Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boekingplatforms stellen hun data beschikbaar

Boekingplatforms stellen hun data beschikbaar

BRUSSEL (ANP) - Vier internationale websites waarop consumenten een kort verblijf in binnen- of buitenland voor vakantie of een zakenreis kunnen boeken, gaan hun gegevens delen met de Europese Commissie. Het gaat om Airbnb, Booking.com, Expedia en Tripadvisor. Het dagelijks EU-bestuur noemt de overeenkomst een mijlpaal.

De gegevens worden voortaan elk kwartaal ter beschikking gesteld aan het Europees statistiekbureau Eurostat. Die worden gedeeld met overheden en publieke instellingen zodat die een "betrouwbaar inzicht" krijgen in het aantal kortetermijnboekingen via deze platforms.

"Kortetermijnaccomodaties bieden een handige oplossing voor toeristen en nieuwe inkomstenbronnen voor mensen. Tegelijk zijn er zorgen over de impact ervan op de lokale gemeenschap", aldus EU-commissaris Thierry Breton (Interne Markt). De data geven overheidsinstanties de gelegenheid "beter de ontwikkeling van de deeleconomie te begrijpen" en "op bewijsmateriaal gebaseerd beleid" te voeren.

'Baanbrekende samenwerking'

"Deze baanbrekende samenwerking zorgt ervoor dat steden de informatie krijgen die ze nodig hebben om vakantieverhuur effectief te reguleren", zegt Airbnb-woordvoerder Chris Lehane. Veel gemeenten worstelen met illegaal verhuur van woningen aan toeristen en met overlast.

De commissie meldt dat de privacy van mensen die hebben geboekt via een van de websites evenals die van de verhuurder wettelijk is beschermd door de EU. Data die naar Eurostat worden gestuurd mogen niets over de identiteit van individuele burgers of huiseigenaren onthullen.

Meer uit Binnenland

Fietser zwaargewond aanrijding Groningen, automobilist rijdt door

GRONINGEN (ANP) - Bij een aanrijding tussen een fietser en een auto op de Hereweg in Groningen is een fietser zwaargewond geraakt. De automobilist is na het ongeval doorgereden, meldt de politie.

3 uur geleden
Evenementen in Rotterdam afgelast om hitte

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam mogen zaterdag meerdere evenementen niet doorgaan vanwege de hitte. Het gaat om Nous'klaer Festival in Delfshaven, Buiten Gewoon Festival in Kralingen en I Love Urban in Nesselande. Ook de Kuip Run, die zondag plaats zou vinden, gaat niet door, meldt Feyenoord op de website.

3 uur geleden
Kabinet komt met statiegeld op melk- en sapflessen

DEN HAAG (ANP) - Ook op melk- en sapflessen moet volgens het kabinet statiegeld komen. Minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei, D66) werkt aan een voorstel om de statiegeldplicht uit te breiden naar alle plastic flessen tot en met 3 liter, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Een voorwaarde is dat er maatregelen komen om problemen met hygiëne te voorkomen, vooral bij de zuivelflessen.

8 uur geleden
NS: problemen door hitte, ook maandag en dinsdag nog impact

UTRECHT (ANP) - De hitte blijft de komende dagen voor problemen zorgen op het spoor. Tot en met zaterdag gold al een aangepaste dienstregeling, maar diverse treinen blijken reparaties nodig te hebben en dat zal van invloed zijn op de dienstregeling maandag en dinsdag. Dat meldt de NS. Hoe groot de impact precies is, is nog onbekend.

9 uur geleden
Zes bufferzones van kilometer in Brabant, drie in Drenthe

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt in totaal vijftien bufferzones van een kilometer in rondom kwetsbare natuur: zes daarvan liggen in de provincie Noord-Brabant en drie in de provincie Drenthe. In Overijssel komen er twee zones van een kilometer, net zoals in Limburg.

11 uur geleden
Oud-LAKS-voorzitter: onderwijs had geen prioriteit in coronatijd

DEN HAAG (ANP) - Het onderwijs had "geen prioriteit" voor het kabinet tijdens de coronapandemie. Dat zei oud-voorzitter Nienke Luijckx van scholierenorganisatie LAKS tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. "Het is niet zo dat onderwijs niet belangrijk werd gevonden", benadrukte zij. Maar de meeste aandacht ging naar het verlichten van de druk op de ziekenhuizen. "Het was in eerste instantie een gezondheidscrisis."

11 uur geleden
Nog nooit zo warm in juni: 38,2 graden in Eindhoven

HOUTEN (ANP) - De hoogste temperatuur voor juni ooit in Nederland is vrijdagmiddag gemeten. Om 14.40 uur werd het in Eindhoven 38,2 graden, meldt Weeronline. Het vorige record voor juni stond op 37,9 graden en werd gemeten op 27 juni 1947 in Venlo. In het Limburgse Horst tikte de thermometer vrijdagmiddag ook de 38 graden aan.

12 uur geleden