Boek Inez Weski meteen bovenaan bestsellerlijst
DEN HAAG (ANP) - Het boek van advocaat Inez Weski staat in de eerste week na het verschijnen meteen bovenaan de Bestseller 60, de lijst met bestverkochte boeken van boekenkoepel CPNB. In het boek Het geluid van de stilte schrijft Weski onder meer over haar arrestatie vorig jaar.
Hoeveel exemplaren precies zijn verkocht, is niet duidelijk. Samensteller CPNB maakt die cijfers nooit bekend.
De 69-jarige Weski zat vorig jaar enkele weken vast. Ze werd op 21 april 2023 gearresteerd omdat ze wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie. De voormalig advocaat zou informatie van haar cliënt Ridouan Taghi vanuit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught met zijn contacten in de buitenwereld hebben gedeeld.
Onbetwiste leider
Weski stond Taghi tot aan haar arrestatie bij in het omvangrijke liquidatieproces Marengo. De rechtbank legde hem in dat proces een levenslange celstraf op voor vijf moorden, twee moordpogingen en meerdere voorbereidingen voor moord. De voorzitter noemde Taghi eerder "de enige" en "onbetwiste" leider van een criminele organisatie die zich richtte op geweld.
Taghi is in hoger beroep gegaan tegen de uitspraak van de rechtbank. Voor de behandeling van de zaak tegen Weski is nog geen datum bekend.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in Groningen, Friesland en Drenthe komt weer op gang. Hoewel code rood in Groningen nog tot 15.00 uur van kracht is, beginnen de treinen in de drie noordelijke provincies weer te rijden, meldt ProRail.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Lenny Kuhr heeft woensdag op Instagram haar muzikale afscheid aangekondigd. De Nederlandse zangeres schrijft in haar bericht dat naast de gezondheid van haar man Rob ook "de verdeeldheid" een rol speelt.
13 minuten geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - De omstreden Noord-Ierse rapgroep Kneecap staat dit jaar op Lowlands. Rapper Mo Chara, een van de leden, was vorig jaar aangeklaagd omdat hij tijdens een optreden in Londen met een vlag van de radicale beweging Hezbollah zou hebben gezwaaid. De Britse rechtbank besloot uiteindelijk om de zaak niet te behandelen vanwege een procedurefout.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Twee van de drie verdachten die betrokken zouden zijn bij de dood van de 80-jarige Irene Winkel na een confrontatie met een nepagent in haar woning in Amsterdam Nieuw-West, zouden ook betrokken zijn bij een oplichting in Haarlem. De officier van justitie ziet hierbij "hetzelfde patroon", zei hij woensdag op een voorbereidende zitting in de rechtbank in Amsterdam.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In de provincie Groningen rijden tot zeker 14.00 uur geen treinen door de aanhoudende weerswaarschuwing in de vorm van code rood. Het KNMI heeft code rood woensdag een aantal keer verlengd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die dinsdagavond rond 21.00 uur in een woning aan de Zoutziedersstraat in de Rotterdamse wijk Delfshaven zwaargewond raakte bij een schietincident, is later in het ziekenhuis overleden. Het slachtoffer is een 19-jarige Rotterdammer, meldt de politie.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In Groningen, het noordoosten van Friesland en het noorden van Drenthe kan het ook later op de dag nog erg glad zijn, waarschuwt het KNMI. Daarom geldt code rood nog een paar uur langer in de drie noordelijke provincies.
1 uur geleden