Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeren blokkeren grensovergang van Maastricht naar Luik

Boeren blokkeren grensovergang van Maastricht naar Luik

EIJSDEN (ANP) - De snelweg A2 tussen Maastricht en Luik is maandagmiddag in beide richtingen dicht tussen de Limburgse plaats Oost-Maarland en de grens met België. Boeren op Belgisch grondgebied blokkeren de grensovergang bij Eijsden, laat een woordvoerster van de Limburgse politie weten. Op beelden is te zien dat het gaat om tientallen trekkers, die aan beide kanten van de snelweg staan.

Een woordvoerster van Rijkswaterstaat Verkeersinformatie liet eerder weten dat een boerenprotest was aangekondigd van 12.00 tot 15.00 uur. Tussen Gronsveld en Eijsden staat het verkeer vast. Weggebruikers krijgen van ANWB Verkeersinformatie het advies om te rijden via de grensovergang bij Stein over de A76.

De afgelopen dagen voerden boeren op meerdere snelwegen en andere locaties in het land actie. De protesten op snelwegen begonnen donderdagavond rond middernacht, toen onder meer de A67 bij Eersel werd geblokkeerd door Belgische en Nederlandse boeren. Ook boden actievoerende agrariërs een manifest aan op een groot deel van de Nederlandse provinciehuizen. Ze zeggen zich zorgen te maken over de "stapeling van regels" waarmee ze te maken hebben, onder meer als gevolg van de Europese Green Deal.

Meer uit Binnenland

Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

19 minuten geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

1 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

1 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

1 uur geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

1 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht, maar wel verder weg van opvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.

3 uur geleden
LAKS: veel geluidsoverlastklachten examens gaan over fatbikes

UTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.

3 uur geleden