Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeren blokkeren in België grensovergangen met Nederland

Boeren blokkeren in België grensovergangen met Nederland

EERSEL (ANP) - Protesterende boeren blokkeren in de nacht van donderdag op vrijdag op Belgisch grondgebied meerdere grensovergangen met Nederland. De grensovergang van de A67 bij Eersel, die van de A16 bij Hazeldonk en die van de A4 bij Markiezaat zijn aan Belgische zijde afgesloten, melden Nederlandse en Belgische verkeersdiensten. De meeste actievoerders komen uit België, maar een aantal Nederlandse boeren heeft zich bij de protesten bij Eersel aangesloten, zegt een ANP-fotograaf ter plaatse.

Bij Eersel reden rond 23.30 uur meer dan vijftig tractoren vanaf een parkeerplaats net over de grens de E34 op, het Belgische deel van de A67. Ze hebben vuren aangestoken langs de weg en roepen in speeches op om de blokkade enkele dagen vol te houden. Vanuit Bergeijk zijn Nederlandse trekkers met boeren naar de grensovergang gereden om zich bij de Belgen aan te sluiten. Volgens de initiatiefnemer gaat het om zo'n 30 à 35 Nederlanders die met de Belgische boeren sympathiseren.

De ANWB en Rijkswaterstaat meldden donderdagavond op hun websites dat ook de A76 tussen de Belgische grens en het Limburgse Geleen in beide richtingen deels dicht was, maar rond 01.00 uur lijkt het verkeer daar gewoon door te rijden. Ook volgens het Vlaams Verkeerscentrum is de weg daar open.

Meer uit Binnenland

Niet heel Gorinchem hoeft bij eventuele herstemming naar stembus

DEN HAAG (ANP) - Als de gemeenteraad van Gorinchem besluit tot een herstemming vanwege mogelijke stemfraude, dan hoeft dat niet voor de hele gemeente opnieuw. Volgens de Kiesraad kan dit beperkt blijven tot een of enkele stembureaus. In dat geval worden alleen de personen opgeroepen die tijdens de verkiezingsdag hun stem zelf of via een volmacht hebben uitgebracht op de betreffende locatie, laat de Kiesraad weten.

2 uur geleden
Vijfde verdachte explosie synagoge ook vast voor terrorisme

ROTTERDAM (ANP) - De vijfde verdachte die donderdag werd aangehouden voor betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam, wordt net als de andere vier verdacht van terrorisme. De 19-jarige man uit Tilburg werd woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris en die besloot dat hij nog in ieder geval veertien dagen blijft vastzitten.

2 uur geleden
COA krijgt eerste dwangsom voor asielopvang Hardenberg

HARDENBERG (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Hardenberg is ook woensdag in gebruik, en daarom krijgt opvangorgaan COA de eerste dwangsom van de gemeente. Die bedraagt 55.000 euro per dag. Het gebouw had dicht moeten zijn, de overeenkomst van het COA en Hardenberg is verlopen.

2 uur geleden
Vijf jaar cel en tbs voor verkrachting en bedreigen ex-partners

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Govinda B. (34) veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het bedreigen en mishandelen van vijf vrouwen met wie hij een relatie had. Dat gebeurde vanaf 2022 tot zijn aanhouding in oktober 2024. Volgens de rechtbank heeft de man uit Delft meermalen de vrouwen gedreigd te zullen verkrachten. Ook maakte hij seksvideo's en verspreidde hij die. In een aantal gevallen waren de slachtoffers buiten bewustzijn.

5 uur geleden
Twee verdachten opgepakt voor grootschalige bankhelpdeskfraude

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn maandag twee mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij grootschalige oplichting. Volgens de politie gaat het om meerdere gevallen van fraude in heel Nederland, waarbij slachtoffers grote sommen geld verloren. De oplichters zouden zich telefonisch hebben voorgedaan als medewerkers van de helpdesk van een bank en zo in totaal enkele honderdduizenden euro's hebben buitgemaakt.

5 uur geleden
Asielzoeker die land niet uit wil, moet cel in voor mishandeling

UTRECHT (ANP) - Een 35-jarige Somalische man moet veertien weken de cel in, omdat hij na zijn asielprocedures niet terug wil naar Somalië en iemand heeft mishandeld. Dat heeft de politierechter van de rechtbank Midden-Nederland besloten.

5 uur geleden
Raad Gorinchem worstelt met verkiezingsuitslag na ronselverhalen

GORINCHEM (ANP) - Raadsleden in Gorinchem zitten met een dilemma, nu het Openbaar Ministerie onderzoekt of in de gemeente mogelijk stemmen zijn geronseld. De oude gemeenteraad kan de verkiezingsuitslag geldig verklaren en het onderzoek afwachten, maar ook besluiten dat er een herstemming moet komen, wat uniek zou zijn. De partij die met 7 zetels (van de 25) de grootste werd, Democraten Gorinchem, is daar vooralsnog niet voor.

5 uur geleden