Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing ziet verliezen oplopen door defensiedeals en oorlog

Boeing ziet verliezen oplopen door defensiedeals en oorlog

CHICAGO (ANP/AFP) - Lucht- en ruimtevaartconcern Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verlies geleden. Het Amerikaanse bedrijf zette onder meer geld opzij vanwege de oorlog in Oekraïne, die ook gevolgen heeft voor de verkoop van onderdelen en onderhoudsdiensten voor passagiersvliegtuigen. Daarnaast heeft Boeing last van defensiecontracten waarvoor een vaste prijs is afgesproken. Door gestegen materiaalkosten komt de winstmarge daar onder druk te staan.

De omzet van Boeing nam met 8 procent af tot 14 miljard dollar. Omgerekend is dat zo'n 13,2 miljard euro. Boeing wijt die afname voornamelijk aan de timing van het afleveren van vliegtuigen met twee gangpaden, zoals de 777. Daarentegen werden weer meer toestellen van het type 737 MAX afgeleverd. Boeing laat weten nog voor 371 miljard dollar aan opdrachten te hebben staan, waarvan bijna 4200 commerciële vliegtuigen.

Onder de streep bleef een verlies van 1,2 miljard dollar over, meer dan het dubbele van de 561 miljoen dollar van een jaar eerder. Topman Dave Calhoun denkt dat Boeing op weg is om weer winstgevend te worden. Zo neemt de productie van de 737 MAX toe en heeft de vliegtuigbouwer ook voortgang geboekt voor de goedkeuring van de 787.

De eerste toestellen van het nieuwe type 777X worden pas in 2025 afgeleverd. Dat zorgt bij Boeing voor extra kosten van 1,5 miljard dollar.

Meer uit Financieel

Kledingwebsite Asos mogelijk gehackt, klanten krijgen pushmelding

LONDEN (ANP) - De Britse modesite Asos lijkt mogelijk slachtoffer te zijn geworden van een hack. Gebruikers van de app ontvingen dinsdagochtend een melding waaruit kan worden opgemaakt dat de systemen van het kledingbedrijf zijn gehackt.

45 minuten geleden
Gita Salden nieuwe voorzitter toezicht bij DNB

AMSTERDAM (ANP) - Gita Salden wordt de nieuwe voorzitter toezicht bij De Nederlandsche Bank (DNB). In haar nieuwe rol wordt zij onder meer verantwoordelijk voor het bankentoezicht. Ze volgt Steven Maijoor op, die in maart vertrekt bij DNB.

1 uur geleden
Le Pen wil Frans begrotingstekort uiterlijk 2032 onder 3 procent

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen wil het begrotingstekort van Frankrijk uiterlijk in 2032 onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) brengen. Dat zei Le Pen dinsdag op een bijeenkomst van haar partij Rassemblement National.

1 uur geleden
Rheinmetall begint serieproductie van satellieten in Neuss

NEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.

2 uur geleden
Britse waakhond onderzoekt Meta om nieuwe Instagram-functie

LONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.

2 uur geleden
Werknemers wasserijen leggen opnieuw werk neer in cao-conflict

UTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.

3 uur geleden
AEX-index verder omhoog na recordslot op maandag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op het nieuwe slotrecord van een dag eerder. In New York steeg de technologiebeurs Nasdaq op maandag eveneens naar een nieuw record. De olieprijzen stonden licht lager.

3 uur geleden