Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boekingplatforms stellen hun data beschikbaar

Boekingplatforms stellen hun data beschikbaar

BRUSSEL (ANP) - Vier internationale websites waarop consumenten een kort verblijf in binnen- of buitenland voor vakantie of een zakenreis kunnen boeken, gaan hun gegevens delen met de Europese Commissie. Het gaat om Airbnb, Booking.com, Expedia en Tripadvisor. Het dagelijks EU-bestuur noemt de overeenkomst een mijlpaal.

De gegevens worden voortaan elk kwartaal ter beschikking gesteld aan het Europees statistiekbureau Eurostat. Die worden gedeeld met overheden en publieke instellingen zodat die een "betrouwbaar inzicht" krijgen in het aantal kortetermijnboekingen via deze platforms.

"Kortetermijnaccomodaties bieden een handige oplossing voor toeristen en nieuwe inkomstenbronnen voor mensen. Tegelijk zijn er zorgen over de impact ervan op de lokale gemeenschap", aldus EU-commissaris Thierry Breton (Interne Markt). De data geven overheidsinstanties de gelegenheid "beter de ontwikkeling van de deeleconomie te begrijpen" en "op bewijsmateriaal gebaseerd beleid" te voeren.

'Baanbrekende samenwerking'

"Deze baanbrekende samenwerking zorgt ervoor dat steden de informatie krijgen die ze nodig hebben om vakantieverhuur effectief te reguleren", zegt Airbnb-woordvoerder Chris Lehane. Veel gemeenten worstelen met illegaal verhuur van woningen aan toeristen en met overlast.

De commissie meldt dat de privacy van mensen die hebben geboekt via een van de websites evenals die van de verhuurder wettelijk is beschermd door de EU. Data die naar Eurostat worden gestuurd mogen niets over de identiteit van individuele burgers of huiseigenaren onthullen.

Meer uit Binnenland

Jetten vindt Europa te vaak aan zijlijn staan in Midden-Oosten

NICOSIA (ANP) - Europa staat te veel aan de zijlijn bij de conflicten in het Midden-Oosten, zegt premier Rob Jetten voorafgaand aan de tweede dag van de informele EU-top op Cyprus. Later op de dag gaan de EU-leiders ook met onder meer leiders uit de golfregio, Libanon en Syrië in gesprek.

55 minuten geleden
Meer regio's naar hoogste waarschuwingsniveau voor natuurbranden

DEN HAAG (ANP) - Het aantal regio's waar natuurbranden kunnen ontstaan, neemt snel toe. In Flevoland, Gooi en Vechtstreek, Twente en Noord- en Oost-Gelderland geldt nu ook het hoogste waarschuwingsniveau door de aanhoudende droogte. Deze fase 2 is afgekondigd door de brandweer.

2 uur geleden
Militair VS opgepakt om weddenschap met voorkennis op val Maduro

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse militair van de speciale eenheden is donderdag opgepakt omdat hij zou hebben gewed op het vertrek van de Venezolaanse leider Nicolás Maduro, kort voordat diens gevangenneming bekend werd. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Justitie.

9 uur geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter (14) in Blerick

MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.

16 uur geleden
Aantal grote storingen op het spoor loopt op

UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.

20 uur geleden
Vitens heeft moeite om iedereen van drinkwater te voorzien

ZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.

20 uur geleden
Zorgen bij AIVD over toename geradicaliseerde jongeren

ZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.

20 uur geleden