Boeren blokkeren grensovergang van Maastricht naar Luik
EIJSDEN (ANP) - De snelweg A2 tussen Maastricht en Luik is maandagmiddag in beide richtingen dicht tussen de Limburgse plaats Oost-Maarland en de grens met België. Boeren op Belgisch grondgebied blokkeren de grensovergang bij Eijsden, laat een woordvoerster van de Limburgse politie weten. Op beelden is te zien dat het gaat om tientallen trekkers, die aan beide kanten van de snelweg staan.
Een woordvoerster van Rijkswaterstaat Verkeersinformatie liet eerder weten dat een boerenprotest was aangekondigd van 12.00 tot 15.00 uur. Tussen Gronsveld en Eijsden staat het verkeer vast. Weggebruikers krijgen van ANWB Verkeersinformatie het advies om te rijden via de grensovergang bij Stein over de A76.
De afgelopen dagen voerden boeren op meerdere snelwegen en andere locaties in het land actie. De protesten op snelwegen begonnen donderdagavond rond middernacht, toen onder meer de A67 bij Eersel werd geblokkeerd door Belgische en Nederlandse boeren. Ook boden actievoerende agrariërs een manifest aan op een groot deel van de Nederlandse provinciehuizen. Ze zeggen zich zorgen te maken over de "stapeling van regels" waarmee ze te maken hebben, onder meer als gevolg van de Europese Green Deal.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
7 uur geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
15 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland en de gemeente Lelystad zijn "ontzettend blij" dat de nieuwe regeringscoalitie Lelystad Airport ook voor burgervluchten wil openstellen. "Opening van Lelystad Airport voor vakantievluchten is voor Lelystad en de regio van groot belang", stelt burgemeester Mieke Baltus. "Samen met de provincie Flevoland en Lelystad Airport hebben wij ons er altijd hard voor gemaakt en er is flink geïnvesteerd."
16 uur geleden