Boeing ziet minder mankementen in geleverde 737 MAX-rompen
SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Boeing constateert verbeteringen bij leverancier Spirit AeroSystems. De rompen van 737 MAX-toestellen die dat bedrijf levert bevatten momenteel veel minder mankementen dan voorheen. Dat stelt Boeing-bestuurder Elizabeth Lund tijdens een rondleiding voor de pers bij de fabriek van de vliegtuigbouwer in Seattle. Daarmee laat Boeing volgens haar zien hoe de veiligheid en kwaliteit worden verbeterd bij de fabrikant, die sinds januari onder verscherpt toezicht staat.
Boeing moest van de Amerikaanse toezichthouder FAA de veiligheid en kwaliteit van de productie verbeteren nadat een 737 MAX 9 van Alaska Airlines in januari vlak na het opstijgen een deurpaneel verloor. Sinds het incident in januari zijn er meerdere signalen naar buiten gekomen dat het concern het niet zo nauw nam met veiligheidsvoorschriften.
Eind mei kwam Boeing met de verbeterplannen, waaronder een verbetering van het systeem waarmee werknemers veiligheidsmeldingen kunnen doen. Ook verduidelijkt het bedrijf werkinstructies en vereenvoudigt het procedures.
Deurpanelen Alaska Airlines
Toeleverancier en voormalig dochterbedrijf Spirit AeroSystems leverde ook de deurpanelen van het toestel van Alaska Airlines. De organisatie die vliegongelukken onderzoekt, de NTSB, ontdekte dat vier bouten ontbraken bij het losgeraakte paneel.
Spirit AeroSystems werd in 2005 afgesplitst van Boeing, maar de vliegtuigbouwer wil zijn voormalige dochterbedrijf weer overnemen. Gesprekken hierover zijn eerder dit jaar gestart en Boeing zou onlangs een bod hebben gedaan van 35 dollar per aandeel. De bedrijven werken al nauw samen, maar de overname moet Boeing meer controle geven over de activiteiten van Spirit AeroSystems.
Productie vertraagd
Boeing verplaatste begin maart teams van inspecteurs naar zijn leverancier. Zij kregen daarbij de instructie om rompen die via het spoor naar de productielocatie in Renton (Washington) gaan, pas goed te keuren als die helemaal in orde zijn. Inmiddels hebben de rompen die Spirit AeroSystems levert zo'n 80 procent minder defecten, stelt Lund. Hierdoor zou ook de productiestroom bij Boeing zijn verbeterd.
Na het incident met het deurpaneel heeft Boeing de productie vertraagd om dit te verbeteren. Het productietempo begint weer op te lopen en over een aantal maanden zou de productie volgens de vliegtuigbouwer terug moeten zijn op het oude niveau.
Meer uit Financieel
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.
8 uur geleden