Boere bezorgt Cambuur de winst na afgekeurde goal Fortuna Sittard
LEEUWARDEN (ANP) - Tom Boere heeft SC Cambuur met twee doelpunten een overwinning op Fortuna Sittard bezorgd: 2-1. De Limburgers kwamen in Leeuwarden op voorsprong, maar de wedstrijd kantelde nadat de 0-2 van Fortuna op advies van de VAR om onduidelijke redenen was afgekeurd.
Fortuna Sittard was naar het noorden gereisd met recente overwinningen op sc Heerenveen (2-0) en bij FC Groningen (0-1) op zak. Deroy Duarte zette de ploeg van trainer Sjors Ultee in de 20e minuut op voorsprong. Duarte sprong bij een voorzet van Mickäel Tirpan boven Doke Schmidt uit en kopte de 0-1 binnen.
Tien minuten later tikte Charlison Benschop uit een hoekschop de 0-2 in. De VAR liet scheidsrechter Jannick van der Laan echter naar de beelden kijken en de arbiter besloot tot verbazing van alle Fortuna-spelers het doelpunt af te keuren, omdat voorafgaand aan die treffer een overtreding zou zijn gemaakt.
Kort daarna viel het doelpunt aan de andere kant. Boere tikte een harde voorzet van Patrick Joosten binnen (1-1). In de tweede helft gingen beide ploegen op jacht naar een tweede treffer. Robin Maulun raakte namens Cambuur met een vrije trap de paal, aan de overkant schoot Dimitris Siovas op de lat. Boere besliste het duel in de 74e minuut in het voordeel van Cambuur. Vlak voor tijd haalde Schmidt met een omhaal nog een inzet van Paul Gladon van de doellijn.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
8 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
10 uur geleden