Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeren blokkeren grensovergang van Maastricht naar Luik

Boeren blokkeren grensovergang van Maastricht naar Luik

EIJSDEN (ANP) - De snelweg A2 tussen Maastricht en Luik is maandagmiddag in beide richtingen dicht tussen de Limburgse plaats Oost-Maarland en de grens met België. Boeren op Belgisch grondgebied blokkeren de grensovergang bij Eijsden, laat een woordvoerster van de Limburgse politie weten. Op beelden is te zien dat het gaat om tientallen trekkers, die aan beide kanten van de snelweg staan.

Een woordvoerster van Rijkswaterstaat Verkeersinformatie liet eerder weten dat een boerenprotest was aangekondigd van 12.00 tot 15.00 uur. Tussen Gronsveld en Eijsden staat het verkeer vast. Weggebruikers krijgen van ANWB Verkeersinformatie het advies om te rijden via de grensovergang bij Stein over de A76.

De afgelopen dagen voerden boeren op meerdere snelwegen en andere locaties in het land actie. De protesten op snelwegen begonnen donderdagavond rond middernacht, toen onder meer de A67 bij Eersel werd geblokkeerd door Belgische en Nederlandse boeren. Ook boden actievoerende agrariërs een manifest aan op een groot deel van de Nederlandse provinciehuizen. Ze zeggen zich zorgen te maken over de "stapeling van regels" waarmee ze te maken hebben, onder meer als gevolg van de Europese Green Deal.

Meer uit Binnenland

Forse groei bij universitaire lerarenopleidingen

DEN HAAG (ANP) - De universitaire lerarenopleidingen zitten weer in de lift. Dit collegejaar meldden zich bijna 11 procent meer nieuwe studenten aan dan vorig jaar, meldt Universiteiten van Nederland (UNL). Na jaren van teruglopende instroom is dat goed nieuws in een tijd van hardnekkige lerarentekorten, zegt de koepelorganisatie.

1 uur geleden
NRC twee keer in de prijzen op Avond voor Onderzoeksjournalistiek

UTRECHT (ANP) - NRC is vrijdagavond twee keer in de prijzen gevallen op de Avond voor de Onderzoeksjournalistiek in Utrecht. Tijdens de avond werden de ASN Aanmoedigingsprijs 2024 en De Loep 2024 uitgereikt, waarmee de Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ) naar eigen zeggen de beste onderzoeksjournalistiek in Nederland en Vlaanderen viert. Ook De Groene Amsterdammer, Investico en NOS op 3 en Zembla wisten een prijs in de wacht te slepen.

9 uur geleden
Oud-leiders PvdA verzetten zich tegen motie-Piri

DEN HAAG (ANP) - Drie voormalige leiders van de PvdA keren zich tegen de weggestemde motie van Kati Piri van GroenLinks-PvdA waarin wordt gevraagd om een tijdelijk volledig wapenembargo tegen Israël. Het gaat om Lodewijk Asscher, Job Cohen en Ad Melkert.

9 uur geleden
Quincy Promes na uitlevering door Dubai aangekomen in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De door Dubai uitgeleverde profvoetballer Quincy Promes (33) is vrijdagavond aangekomen op Schiphol. Dit meldt het Openbaar Ministerie. Vorige week donderdag werd bekend dat hij was gearresteerd in Dubai. Nederland had om zijn uitlevering gevraagd.

9 uur geleden
Groot deel van Ring A10 dicht voor jubileumfeest Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een groot deel van de Ring A10 in Amsterdam is sinds vrijdagavond dicht door het festival dat zaterdagochtend begint op de snelweg. De Ring West, Zuid en Oost, de wegen tussen de afslag naar de A5 en de afslag A10, zijn tot zondagmiddag niet toegankelijk voor het verkeer. Weggebruikers moeten rekening houden met meer dan een uur extra reistijd.

10 uur geleden
Systeem voor claim vergoeding reiskosten NS nog steeds plat

UTRECHT (ANP) - De problemen met het systeem voor het aanvragen van schadevergoeding van de NS zijn nog niet verholpen. De vervoerder hoopte dat die voor het weekend opgelost zouden zijn, maar volgens een NS-woordvoerder is er iets nog niet goed. De hoop is nu dat het systeem maandag weer in gebruik kan worden genomen.

11 uur geleden
ProRail houdt rekening met verstoringen op spoor door warmte

UTRECHT (ANP) - Spoorbeheerder ProRail waarschuwt voor mogelijke gevolgen op het spoor door de hitte van komend weekend. Bij hoge temperaturen komen op het spoor vaker storingen voor. Medewerkers controleren bij warm weer vaker hoe het spoor erbij ligt.

11 uur geleden