Boeren blijven wegen rond Parijs en op andere plaatsen blokkeren
PARIJS (ANP/AFP) - Protesterende boeren blijven in Frankrijk autosnelwegen en andere plaatsen blokkeren. Ze hebben vanaf maandagmiddag de belangrijkste acht autosnelwegen naar hoofdstad Parijs afgesloten. De boeren willen meer betaald krijgen voor hun producten, minder belastingen, minder milieumaatregelen en minder bureaucratie. De regering is de betogers afgelopen week onder meer tegemoetgekomen door de verhoging van de belasting op diesel voor de landbouwsector, ook bekend als rode diesel, te schrappen.
De grootste boerenorganisatie in het land, de Nationale Federatie van Bonden van Landbouwondernemers (FNSEA) en andere boerenvakbonden vinden de toezeggingen te mager. De acties gaan in heel het land door, maar volgens Franse media daalt het aantal blokkades en bijeenkomsten ten opzichte van afgelopen week.
De nieuwe premier Gabriel Attal doet mogelijk dinsdag meer toezeggingen om de boeren te kalmeren. Hij spreekt het parlement toe naar aanleiding van zijn aanstelling op 9 januari.
Regelgeving
President Emmanuel Macron is op staatsbezoek in Zweden en spreekt op de terugweg donderdag in Brussel met commissievoorzitter Ursula von der Leyen over de problemen in de landbouw en veeteelt. De oorzaak van veel problemen is volgens veel boeren bureaucratische regelgeving en beperkingen die de EU in Brussel oplegt. Maar Macron zei dinsdag tijdens zijn bezoek aan Zweden dat het verwijt dat alles de schuld van de EU is, te gemakkelijk is.
De blokkades en betogingen verlopen vooralsnog over het algemeen kalm en de politie stelt zich terughoudend op. Alleen rond de op een na grootste voedselmarkt van de wereld in de gemeente Rungis bij Parijs heerst spanning. Binnenlandminister Gérald Darmanin heeft onder meer pantserwagens ingezet om te voorkomen dat boeren de markt blokkeren. De markt is de levensader wat voedsel betreft voor Parijs. Er is een konvooi tractoren op weg naar Rungis. Die demonstrerende boeren zijn lid van een kleine boerenbond en de FNSEA distantieert zich van die actie. Darmanin heeft 15.000 politiemensen ingezet om te voorkomen dat de protesterende boeren Parijs binnentrekken.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
9 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
12 uur geleden