Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boekenweek naar de zomer verplaatst, boekenbal geschrapt

Boekenweek naar de zomer verplaatst, boekenbal geschrapt

AMSTERDAM (ANP) - De Boekenweek 2021 wordt wegens corona verplaatst naar de zomer. Het traditionele Boekenbal vindt dit jaar helemaal niet plaats. Dat heeft boekenkoepel CPNB, die beide evenementen organiseert, dinsdag laten weten.

Het besluit is genomen na intensief overleg tussen alle betrokkenen in de sector. "Er is op dit moment nog te veel onduidelijkheid over de situatie begin maart om vol in te zetten op dit grote jaarlijkse lezersfestijn", stelt directeur Eveline Aendekerk van CPNB. "We hebben daarom besloten gehoor te geven aan het dringende verzoek van de boekhandels om de Boekenweek pas te vieren wanneer zij open zijn."

In de week dat de Boekenweek gepland stond, van 6 tot en met 14 maart, vinden er wel allerlei online-activiteiten plaats waarmee lezen wordt gevierd, aldus de CPNB. Ook wordt in deze week een extra impuls gegeven aan de actie #Steunjeboekhandel, waarmee geprobeerd wordt lokale boekhandels onder de aandacht van de lezers te brengen.

Boekenweekgedicht

De Boekenweek zelf zal in de zomer plaatsvinden wanneer de boekhandels en bibliotheken weer volledig open zijn. Op een nader moment wordt besloten of dit in juni, juli of augustus zal zijn, afhankelijk van de actuele coronasituatie. In deze week zullen ook het boekenweekgeschenk van Hanna Bervoets en het boekenweekessay van Roxane van Iperen verschijnen.

Wel publiceert dagblad Trouw op 27 februari het Boekenweekgedicht, dat als thema Tweestrijd heeft. Op 5 maart is er een speciale tv-uitzending vanuit een lege Stadsschouwburg in Amsterdam, waar diverse schrijvers aan meewerken.

Meer uit Binnenland

Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

30 minuten geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

42 minuten geleden
Klimaatdemonstranten XR lopen A12 op bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.

1 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR proberen A12 te betreden bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.

1 uur geleden
YouTube-kanaal prankcaller gelinkt aan schietpartij offline

AMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.

3 uur geleden
Hoge Raad geeft bij meer dan helft afwijzingen geen uitleg

DEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.

5 uur geleden
Honderden demonstreren in IJsselstein tegen asielnoodopvang

IJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.

17 uur geleden