Boere bezorgt Cambuur de winst na afgekeurde goal Fortuna Sittard
LEEUWARDEN (ANP) - Tom Boere heeft SC Cambuur met twee doelpunten een overwinning op Fortuna Sittard bezorgd: 2-1. De Limburgers kwamen in Leeuwarden op voorsprong, maar de wedstrijd kantelde nadat de 0-2 van Fortuna op advies van de VAR om onduidelijke redenen was afgekeurd.
Fortuna Sittard was naar het noorden gereisd met recente overwinningen op sc Heerenveen (2-0) en bij FC Groningen (0-1) op zak. Deroy Duarte zette de ploeg van trainer Sjors Ultee in de 20e minuut op voorsprong. Duarte sprong bij een voorzet van Mickäel Tirpan boven Doke Schmidt uit en kopte de 0-1 binnen.
Tien minuten later tikte Charlison Benschop uit een hoekschop de 0-2 in. De VAR liet scheidsrechter Jannick van der Laan echter naar de beelden kijken en de arbiter besloot tot verbazing van alle Fortuna-spelers het doelpunt af te keuren, omdat voorafgaand aan die treffer een overtreding zou zijn gemaakt.
Kort daarna viel het doelpunt aan de andere kant. Boere tikte een harde voorzet van Patrick Joosten binnen (1-1). In de tweede helft gingen beide ploegen op jacht naar een tweede treffer. Robin Maulun raakte namens Cambuur met een vrije trap de paal, aan de overkant schoot Dimitris Siovas op de lat. Boere besliste het duel in de 74e minuut in het voordeel van Cambuur. Vlak voor tijd haalde Schmidt met een omhaal nog een inzet van Paul Gladon van de doellijn.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
11 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
12 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
12 uur geleden