Boek oud-veiligheidsadviseur Bolton verschijnt eindelijk
WASHINGTON (ANP) - Het boek The Room Where It Happened over de tijd van John Bolton in het Witte Huis, verschijnt dinsdag eindelijk, na maanden getouwtrek tussen Bolton en het Witte Huis. In het boek klapt de voormalige nationaal veiligheidsadviseur van president Donald Trump uit de school over Trumps handelen.
Vorige week bepaalde een rechter dat het boek dinsdag mag worden gepubliceerd. Dat is lange tijd tegengehouden door het Witte Huis, omdat Bolton staatsgeheimen zou openbaren. De rechter in Washington DC besloot dat dit niet netjes was van Bolton, maar dat het Witte Huis geen goede redenen had om publicatie tegen te houden.
Amerikaanse media schreven vorige week al uitgebreid over stukken uit het boek. Bolton beweert dat Trump de Chinese leider Xi Jinping heeft gevraagd extra Amerikaanse landbouwgoederen te kopen, zodat Trump meer kans zou hebben op herverkiezing.
De president heeft Bolton en het boek al een aantal keren onder vuur genomen. Zo noemde hij zijn voormalige veiligheidsadviseur een idioot. Bolton heeft de president op zijn beurt een grillige leider genoemd. Het zou volgens hem een catastrofe zijn als Trump wordt herkozen.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - Het lichaam van de overleden Noorse koning Harald wordt in de komende dagen naar de rode salon van het Koninklijk Paleis in Oslo gebracht. Zijn regalia, zoals zijn kroon, scepter en rijksappel, zullen daar bij hem worden neergelegd, meldt persbureau NTB.
26 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Bill White, de Amerikaanse ambassadeur in België, moet weer op gesprek komen bij de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot. De aanleiding is een nieuwe uithaal van White naar de minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke.
27 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne is blij dat meerdere EU-landen opnieuw willen kijken naar de mogelijkheid om bevroren Russische tegoeden te gebruiken om Oekraïne te steunen. Minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha bedankte in een bericht op X onder meer zijn ambtgenoot Tom Berendsen uit Nederland, een van de landen die de discussie daarover wil heropenen.
34 minuten geledenPARIJS/STOCKHOLM/KOPENHAGEN/HELSINKI/JERUZALEM/DEN HAAG (ANP) - Politiek leiders buiten Noorwegen schrijven bedroefd te zijn over de dood van Harald. De Noorse koning overleed vrijdagochtend op 89-jarige leeftijd in het ziekenhuis in Oslo.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De nachtelijke sluiting van het Amsterdam-Rijnkanaal voor bepaalde schepen is "heel vervelend" voor de binnenvaart, laat een woordvoerster van brancheorganisatie Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) weten. "Elke nacht acht uur minder varen heeft een grote impact."
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte luidt de Noorse koning Harald uit als een militair die altijd opkwam voor de Noorse krijgsmacht en de NAVO. Rutte is naar eigen zeggen "diep bedroefd" om het overlijden van de koning.
45 minuten geledenOSLO (ANP) - Bij het paleis in Oslo hebben zich kort nadat bekend werd dat koning Harald was overleden veel mensen verzameld. Op beelden bij Noorse media is te zien dat ze met honderden samen rouwen, bloemen neerleggen en kaarsen aansteken. Koning Harald overleed vrijdagochtend op 89-jarige leeftijd in het ziekenhuis in Oslo.
48 minuten geleden