Boekingen voor verre reizen nemen toe
DEN HAAG (ANP) - De boekingen naar verre bestemmingen nemen toe, merken reisorganisatoren zoals Voja Travel, vliegticketverkoper Vliegtickets.nl en brancheorganisatie ANVR. Volgens de organisaties betekent dit dat het vertrouwen om ook verder dan Europa te reizen weer terugkomt. Wel staan de officiële reisadviezen van de overheid voor plekken buiten Europa veelal nog op oranje, wat inhoudt dat reizen wordt afgeraden tenzij noodzakelijk.
Reisspecialist Voja Travel, die onder meer reizen naar het Afrikaanse Kaapverdië aanbiedt, spreekt van "recordboekingen" voor zowel winter- als zomerboekingen. In de laatste maanden van 2021 en in deze maand stegen de boekingen fors ten opzichte van diezelfde periodes in 2019. Kaapverdië, de Azoren en Madeira zijn het populairst. "De angst voor het oranje reisadvies is bij Voja-reizigers nagenoeg weg", zegt eigenaar Joshua van Eijndhoven. Voor bijvoorbeeld Nieuw-Zeeland en Australië verwacht hij vooralsnog geen boekingen omdat de coronaregels daar strenger zijn.
Vliegticketverkoper Vliegtickets.nl zag deze maand het aantal intercontinentale vluchten voor juli en augustus vervijfvoudigen ten opzichte van dezelfde maand in 2021. De populairste bestemmingen zijn de Verenigde Staten, de Verenigde Arabische Emiraten, de Nederlandse Antillen, Zuid-Afrika en Mexico. De boekingen met een bestemming buiten Europa zijn "nog altijd erg beperkt", maar Vliegtickets.nl verwacht de komende periode een toename door aangekondigde reisversoepelingen binnen de EU. Vliegmaatschappij KLM ziet ook het aantal intercontinentale boekingen aantrekken, maar kon niet ingaan op specifieke bestemmingen.
Reisadvies
Reisspecialist Koning Aap ziet sinds afgelopen week de interesse van vakantiegangers op de website nu ook terug in opties en boekingen, aldus een woordvoerder. Mensen willen graag naar het Midden-Oosten, Latijns-Amerika, Nepal en Sri Lanka. Traditionele vakantiebestemmingen zoals Thailand, Indonesië en Vietnam blijven vanwege reisbeperkingen achter.
ANVR-directeur Frank Oostdam zegt dat de boekingen getuigen van meer vertrouwen voor de lange termijn, maar dat het reisadvies voor buiten Europa een "belangrijke hindernis" is. Als dat al was aangepast, hadden er nog meer boekingen kunnen zijn. De ANVR wil dat het ministerie van Buitenlandse Zaken het corona-advies scheidt van het reisadvies. De ANVR voert hierover gesprekken met het ministerie en hoopt dat het advies de komende maanden aangepast wordt.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.
8 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.
10 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.
11 uur geleden