Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boekarest volgend jaar weer speelstad EK

Boekarest volgend jaar weer speelstad EK

BOEKAREST (ANP) - Boekarest is ook volgend jaar een van de speelsteden van het EK voetbal. Dat heeft het ministerie van Sport van Roemenië laten weten.

In Boekarest stonden drie groepswedstrijden en een achtste finale op het programma als het EK deze zomer was gehouden. De Europese titelstrijd is echter uitgesteld naar de zomer van 2021, vanwege het coronavirus.

De UEFA wil de eindronde volgend jaar in principe in dezelfde twaalf steden afwerken. De Europese bond moet echter in alle landen met de autoriteiten nieuwe afspraken maken.

Steden houden

"In principe willen we het EK in twaalf steden houden. Maar als dat niet lukt, zijn we bereid om het in tien, negen of zelfs acht te doen", zei UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin afgelopen week. "Bij drie steden zijn wat problemen, daar discussiëren we nog mee."

Amsterdam wil met de Johan Cruijff ArenA ook weer als gastheer van het EK dienen. Alle afspraken moeten echter nog op papier worden gezet. Van onder meer Bilbao en Rome is bekend dat er twijfels zijn over huisvesting van het EK in 2021.

De UEFA hoopt voor 17 juni met alle twaalf speelsteden een akkoord te hebben. Mede daarom is een bestuursvergadering die gepland stond voor 27 mei zo'n drie weken uitgesteld.

Meer uit Voetbal

Trainer Flick hoopt dat De Jong snel terugkeert bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick hoopt dat Frenkie de Jong zo snel mogelijk weer aansluit bij zijn selectie van FC Barcelona. "Hij is een geweldige speler van hoog niveau die goed herstelt van zijn blessure en volgens plan werkt. Ik hoop dat hij snel weer inzetbaar is, misschien na de interlandperiode. Dan moeten we kijken hoe het met hem gaat."

9 minuten geleden
Liverpool sluit deal voor nieuwe shirtsponsor vanaf 2027

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool heeft met Turkish Airlines vanaf seizoen 2027/2028 een nieuwe shirtsponsor. De club heeft geen bedrag voor de deal bekendgemaakt, maar volgens de BBC gaat het om 300 miljoen pond (350 miljoen euro) over een periode van vijf jaar.

23 minuten geleden
Onderzoek naar vuurwerkincident FC Utrecht duurt mogelijk weken

UTRECHT (ANP) - De aanklager betaald voetbal is informatie aan het verzamelen om een vooronderzoek te beginnen naar de ongeregeldheden bij FC Utrecht - Go Ahead Eagles van zaterdagavond. Het competitieduel werd twee keer onderbroken en daarna definitief gestaakt wegens het gooien van vuurwerk en bekers op het veld door de aanhang van de thuisclub. Het restant van 26 minuten wordt dinsdag uitgespeeld.

34 minuten geleden
Mensenrechtengroep dient bij FIFA nieuwe klacht over Infantino in

LAUSANNE (ANP/DPA) - Mensenrechtenorganisatie FairSquare heeft een nieuwe klacht tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino ingediend bij de ethische commissie van de wereldvoetbalbond. De klachten staan allemaal in verband met de relatie van Infantino met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Duitse persbureau dpa na eerdere berichten van het Duitse Sportschau en de Franse krant L'Équipe.

1 uur geleden
SC Cambuur laat tegen NEC weer uitfans toe na vuurwerkincident

LEEUWARDEN (ANP) - Bij de komende thuiswedstrijd in de Eredivisie van SC Cambuur tegen NEC is weer uitpubliek welkom. Na overleg met de driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) is daartoe besloten, meldt de club uit Leeuwarden. Ook worden er naar aanleiding van de ongeregeldheden van twee weken geleden tijdens het thuisduel met Feyenoord netten geplaatst rond het uitvak.

17 uur geleden
Fiorentina haalt na slechte seizoensstart Vanoli terug als coach

FLORENCE (ANP/RTR) - Paolo Vanoli keert terug als trainer van Fiorentina. Hij is de opvolger van Fabio Grosso, die in juni werd aangesteld als opvolger van Vanoli. Grosso werd maandag, na drie nederlagen in de eerste drie competitiewedstrijden, alweer ontslagen.

18 uur geleden
FC Utrecht identificeert eerste verdachten na gestaakt duel

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de eerste verdachten geïdentificeerd die afgelopen zaterdag betrokken waren bij wangedrag tijdens het Eredivisieduel met Go Ahead Eagles. Dat meldt FC Utrecht op de clubwebsite.

20 uur geleden