Boeren blokkeren ook wegen in Griekenland en Italië
ATHENE (ANP/DPA/AFP) - Op steeds meer plaatsen in Europa wordt het openbare leven ontregeld door protestacties van boeren. Actievoerders blokkeren ook wegen in Griekenland en Italië.
Griekse boeren met tractoren blokkeren een snelweg tussen hoofdstad Athene en Thessaloniki. Ze protesteren volgens plaatselijke media tegen prijsstijgingen van onder meer brandstof. Ook bestaat er onvrede over de overheidscompensatie die volgde op de natuurbranden en ernstige overstromingen van vorig jaar. Die zou te laag zijn en niet altijd zijn uitbetaald.
De boeren willen actie blijven voeren bij de havenstad Thessaloniki, zeggen belangenorganisaties. Daar wordt de komende dagen de grote landbouwbeurs Agrotica gehouden. Premier Kyriakos Mitsotakis heeft de boeren meer steun toegezegd, maar riep de demonstranten ook op andere burgers niet te duperen met hun acties.
Spandoeken
In Italië blokkeerden boeren op meerdere plaatsen in het land wegen met hun landbouwvoertuigen. Er zijn protesten gemeld in Toscane, Lombardije, Calabrië en het eiland Sardinië. In de stad Cuneo reden tientallen tractoren van actievoerende boeren. Zij hadden spandoeken meegenomen met teksten als "Geen boeren. Geen voedsel. Geen toekomst."
Boeren hebben ook gedemonstreerd in Nederland, Frankrijk, België en Duitsland. Hun eisen lopen uiteen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.
18 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
11 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
11 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
12 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
12 uur geleden