Boeren blokkeren ook wegen in Griekenland en Italië
ATHENE (ANP/DPA/AFP) - Op steeds meer plaatsen in Europa wordt het openbare leven ontregeld door protestacties van boeren. Actievoerders blokkeren ook wegen in Griekenland en Italië.
Griekse boeren met tractoren blokkeren een snelweg tussen hoofdstad Athene en Thessaloniki. Ze protesteren volgens plaatselijke media tegen prijsstijgingen van onder meer brandstof. Ook bestaat er onvrede over de overheidscompensatie die volgde op de natuurbranden en ernstige overstromingen van vorig jaar. Die zou te laag zijn en niet altijd zijn uitbetaald.
De boeren willen actie blijven voeren bij de havenstad Thessaloniki, zeggen belangenorganisaties. Daar wordt de komende dagen de grote landbouwbeurs Agrotica gehouden. Premier Kyriakos Mitsotakis heeft de boeren meer steun toegezegd, maar riep de demonstranten ook op andere burgers niet te duperen met hun acties.
Spandoeken
In Italië blokkeerden boeren op meerdere plaatsen in het land wegen met hun landbouwvoertuigen. Er zijn protesten gemeld in Toscane, Lombardije, Calabrië en het eiland Sardinië. In de stad Cuneo reden tientallen tractoren van actievoerende boeren. Zij hadden spandoeken meegenomen met teksten als "Geen boeren. Geen voedsel. Geen toekomst."
Boeren hebben ook gedemonstreerd in Nederland, Frankrijk, België en Duitsland. Hun eisen lopen uiteen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
9 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
26 minuten geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
34 minuten geledenTENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby hoort zijn vonnis op 15 juni. De rechtbank van Oslo heeft dit tegenover het Noorse TV 2 bevestigd. Tegen de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft het Noorse OM zeven jaar en zeven maanden gevangenisstraf geëist.
3 uur geleden