Boeren blokkeren in België grensovergangen met Nederland
EERSEL (ANP) - Protesterende boeren blokkeren in de nacht van donderdag op vrijdag op Belgisch grondgebied meerdere grensovergangen met Nederland. De grensovergang van de A67 bij Eersel, die van de A16 bij Hazeldonk en die van de A4 bij Markiezaat zijn aan Belgische zijde afgesloten, melden Nederlandse en Belgische verkeersdiensten. De meeste actievoerders komen uit België, maar een aantal Nederlandse boeren heeft zich bij de protesten bij Eersel aangesloten, zegt een ANP-fotograaf ter plaatse.
Bij Eersel reden rond 23.30 uur meer dan vijftig tractoren vanaf een parkeerplaats net over de grens de E34 op, het Belgische deel van de A67. Ze hebben vuren aangestoken langs de weg en roepen in speeches op om de blokkade enkele dagen vol te houden. Vanuit Bergeijk zijn Nederlandse trekkers met boeren naar de grensovergang gereden om zich bij de Belgen aan te sluiten. Volgens de initiatiefnemer gaat het om zo'n 30 à 35 Nederlanders die met de Belgische boeren sympathiseren.
De ANWB en Rijkswaterstaat meldden donderdagavond op hun websites dat ook de A76 tussen de Belgische grens en het Limburgse Geleen in beide richtingen deels dicht was, maar rond 01.00 uur lijkt het verkeer daar gewoon door te rijden. Ook volgens het Vlaams Verkeerscentrum is de weg daar open.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De politie heeft woensdag een tweede verdachte aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man in een rolstoel in Utrecht. Het gaat om een 55-jarige man, meldt de politie. Dinsdag werd kort na het incident al een 37-jarige verdachte aangehouden.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie registreerde vorig jaar een "zorgwekkend hoog" aantal gevallen van antisemitisme, zegt Eddo Verdoner, Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB). Het gaat om 867 gevallen in 2025, vrijwel gelijk aan de 880 meldingen in het jaar ervoor.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar waren er opnieuw meer meldingen van discriminatie. De toename van het aantal meldingen bij twee organisaties kwam door een bericht dat PVV-leider Geert Wilders plaatste op X, staat in een onderzoek dat minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) woensdag in ontvangst neemt.
51 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.
57 minuten geledenEPE (ANP) - Epe legt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) definitief een zogeheten last onder dwangsom op, omdat het niet is gelukt om de noodopvang in het Fletcher Hotel op tijd te sluiten. Het gemeentebestuur heeft besloten dat het opvangorgaan nog een week de tijd krijgt om de opvang te beëindigen. Vanaf 22 april moet het 63.480 euro per dag betalen, met een maximum van 11,4 miljoen euro.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schoolleiders, zoals schooldirecteuren en rectoren, hebben momenteel te veel taken op hun bord om hun werk goed te kunnen doen. Daardoor kunnen zij hun sleutelrol bij bepaalde grote vraagstukken, zoals hoe om te gaan met kunstmatige intelligentie (AI), niet goed vervullen. Dat constateert de Inspectie van het Onderwijs woensdag in het jaarlijkse rapport de Staat van het Onderwijs.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Veel leerlingen in Nederland blijven achterlopen wat betreft basisvaardigheden zoals lezen, schrijven en rekenen, meldt de Inspectie van het Onderwijs woensdag in een rapport. "Inspanningen van scholen, besturen en overheid om de trend te keren zijn nog niet duidelijk zichtbaar in de resultaten", aldus de inspectie, die de problemen al enkele jaren benoemt.
1 uur geleden