Boekingplatforms stellen hun data beschikbaar
BRUSSEL (ANP) - Vier internationale websites waarop consumenten een kort verblijf in binnen- of buitenland voor vakantie of een zakenreis kunnen boeken, gaan hun gegevens delen met de Europese Commissie. Het gaat om Airbnb, Booking.com, Expedia en Tripadvisor. Het dagelijks EU-bestuur noemt de overeenkomst een mijlpaal.
De gegevens worden voortaan elk kwartaal ter beschikking gesteld aan het Europees statistiekbureau Eurostat. Die worden gedeeld met overheden en publieke instellingen zodat die een "betrouwbaar inzicht" krijgen in het aantal kortetermijnboekingen via deze platforms.
"Kortetermijnaccomodaties bieden een handige oplossing voor toeristen en nieuwe inkomstenbronnen voor mensen. Tegelijk zijn er zorgen over de impact ervan op de lokale gemeenschap", aldus EU-commissaris Thierry Breton (Interne Markt). De data geven overheidsinstanties de gelegenheid "beter de ontwikkeling van de deeleconomie te begrijpen" en "op bewijsmateriaal gebaseerd beleid" te voeren.
'Baanbrekende samenwerking'
"Deze baanbrekende samenwerking zorgt ervoor dat steden de informatie krijgen die ze nodig hebben om vakantieverhuur effectief te reguleren", zegt Airbnb-woordvoerder Chris Lehane. Veel gemeenten worstelen met illegaal verhuur van woningen aan toeristen en met overlast.
De commissie meldt dat de privacy van mensen die hebben geboekt via een van de websites evenals die van de verhuurder wettelijk is beschermd door de EU. Data die naar Eurostat worden gestuurd mogen niets over de identiteit van individuele burgers of huiseigenaren onthullen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Er komt mogelijk een medicijn op de Nederlandse markt dat de levensduur van mensen met uitgezaaide alvleesklierkanker kan verlengen, meldt het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen. Na een proef met vijfhonderd patiënten kreeg het medicijn Rasonque goedkeuring van het Europese geneesmiddelenbeoordelingscomité om te worden toegelaten tot de markt.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - JA21 is niet dichter bij het kabinet gekomen tijdens een gesprek tussen Joost Eerdmans en asielminister Bart van den Brink. Ze zeiden allebei dat het een goed gesprek was, maar JA21-partijleider Eerdmans zei dat hij alleen voor het belastingplan van het kabinet stemt als de dwangoptie uit de spreidingswet niet wordt uitgevoerd. "Anders moeten ze over links."
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - D66 wil van binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) horen wat zijn plannen zijn om het door het slavernijverleden ontstane leed te herstellen. Mpanzu Bamenga (D66) maakte tijdens een debat over het slavernijverleden duidelijk daadkracht te missen bij de minister. VVD en CDA toonden zich afwachtender en wezen vooral op het belang van erkenning.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige Fouad B. uit Heemskerk vindt dat de rechtbank in Haarlem zijn cliënt vrij moet spreken van een poging tot doodslag tijdens het jongerengeweld op 6 september vorig jaar in Beverwijk.
2 uur geledenEEMSHAVEN (ANP) - Het afgelopen weekend en dinsdagavond vlogen er onbekende drones boven de Eemshaven in Groningen, bevestigt een woordvoerder van de havenbeheerder Groningen Seaports na berichtgeving van RTV Noord.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Silvio Erkens (Dierenwelzijn) begrijpt de zorgen over het noodlijdende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC). Hij sluit nog niet uit dat het kabinet bijspringt, maar maakt wel onderscheid tussen het redden van het centrum zelf en het behoud van de onderzoeks- en opvangfunctie voor zeehonden. Dat heeft de VVD-bewindsman gezegd in een Kamerdebat.
4 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Haarlem celstraffen van achttien maanden tot twee jaar geëist tegen drie jongeren uit Heemskerk en Beverwijk voor een poging tot doodslag. Ze worden ervan verdacht op 6 september vorig jaar in Beverwijk een 17-jarige jongen uit Haarlem te hebben mishandeld.
4 uur geleden