
Boeren beëindigen protest bij Schiphol en keren huiswaarts
SCHIPHOL (ANP) - De boeren die vrijdagavond hebben geprotesteerd bij luchthaven Schiphol zijn weer vertrokken. Dat laat een woordvoerder van de marechaussee weten. "De actie is beëindigd en ze zijn allemaal op weg naar huis." Er zijn volgens hem geen boetes uitgedeeld of arrestaties verricht.
De marechaussee was eerder met meerdere eenheden ter plaatse op de toegangswegen naar Schiphol om het protest te beëindigen. "Tractoren zijn niet toegestaan op de luchthaven in verband met de veiligheid en worden tegengehouden", aldus de marechaussee.
Een groep boeren trok vrijdagavond met trekkers richting de luchthaven om te demonstreren tegen voermaatregelen. Een woordvoerder zei dat het ging om "enkele tientallen" trekkers. Die vielen in groepjes uiteen en volgden niet altijd de aanwijzingen van de autoriteiten op. Dat leidde tot gevaarlijke verkeerssituaties.
De boeren deden zelf via diverse livestreams verslag van de actie. Daarop was te zien dat een groep zich op een parkeerplaats had verzameld en in gesprek ging met de politie.
Woensdagavond waren boeren ook al naar Schiphol gereden. Ook toen hield de marechaussee enkele tientallen boeren tegen die met tractoren op de Loevesteinse Randweg bij Schiphol reden. Na overleg met de marechaussee is de groep omgedraaid.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het GVB heeft toch camerabeelden teruggevonden van metrostations in de tijd dat de rellen rondom de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv plaatsvonden, in november vorig jaar. De politie had de beelden destijds opgevraagd, maar het GVB nam toen aan dat de beelden er niet meer waren.
58 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tegen Bretly D., die wordt verdacht van onder meer het doden van een man in Rotterdam en een poging een man in Zutphen te wurgen, is een celstraf van achttien jaar en tbs met dwangverpleging geëist. Bij D. zijn meerdere stoornissen vastgesteld, die ondanks dat hij al jarenlang behandeld werd, alleen maar erger lijken te zijn geworden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) mag van de rechter doorgaan met de strafrechtelijke vervolging van een klimaatactivist voor het blokkeren van de A12 in Den Haag met een auto. Volgens de officier van justitie heeft de aanhanger van Extinction Rebellion (XR) daarmee andere verkeersdeelnemers in gevaar gebracht en ambulances gehinderd. De verdediging is het daar niet alleen mee oneens, maar vindt dat de zaak direct moet worden gestaakt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV roept de politiek en de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) op om dringend actie te ondernemen na de "zeer ernstige incidenten" waarbij vier gevangenismedewerkers slachtoffer werden van aanslagen en ernstige mishandeling.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag in de rechtbank in Utrecht zes jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Roelof E. (60) uit Amersfoort die jarenlang een minderjarige jongen seksueel zou hebben uitgebuit. Volgens de officier van justitie is het slachtoffer verslaafd gemaakt aan GHB en ketamine en vanaf jonge leeftijd gebruikt als seksslaaf door E. en medeverdachte Arie van der K. (61). "Dit is het verhaal van het leven van een jongen dat in tien jaar helemaal is afgebroken."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een nieuwe campagne tegen aanslagen met explosieven moet ervoor zorgen dat verdachte situaties sneller worden gemeld. Want volgens Meld Misdaad Anoniem helpt dat de explosies tegen te gaan.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Honderden grondmedewerkers van KLM hebben woensdagochtend op Schiphol het werk neergelegd, ziet een ANP-verslaggever die aanwezig is op de luchthaven. Het personeel staakt van 08.00 tot 12.00 uur uit onvrede over een cao-akkoord dat de luchtvaartmaatschappij sloot buiten vakbonden FNV en CNV om. KLM heeft uit voorzorg ongeveer honderd vluchten geschrapt door de werkonderbreking.
3 uur geleden