Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boek Anton de Kom na 86 jaar in bestsellerlijst

Boek Anton de Kom na 86 jaar in bestsellerlijst

DEN HAAG (ANP) - Het boek Wij slaven van Suriname van de Surinaamse verzetsheld Anton de Kom staat na 86 jaar voor het eerst in de bestsellerlijst. Een nieuwe uitgave van het werk, waarin hij de Surinaamse geschiedenis beschreef vanuit een antikoloniaal gezichtspunt, komt deze week binnen op nummer 30 in de lijst van best verkochte boeken in Nederland.

Dat heeft boekenkoepel CPNB donderdag bekendgemaakt. De titel valt op in de lijst die verder grotendeels bestaat uit thrillers, voetbalbiografieën en boeken van BN'ers.

Het werk van De Kom staat opnieuw in de belangstelling door de Black Lives Matter-beweging en het maatschappijbrede debat over racisme. Bovendien staat Anton de Kom sinds vorige maand in de Canon van van de Nederlandse geschiedenis, als eerste Surinamer ooit.

Standbeeld

De Kom publiceerde het boek, een felle aanklacht tegen racisme en koloniale uitbuiting, in 1934. De verzetsheld (1898-1945) geldt als een van de belangrijkste stemmen van de antikoloniale beweging aan het begin van de twintigste eeuw. In Amsterdam staat een standbeeld ter nagedachtenis aan de bijzondere man, die in 1945 overleed in een Duits concentratiekamp.

Wij slaven van Suriname was na de Tweede Wereldoorlog jarenlang niet verkrijgbaar. In de jaren zestig werd het boek herontdekt door studenten van de Surinaamse Studenten Unie. Sindsdien zetten de Surinaamse gemeenschap en antiracisme-activisten zich in om zijn intellectuele nalatenschap te verspreiden.

Meer uit Binnenland

COA en COC versterken samenwerking na onveiligheidsmeldingen

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) versterkt de samenwerking met COC Nederland, na meldingen dat ruim de helft van de queer asielzoekers en statushouders zich onveilig voelt in de opvang. Volgens de belangenorganisatie heeft 57 procent van de ondervraagden discriminatie en verbaal, en soms ook fysiek, geweld ervaren.

24 minuten geleden
Onderzoek: groot deel AI-antwoorden op nieuwsvragen onbetrouwbaar

GENÈVE (ANP/AFP) - Een groot deel van de antwoorden die AI-chatbots geven op nieuwsvragen blijkt niet accuraat te zijn. Dat meldt de NOS op basis van een internationaal onderzoek waaraan de publieke omroep (NPO) heeft meegedaan, samen met 21 andere publieke omroepen uit Europa, Canada en de VS.

37 minuten geleden
Zoon Ridouan Taghi maakt procesafspraken met OM in strafzaak

ZWOLLE (ANP) - Faissal T., de zoon van Ridouan Taghi, heeft in zijn strafzaak procesafspraken gemaakt met het Openbaar Ministerie. Dat bleek woensdag tijdens een voorbereidende zitting in de rechtbank in Zwolle. Wat die afspraken precies inhouden, is niet bekendgemaakt.

1 uur geleden
ILT moet 'scherpe keuzes' maken en richt vizier op milieurisico's

ZWIJNDRECHT (ANP) - PFAS, bestrijdingsmiddelen en broeikasgassen staan de komende jaren hoger op de prioriteitenlijst van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). De inspectie gaat haar toezicht en handhaving meer richten op schadelijke stoffen en hun risico's voor de gezondheid en het milieu. Naar andere aandachtsgebieden, zoals toezicht op de luchtvaart, gaat daardoor minder capaciteit. De inspectie maakt duidelijk dat niet alles kan.

1 uur geleden
Fietsersbond: meer dan 36.000 kinderen fietsen op onveilige wegen

UTRECHT (ANP) - In Nederland liggen 162 basisscholen langs wegen waar auto's 50 kilometer per uur mogen rijden en waar geen vrijliggend fietspad is. Dat meldt de Fietsersbond op basis van openbare data. De belangenorganisatie dringt aan op snelle invoering van een maximumsnelheid van 30 kilometer per uur rond alle basisscholen.

3 uur geleden
Groot onderzoek OM naar sadistische onlinenetwerken

DEN HAAG (ANP) - Het OM doet grootschalig onderzoek naar sadistische onlinenetwerken, waarin jonge mensen worden gedwongen tot extreem gewelddadige handelingen zoals zelfbeschadiging en seksueel misbruik. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van Zembla. Het onderzoeksprogramma achterhaalde dat de politie een destijds 24-jarige man uit Eindhoven arresteerde op verdenking van terrorisme.

3 uur geleden
Ramkraak bij juwelier in Arnhem, drie verdachten aangehouden

ARNHEM (ANP) - Bij een juwelier aan de Hommelstraat in Arnhem, aan de rand van het centrum, heeft in de nacht van dinsdag op woensdag rond 03.15 uur een ramkraak plaatsgevonden. Dat bevestigt de politie.

3 uur geleden