Boek oud-veiligheidsadviseur Bolton verschijnt eindelijk
WASHINGTON (ANP) - Het boek The Room Where It Happened over de tijd van John Bolton in het Witte Huis, verschijnt dinsdag eindelijk, na maanden getouwtrek tussen Bolton en het Witte Huis. In het boek klapt de voormalige nationaal veiligheidsadviseur van president Donald Trump uit de school over Trumps handelen.
Vorige week bepaalde een rechter dat het boek dinsdag mag worden gepubliceerd. Dat is lange tijd tegengehouden door het Witte Huis, omdat Bolton staatsgeheimen zou openbaren. De rechter in Washington DC besloot dat dit niet netjes was van Bolton, maar dat het Witte Huis geen goede redenen had om publicatie tegen te houden.
Amerikaanse media schreven vorige week al uitgebreid over stukken uit het boek. Bolton beweert dat Trump de Chinese leider Xi Jinping heeft gevraagd extra Amerikaanse landbouwgoederen te kopen, zodat Trump meer kans zou hebben op herverkiezing.
De president heeft Bolton en het boek al een aantal keren onder vuur genomen. Zo noemde hij zijn voormalige veiligheidsadviseur een idioot. Bolton heeft de president op zijn beurt een grillige leider genoemd. Het zou volgens hem een catastrofe zijn als Trump wordt herkozen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
5 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
6 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
6 uur geleden