Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing ziet minder mankementen in geleverde 737 MAX-rompen

Boeing ziet minder mankementen in geleverde 737 MAX-rompen

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Boeing constateert verbeteringen bij leverancier Spirit AeroSystems. De rompen van 737 MAX-toestellen die dat bedrijf levert bevatten momenteel veel minder mankementen dan voorheen. Dat stelt Boeing-bestuurder Elizabeth Lund tijdens een rondleiding voor de pers bij de fabriek van de vliegtuigbouwer in Seattle. Daarmee laat Boeing volgens haar zien hoe de veiligheid en kwaliteit worden verbeterd bij de fabrikant, die sinds januari onder verscherpt toezicht staat.

Boeing moest van de Amerikaanse toezichthouder FAA de veiligheid en kwaliteit van de productie verbeteren nadat een 737 MAX 9 van Alaska Airlines in januari vlak na het opstijgen een deurpaneel verloor. Sinds het incident in januari zijn er meerdere signalen naar buiten gekomen dat het concern het niet zo nauw nam met veiligheidsvoorschriften.

Eind mei kwam Boeing met de verbeterplannen, waaronder een verbetering van het systeem waarmee werknemers veiligheidsmeldingen kunnen doen. Ook verduidelijkt het bedrijf werkinstructies en vereenvoudigt het procedures.

Deurpanelen Alaska Airlines

Toeleverancier en voormalig dochterbedrijf Spirit AeroSystems leverde ook de deurpanelen van het toestel van Alaska Airlines. De organisatie die vliegongelukken onderzoekt, de NTSB, ontdekte dat vier bouten ontbraken bij het losgeraakte paneel.

Spirit AeroSystems werd in 2005 afgesplitst van Boeing, maar de vliegtuigbouwer wil zijn voormalige dochterbedrijf weer overnemen. Gesprekken hierover zijn eerder dit jaar gestart en Boeing zou onlangs een bod hebben gedaan van 35 dollar per aandeel. De bedrijven werken al nauw samen, maar de overname moet Boeing meer controle geven over de activiteiten van Spirit AeroSystems.

Productie vertraagd

Boeing verplaatste begin maart teams van inspecteurs naar zijn leverancier. Zij kregen daarbij de instructie om rompen die via het spoor naar de productielocatie in Renton (Washington) gaan, pas goed te keuren als die helemaal in orde zijn. Inmiddels hebben de rompen die Spirit AeroSystems levert zo'n 80 procent minder defecten, stelt Lund. Hierdoor zou ook de productiestroom bij Boeing zijn verbeterd.

Na het incident met het deurpaneel heeft Boeing de productie vertraagd om dit te verbeteren. Het productietempo begint weer op te lopen en over een aantal maanden zou de productie volgens de vliegtuigbouwer terug moeten zijn op het oude niveau.

Meer uit Financieel

Jumbo sluit niet uit schade te verhalen op Frits van Eerd

VEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo sluit niet uit dat het ooit schade zal verhalen op Frits van Eerd. De voormalige topman van het bedrijf werd vorig jaar tot twee jaar cel veroordeeld voor omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen. De rechter stelde in het vonnis dat Van Eerd ook Jumbo benadeelde bij die strafbare feiten.

16 minuten geleden
VS willen Zwitserse bank weren uit Amerikaans financieel systeem

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën wil de Zwitserse bank MBaer Merchant Bank toegang tot het Amerikaanse financiële systeem ontzeggen. Het ministerie beschuldigt de bank ervan diensten te hebben verleend aan illegale partijen die verbonden zijn met Iran en Rusland.

1 uur geleden
Nog onduidelijk of Odido nalatig was bij lek, zeggen claimexperts

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens experts nog te vroeg om te zeggen of een eventuele massaclaim tegen Odido na het datalek succesvol kan zijn. Eerst moet gekeken worden of de telecomprovider wel nalatig is geweest en hiervoor aansprakelijk kan worden gesteld, zeggen zij.

1 uur geleden
Rijksambtenaren staken 24 uur voor loonsverhoging

DEN HAAG (ANP) - Rijksambtenaren door het hele land leggen dinsdag het werk 24 uur lang neer. De staking is de volgende stap in het cao-conflict. Ambtenaren zijn ontevreden over het uitblijven van loonsverhoging dit jaar. Een deel van hen verzamelt zich dinsdag in Den Haag om hiertegen te protesteren, meldt vakbond FNV.

1 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia zakt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia heeft beleggers niet enthousiast weten te krijgen met zijn kwartaalcijfers. Aandelen van het bedrijf zakten op de beurs in New York 2 procent.

2 uur geleden
Politie probeert verspreiding gestolen Odido-data te voorkomen

DRIEBERGEN (ANP) - De politie probeert zoveel mogelijk te voorkomen dat de gestolen klantgegevens van Odido verder worden verspreid. Volgens Stan Duijf, als hoofd Operatiën verantwoordelijk voor de aanpak van cybercrime, is het al gelukt om diverse servers offline te halen die de hackers gebruikten voor het opslaan of verspreiden van data. Hoeveel van de miljoenen gestolen gegevens inmiddels toch in foute handen zijn gekomen, kan Duijf niet aangeven.

2 uur geleden
Instagram gaat ouders waarschuwen als tiener op zelfmoord zoekt

MENLO PARK (ANP/RTR) - Instagram gaat ouders op de hoogte stellen als hun tiener meerdere keren in korte tijd zoekt naar woorden die te maken hebben met zelfmoord of zelfbeschadiging. Moederbedrijf Meta van Instagram laat weten dat ouders die de toezichtfunctie van het socialemediaplatform gebruiken, de waarschuwingen vanaf volgende week zullen ontvangen.

2 uur geleden