
Boer bij wie luchtballon neerkwam, hoorde over harde wind
DE HOEVE (ANP) - De ballonvaarder uit de luchtballon in het Friese De Hoeve vertelde na het ongeluk woensdagavond dat er plotseling harde wind was. Dat zegt boer Jacob Bosma na berichtgeving bij Omrop Fryslân. De boer trof de luchtballon rond 21.00 uur in zijn weiland aan. Zelf kreeg hij niets mee van de harde landing, waardoor een vrouw om het leven kwam en vijf passagiers gewond raakten. "Ik hoorde ook anderen in de buurt zeggen dat de wind ineens heel erg aantrok."
Bosma's aandacht werd getrokken toen er ineens auto's stonden langs de weg bij zijn boerderij. "Ik zag mensen het land in kijken en zag toen de luchtballon." Hij had niet direct door dat er iets mis was. "Maar ik dacht wel: wat een vreemde plek om te landen en vond het gek dat er een groepje mensen zo'n 150 meter van de mand af stond." Al gauw kwamen volgens de boer de hulpdiensten aan. "Dat ging heel snel. Er was al een helikopter in de lucht en toen kwamen er ook ambulances, politie en brandweer. Jeetje, wat wordt er dan wat in gang gezet."
Bosma hield zelf afstand en heeft de slachtoffers dan ook niet gezien. Ook de bemanning sprak hij maar kort. Donderdag is het nog een drukte van belang bij zijn weiland. "De luchtballon ligt er nog en het onderzoek gaat door. Ook is er veel pers." De boer spreekt van geluk dat het momenteel zo droog is. "Daardoor konden de hulpdiensten er makkelijker bij komen. Als het nat was geweest, was dat veel lastiger geweest."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Actrice Ingeborg Elzevier is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft theaterproducent Stuurmanskunst donderdag bekendgemaakt. De Amsterdamse zat zestig jaar in het vak en is bekend van rollen op tv, in film en theater. Elzevier overleed in haar woonplaats Amsterdam na een kort ziekbed.
18 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - De luchtkwaliteit is mogelijk ook donderdag nog slecht in delen van Utrecht, Noord-Brabant, Limburg en Gelderland. Door ophoping van ozon kan daar smog ontstaan, net als de afgelopen dagen, waarschuwt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Mensen die daar gevoelig voor zijn, krijgen het advies om binnen te blijven en rustig aan te doen met lichamelijke inspanning.
2 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - In Noord-Holland, Flevoland, Friesland, Groningen en Drenthe is het Nationaal Hitteplan vanaf donderdagavond 18.00 uur niet meer nodig, meldt het RIVM. De temperatuur daalt dan.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een studententeam van de TU Eindhoven heeft voor het eerst meegedaan aan een groot voetbaltoernooi voor robots die eruitzien als mensen. Het team Tech United werd in de groepsfase uitgeschakeld. De nieuwe competitie is een stap hogerop, want de Eindhovenaren deden vroeger mee aan een klasse voor rijdende voetbalrobots. Daarin werden ze jarenlang wereldkampioen.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met voorwaarden geëist tegen Adriana P. (42) omdat zij in november haar 5-jarige zoontje in Zutphen van het balkon zou hebben gegooid. Volgens de officier van justitie handelde P. volledig onder invloed van een stoornis. Dat zou betekenen dat ze het feit wel heeft begaan, maar daarvoor niet strafbaar is.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers voor toenemende drukte op de weg vanaf maandag. De schoolvakanties eindigen in de komende weken en het dagelijkse woon-werkverkeer komt weer op gang. Bovendien wordt op diverse plekken aan de weg gewerkt.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Adriana P. (42), die ervan wordt verdacht in november haar 5-jarige zoontje in Zutphen van het balkon te hebben gegooid, kreeg daartoe opdracht van stemmen die ze hoorde, verklaarde ze donderdag in de rechtbank in Arnhem. De jongen viel van de vijfde etage van de flat waar ze woonden, een val van ongeveer 15 meter. Hij overleefde, maar liep onder meer een klaplong op.
4 uur geleden