Boeren blokkeren in België grensovergangen met Nederland
EERSEL (ANP) - Protesterende boeren blokkeren in de nacht van donderdag op vrijdag op Belgisch grondgebied meerdere grensovergangen met Nederland. De grensovergang van de A67 bij Eersel, die van de A16 bij Hazeldonk en die van de A4 bij Markiezaat zijn aan Belgische zijde afgesloten, melden Nederlandse en Belgische verkeersdiensten. De meeste actievoerders komen uit België, maar een aantal Nederlandse boeren heeft zich bij de protesten bij Eersel aangesloten, zegt een ANP-fotograaf ter plaatse.
Bij Eersel reden rond 23.30 uur meer dan vijftig tractoren vanaf een parkeerplaats net over de grens de E34 op, het Belgische deel van de A67. Ze hebben vuren aangestoken langs de weg en roepen in speeches op om de blokkade enkele dagen vol te houden. Vanuit Bergeijk zijn Nederlandse trekkers met boeren naar de grensovergang gereden om zich bij de Belgen aan te sluiten. Volgens de initiatiefnemer gaat het om zo'n 30 à 35 Nederlanders die met de Belgische boeren sympathiseren.
De ANWB en Rijkswaterstaat meldden donderdagavond op hun websites dat ook de A76 tussen de Belgische grens en het Limburgse Geleen in beide richtingen deels dicht was, maar rond 01.00 uur lijkt het verkeer daar gewoon door te rijden. Ook volgens het Vlaams Verkeerscentrum is de weg daar open.
Meer uit Binnenland
RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
20 uur geleden