Boeren blokkeren ook wegen in Griekenland en Italië
ATHENE (ANP/DPA/AFP) - Op steeds meer plaatsen in Europa wordt het openbare leven ontregeld door protestacties van boeren. Actievoerders blokkeren ook wegen in Griekenland en Italië.
Griekse boeren met tractoren blokkeren een snelweg tussen hoofdstad Athene en Thessaloniki. Ze protesteren volgens plaatselijke media tegen prijsstijgingen van onder meer brandstof. Ook bestaat er onvrede over de overheidscompensatie die volgde op de natuurbranden en ernstige overstromingen van vorig jaar. Die zou te laag zijn en niet altijd zijn uitbetaald.
De boeren willen actie blijven voeren bij de havenstad Thessaloniki, zeggen belangenorganisaties. Daar wordt de komende dagen de grote landbouwbeurs Agrotica gehouden. Premier Kyriakos Mitsotakis heeft de boeren meer steun toegezegd, maar riep de demonstranten ook op andere burgers niet te duperen met hun acties.
Spandoeken
In Italië blokkeerden boeren op meerdere plaatsen in het land wegen met hun landbouwvoertuigen. Er zijn protesten gemeld in Toscane, Lombardije, Calabrië en het eiland Sardinië. In de stad Cuneo reden tientallen tractoren van actievoerende boeren. Zij hadden spandoeken meegenomen met teksten als "Geen boeren. Geen voedsel. Geen toekomst."
Boeren hebben ook gedemonstreerd in Nederland, Frankrijk, België en Duitsland. Hun eisen lopen uiteen.
Meer uit Buitenland
COTONOU (ANP/RTR) - President Patrice Talon van Benin heeft verklaard dat de situatie in zijn land "volledig onder controle" is nadat veiligheidstroepen een couppoging van een groep soldaten hadden beëindigd. "Het verraad zal niet ongestraft blijven", zei Talon in een tv-toespraak.
21 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.
2 uur geledenPETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".
3 uur geledenCOTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.
7 uur geledenKALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.
8 uur geleden