Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeren blijven wegen rond Parijs en op andere plaatsen blokkeren

Boeren blijven wegen rond Parijs en op andere plaatsen blokkeren

PARIJS (ANP/AFP) - Protesterende boeren blijven in Frankrijk autosnelwegen en andere plaatsen blokkeren. Ze hebben vanaf maandagmiddag de belangrijkste acht autosnelwegen naar hoofdstad Parijs afgesloten. De boeren willen meer betaald krijgen voor hun producten, minder belastingen, minder milieumaatregelen en minder bureaucratie. De regering is de betogers afgelopen week onder meer tegemoetgekomen door de verhoging van de belasting op diesel voor de landbouwsector, ook bekend als rode diesel, te schrappen.

De grootste boerenorganisatie in het land, de Nationale Federatie van Bonden van Landbouwondernemers (FNSEA) en andere boerenvakbonden vinden de toezeggingen te mager. De acties gaan in heel het land door, maar volgens Franse media daalt het aantal blokkades en bijeenkomsten ten opzichte van afgelopen week.

De nieuwe premier Gabriel Attal doet mogelijk dinsdag meer toezeggingen om de boeren te kalmeren. Hij spreekt het parlement toe naar aanleiding van zijn aanstelling op 9 januari.

Regelgeving

President Emmanuel Macron is op staatsbezoek in Zweden en spreekt op de terugweg donderdag in Brussel met commissievoorzitter Ursula von der Leyen over de problemen in de landbouw en veeteelt. De oorzaak van veel problemen is volgens veel boeren bureaucratische regelgeving en beperkingen die de EU in Brussel oplegt. Maar Macron zei dinsdag tijdens zijn bezoek aan Zweden dat het verwijt dat alles de schuld van de EU is, te gemakkelijk is.

De blokkades en betogingen verlopen vooralsnog over het algemeen kalm en de politie stelt zich terughoudend op. Alleen rond de op een na grootste voedselmarkt van de wereld in de gemeente Rungis bij Parijs heerst spanning. Binnenlandminister Gérald Darmanin heeft onder meer pantserwagens ingezet om te voorkomen dat boeren de markt blokkeren. De markt is de levensader wat voedsel betreft voor Parijs. Er is een konvooi tractoren op weg naar Rungis. Die demonstrerende boeren zijn lid van een kleine boerenbond en de FNSEA distantieert zich van die actie. Darmanin heeft 15.000 politiemensen ingezet om te voorkomen dat de protesterende boeren Parijs binnentrekken.

Meer uit Buitenland

WHO-topman Tedros aangekomen in Congolese regio ebola-uitbraak

BUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.

32 minuten geleden
Iraanse topadviseur hekelt Amerikaanse eisen voor akkoord

TEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.

2 uur geleden
VS, VK en Australië gaan samen zeedrones ontwikkelen

SINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.

2 uur geleden
Vier goudzoekers gered uit grot in Laos

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.

4 uur geleden
Rusland haalt ambassadeur Armenië terug om banden van land met EU

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.

4 uur geleden
Karkas bultrug Timmy op land getrokken in Denemarken

ANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.

4 uur geleden
Israël kondigt nieuwe aanvallen in Zuid-Libanon aan

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.

5 uur geleden