Boer zoekt koper, maar interesse valt tegen
UTRECHT (ANP) - Steeds minder boerderijen wisselen van eigenaar. Vorig jaar werden 247 agrarische bedrijven verkocht, tegen 341 in het jaar ervoor. Makelaarsvereniging NVM schrijft dat toe aan "de onzekere situatie rondom het stikstofdossier en daarmee het perspectief voor de agrarische sector".
Het aantal verkochte melkveehouderijen daalde van 74 naar 59. Die bedrijven leverden de verkopers wel meer op. Ze gingen voor een gemiddelde prijs van 3,26 miljoen euro van de hand, het hoogste verkoopbedrag ooit. Vergeleken met 2021 is de prijs met 4 procent gestegen. De melkveehouderijen zijn gekocht "met als doel stikstofruimte aan te kopen voor een natuurvergunning", aldus de NVM. Ook de stijgende melkprijzen drijven het bedrag op.
De NVM pleit voor een herinrichting van de landbouw en een oplossing rond stikstof. "Het is onvermijdelijk dat we de beperkte ruimte in Nederland opnieuw moeten verdelen om een betere balans te vinden tussen wonen, werken, natuur, energie en landschap."
Landbouwgrond levert steeds meer op. Die kost nu zo'n 75.000 euro per hectare, ruim 11 procent meer dan in 2021. De waarde van akkerbouwgrond klom met 14 procent en de prijs van grasland is met 6,9 procent gestegen. De markt voor woningen op het platteland is iets afgekoeld. De gemiddelde prijs daalde met 90.000 euro naar ongeveer 650.000 euro. De NVM noemt dat "een correctie op de extreme prijsstijgingen van 2021". Het aantal aangeboden landelijk gelegen woningen verdubbelde bijna, naar 2250.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de winsten van een dag eerder. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten volgen. De olieprijzen gingen weer omhoog na aanvallen door Iran op energiefaciliteiten in de regio.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma hoopt snel weer met rijksambtenaren aan tafel te gaan om verder te praten. Dat laat hij weten in een reactie op de landelijke staking van 14 april. De ambtenaren protesteren dan tegen de nullijn. Heerma noemt het "hun goed recht om nu actie te voeren".
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Zo'n half miljoen Nederlandse adressen heeft nog geen concreet vooruitzicht op een glasvezelaansluiting. Dat heeft marktonderzoeker Telecompaper becijferd. Voor veel van deze adressen zijn de aanlegkosten per aansluiting hoog en zouden de projecten te klein van schaal zijn.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is sterk gedaald door zorgen over een sterk stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut ZEW. De ZEW-vertrouwensindex is deze maand gekelderd naar het laagste niveau in bijna een jaar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido is eerder terecht door de Nederlandse overheid verplicht om geen gebruik te maken van apparatuur van de Chinese leveranciers Huawei en ZTE in kritieke onderdelen van zijn mobiele netwerk. Dat heeft het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) geoordeeld in een dinsdag gepubliceerde uitspraak.
3 uur geledenDEN HAAG/LONDEN (ANP) - Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Finland willen een nieuwe kredietinstelling opzetten voor defensieprojecten. Het Multilateraal Defensiemechanisme (MDM), waaraan landen met een hoge kredietwaardigheid kunnen meedoen, moet hun defensie-industrie en herbewapeningsrace helpen aanjagen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zorgen geuit over het vermogen van Oekraïne om hulp te blijven ontvangen uit zijn steunpakket van 8,1 miljard dollar. Dit komt omdat Oekraïense parlementariërs zich verzetten tegen het beleid van president Volodymyr Zelensky en maatregelen blokkeren die nodig zijn om de financiering vrij te geven.
4 uur geleden