Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boere bezorgt Cambuur de winst na afgekeurde goal Fortuna Sittard

Boere bezorgt Cambuur de winst na afgekeurde goal Fortuna Sittard

LEEUWARDEN (ANP) - Tom Boere heeft SC Cambuur met twee doelpunten een overwinning op Fortuna Sittard bezorgd: 2-1. De Limburgers kwamen in Leeuwarden op voorsprong, maar de wedstrijd kantelde nadat de 0-2 van Fortuna op advies van de VAR om onduidelijke redenen was afgekeurd.

Fortuna Sittard was naar het noorden gereisd met recente overwinningen op sc Heerenveen (2-0) en bij FC Groningen (0-1) op zak. Deroy Duarte zette de ploeg van trainer Sjors Ultee in de 20e minuut op voorsprong. Duarte sprong bij een voorzet van Mickäel Tirpan boven Doke Schmidt uit en kopte de 0-1 binnen.

Tien minuten later tikte Charlison Benschop uit een hoekschop de 0-2 in. De VAR liet scheidsrechter Jannick van der Laan echter naar de beelden kijken en de arbiter besloot tot verbazing van alle Fortuna-spelers het doelpunt af te keuren, omdat voorafgaand aan die treffer een overtreding zou zijn gemaakt.

Kort daarna viel het doelpunt aan de andere kant. Boere tikte een harde voorzet van Patrick Joosten binnen (1-1). In de tweede helft gingen beide ploegen op jacht naar een tweede treffer. Robin Maulun raakte namens Cambuur met een vrije trap de paal, aan de overkant schoot Dimitris Siovas op de lat. Boere besliste het duel in de 74e minuut in het voordeel van Cambuur. Vlak voor tijd haalde Schmidt met een omhaal nog een inzet van Paul Gladon van de doellijn.

Meer uit Voetbal

Tennisser De Minaur boekt eerste zege op ATP Finals

TURIJN (ANP) - Alex de Minaur heeft zijn laatste groepsduel op de ATP Finals gewonnen en maakt nog kans op een plek in de halve finale. De 26-jarige Australiër rekende in twee sets af met Taylor Fritz: 7-6 (3) 6-3. Met de overwinning van De Minaur is Carlos Alcaraz zeker van een plek bij de laatste vier.

2 uur geleden
AZ maanden zonder rechtsback Kasius na enkeloperatie

ALKMAAR (ANP) - AZ kan de komende maanden niet beschikken over rechtsback Denso Kasius. De 23-jarige verdediger liep eerder deze maand een blessure op aan een enkel en is donderdag succesvol geopereerd, meldt zijn club.

4 uur geleden
Shaqueel van Persie scoort opnieuw voor Feyenoord in oefenduel

ROTTERDAM (ANP) - Shaqueel van Persie, de zoon van Feyenoord-trainer Robin van Persie, is tijdens een oefenwedstrijd van de Rotterdammers opnieuw opgevallen. De 18-jarige jeugdspeler van Feyenoord maakte op Varkenoord tegen stadgenoot Excelsior het winnende doelpunt: 3-2. Van Persie draaide in het strafschopgebied soepel weg van zijn tegenstander en schoot beheerst raak in de verre hoek.

4 uur geleden
Spelersvakbond VVCS steunt massaclaim tegen FIFA en KNVB

DEN HAAG (ANP) - Spelersvakbond VVCS steunt de massaclaim van de Nederlandse stichting Justice for Players tegen wereldvoetbalbond FIFA, de KNVB en nationale bonden van Duitsland, Frankrijk, België en Denemarken. Dat bevestigt VVCS-voorzitter Evgeniy Levchenko na berichtgeving van de NOS. De stichting Justice for Players kondigde in augustus een schadeclaim aan voor 100.000 professionele voetballers vanwege regels rond transfers.

6 uur geleden
Zieke verdediger Hartman valt af bij Oranje

ZEIST (ANP) - Verdediger Quilindschy Hartman is afgevallen bij het Nederlands elftal in aanloop naar het WK-kwalificatieduel met Polen van vrijdag. De 23-jarige linksback van Burnley is ziek. Bondscoach Ronald Koeman roept geen vervanger op, waardoor de selectie uit 24 spelers bestaat.

6 uur geleden
Twente-vrouwen spelen gelijk bij Benfica in Champions League

LISSABON (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben bij Benfica het tweede punt van dit Champions League-seizoen gepakt. In het vrijwel lege Estádio da Luz in Lissabon bezorgde Cristina Martín-Prieto de thuisploeg in de tweede helft een voorsprong, maar Lynn Groenewegen redde een gelijkspel voor de kampioen van Nederland: 1-1.

20 uur geleden
Halve finales en finale van EK 2028 op Wembley

LONDEN (ANP/DPA) - Tijdens het EK voetbal van 2028 worden beide halve finales en de finale op het Londense Wembley gespeeld. Een van de kwartfinales is ook in het iconische stadion met een capaciteit van 86.000 toeschouwers, de andere zijn in het Ierse Dublin, het Schotse Glasgow en Cardiff in Wales. Dat heeft de Europese voetbalbond UEFA bekendgemaakt in Londen.

20 uur geleden