Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boekensector roept lezers op woensdag naar Tweede Kamer te komen

Boekensector roept lezers op woensdag naar Tweede Kamer te komen

DEN HAAG (ANP) - De boekensector, bibliotheken, boekwinkels en docenten roepen Nederlandse lezers op om woensdagochtend met hun favoriete boek naar de Tweede Kamer in Den Haag te komen voor een 'lees-in'. Zij hopen dat veel lezers die boos zijn over de aankomende btw-verhoging zich vanaf 09.00 uur rond het gebouw verzamelen om aan politici hun onvrede te tonen over het voorgenomen kabinetsbesluit.

Boekenkoepel CPNB bevestigde het initiatief nadat er in het NPO Radio 1-programma Nieuwsweekend melding van was gemaakt. Op sociale media wordt de oproep zaterdag ook gedeeld. Over de verwachte opkomst kan een woordvoerder van de CPNB zaterdag geen concrete uitspraken doen. Het is volgens hem wel zeker dat er bekende schrijvers naar de 'lees-in' komen, onder wie Kluun.

De coalitie wil de btw verhogen op boeken, musea, concerten, media en sportscholen. De oppositie blijft fel tegen de voorgenomen verhoging. Minister Eelco Heinen van Financiƫn verdedigde vrijdag de plannen, maar kreeg daarbij geen bijval van de regeringspartijen. Die gaven wel aan geen fan te zijn van de ingreep, maar deze toch te steunen.

Minder leesvaardigheid

De oppositie verwijt de coalitie het plan niet te onderbouwen en niet te luisteren naar alle argumenten tegen het plan. Zo zou de btw-verhoging de leesvaardigheid in Nederland, vooral onder jongeren, nog verder aantasten. Volgens de oppositie is het normaal een vereiste bij dit soort ingrepen eerst onderzoek te doen naar de effecten.

De CPNB noemt het "stuitend dat de Kamerleden van VVD, PVV, NSC en BBB muisstil bleven bij het debat. Zeker ook voor de boekhandelaren, uitgevers en schrijvers op de publieke tribune. We hopen dat ze na het zien van al die enthousiaste lezers bij de lees-in niet langer durven zwijgen over deze voor leesbevordering en leesplezier schadelijke btw-verhoging."

Meer uit Politiek

Struijs: een minderheidskabinet is voor 50PLUS veel gunstiger

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS wil wel meewerken aan een minderheidskabinet, zei partijleider Struijs nadat hij met informateur Sybrand Buma had gepraat. "Dan heb je per onderwerp invloed. Dat is een veel gunstigere situatie voor ons."

4 uur geleden
Debat strafbaarheid illegaliteit stap dichterbij na vragenronde

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Asiel, VVD) heeft schriftelijk antwoord gegeven op de 277 vragen van Kamerleden over de strafbaarstelling van illegaliteit. Vlak voor de zomervakantie leidde een voorstel van de PVV hierover tot veel ophef, waarop Van Weel een tegenvoorstel deed. Nu de vragen daarover zijn beantwoord, is een Tweede Kamerdebat over zijn zogeheten 'novelle' een stap dichterbij.

5 uur geleden
Dijk wil liever meerderheidskabinet waaraan hij zelf niet meedoet

DEN HAAG (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk wil een meerderheidskabinet, zei hij voordat hij met informateur Sybrand Buma in gesprek ging. "Zodat er ook wat stabiliteit is, de komende tijd. En niet nog meer ruzie en gedoe." Zelf wil Dijk oppositie voeren, herhaalde hij woensdag.

6 uur geleden
Stoffer heeft voorkeur voor 'centrumrechts meerderheidskabinet'

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer heeft nog steeds een voorkeur voor een "centrumrechts meerderheidskabinet", zei hij woensdag voor een gesprek met informateur Sybrand Buma. De christelijke politicus vindt het goed dat D66 en CDA hun aanzet voor een coalitieakkoord hebben afgerond, al kan hij zich hier niet volledig in vinden.

8 uur geleden
Dassen staat open voor gedogen, mits het voldoet aan wensen Volt

DEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen staat open voor het gedogen van een minderheidsregering, mits de plannen van dat kabinet voldoen aan de wensen van Volt. Hij noemde een kabinet met JA21 "erg moeilijk" voorafgaand aan zijn gesprek met informateur Sybrand Buma.

8 uur geleden
Van Weel teleurgesteld over reactie Rusland op vredesplan

BRUSSEL (ANP) - Buitenlandminister David van Weel is teleurgesteld over de afhoudende reactie van Rusland op de Amerikaanse vredesvoorstellen. "Dat is niet geheel onverwacht. Wel teleurstellend", zei Van Weel bij aankomst voor overleg met NAVO-collega's in Brussel.

9 uur geleden
Nederlandse overheidsorganisaties gebruiken vaker AI, meldt TNO

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse overheidsorganisaties maken steeds meer gebruik van AI, zo blijkt uit onderzoek door onderzoeksinstituut TNO. Waar bij ministeries, gemeenten, provincies en agentschappen vorig jaar nog slechts 8 AI-toepassingen werden geteld, zijn dat er dit jaar 81.

10 uur geleden