Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeren blokkeren ook wegen in Griekenland en Italië

Boeren blokkeren ook wegen in Griekenland en Italië

ATHENE (ANP/DPA/AFP) - Op steeds meer plaatsen in Europa wordt het openbare leven ontregeld door protestacties van boeren. Actievoerders blokkeren ook wegen in Griekenland en Italië.

Griekse boeren met tractoren blokkeren een snelweg tussen hoofdstad Athene en Thessaloniki. Ze protesteren volgens plaatselijke media tegen prijsstijgingen van onder meer brandstof. Ook bestaat er onvrede over de overheidscompensatie die volgde op de natuurbranden en ernstige overstromingen van vorig jaar. Die zou te laag zijn en niet altijd zijn uitbetaald.

De boeren willen actie blijven voeren bij de havenstad Thessaloniki, zeggen belangenorganisaties. Daar wordt de komende dagen de grote landbouwbeurs Agrotica gehouden. Premier Kyriakos Mitsotakis heeft de boeren meer steun toegezegd, maar riep de demonstranten ook op andere burgers niet te duperen met hun acties.

Spandoeken

In Italië blokkeerden boeren op meerdere plaatsen in het land wegen met hun landbouwvoertuigen. Er zijn protesten gemeld in Toscane, Lombardije, Calabrië en het eiland Sardinië. In de stad Cuneo reden tientallen tractoren van actievoerende boeren. Zij hadden spandoeken meegenomen met teksten als "Geen boeren. Geen voedsel. Geen toekomst."

Boeren hebben ook gedemonstreerd in Nederland, Frankrijk, België en Duitsland. Hun eisen lopen uiteen.

Meer uit Buitenland

Minnesota klaagt VS-minister Noem aan na ICE-schietpartij

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.

3 uur geleden
VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

9 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

9 uur geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

10 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

12 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

12 uur geleden
Ex-leider separatisten Corsica doodgeschoten op begrafenis moeder

AJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.

12 uur geleden