Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing ziet minder mankementen in geleverde 737 MAX-rompen

Boeing ziet minder mankementen in geleverde 737 MAX-rompen

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Boeing constateert verbeteringen bij leverancier Spirit AeroSystems. De rompen van 737 MAX-toestellen die dat bedrijf levert bevatten momenteel veel minder mankementen dan voorheen. Dat stelt Boeing-bestuurder Elizabeth Lund tijdens een rondleiding voor de pers bij de fabriek van de vliegtuigbouwer in Seattle. Daarmee laat Boeing volgens haar zien hoe de veiligheid en kwaliteit worden verbeterd bij de fabrikant, die sinds januari onder verscherpt toezicht staat.

Boeing moest van de Amerikaanse toezichthouder FAA de veiligheid en kwaliteit van de productie verbeteren nadat een 737 MAX 9 van Alaska Airlines in januari vlak na het opstijgen een deurpaneel verloor. Sinds het incident in januari zijn er meerdere signalen naar buiten gekomen dat het concern het niet zo nauw nam met veiligheidsvoorschriften.

Eind mei kwam Boeing met de verbeterplannen, waaronder een verbetering van het systeem waarmee werknemers veiligheidsmeldingen kunnen doen. Ook verduidelijkt het bedrijf werkinstructies en vereenvoudigt het procedures.

Deurpanelen Alaska Airlines

Toeleverancier en voormalig dochterbedrijf Spirit AeroSystems leverde ook de deurpanelen van het toestel van Alaska Airlines. De organisatie die vliegongelukken onderzoekt, de NTSB, ontdekte dat vier bouten ontbraken bij het losgeraakte paneel.

Spirit AeroSystems werd in 2005 afgesplitst van Boeing, maar de vliegtuigbouwer wil zijn voormalige dochterbedrijf weer overnemen. Gesprekken hierover zijn eerder dit jaar gestart en Boeing zou onlangs een bod hebben gedaan van 35 dollar per aandeel. De bedrijven werken al nauw samen, maar de overname moet Boeing meer controle geven over de activiteiten van Spirit AeroSystems.

Productie vertraagd

Boeing verplaatste begin maart teams van inspecteurs naar zijn leverancier. Zij kregen daarbij de instructie om rompen die via het spoor naar de productielocatie in Renton (Washington) gaan, pas goed te keuren als die helemaal in orde zijn. Inmiddels hebben de rompen die Spirit AeroSystems levert zo'n 80 procent minder defecten, stelt Lund. Hierdoor zou ook de productiestroom bij Boeing zijn verbeterd.

Na het incident met het deurpaneel heeft Boeing de productie vertraagd om dit te verbeteren. Het productietempo begint weer op te lopen en over een aantal maanden zou de productie volgens de vliegtuigbouwer terug moeten zijn op het oude niveau.

Meer uit Financieel

Rechter blokkeert handelstarieven Trump

NEW YORK (ANP/RTR) - Een federale rechtbank in de Verenigde Staten heeft woensdag een tarievenpakket van president Donald Trump geblokkeerd. Een handelshof oordeelde dat Trump zijn bevoegdheden te buiten ging door algemene heffingen op te leggen voor invoer uit landen die meer aan de Verenigde Staten verkopen dan ze inkopen.

3 uur geleden
Chipbedrijf Nvidia blijft in razend tempo groeien dankzij AI

SANTA CLARA (ANP) - Chipbedrijf Nvidia heeft in het eerste kwartaal een 69 procent hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. De winst steeg ook aanzienlijk. Het Amerikaanse concern is de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor geavanceerde kunstmatige intelligentie en profiteert van de forse investeringen die techbedrijven als Google, Amazon, Meta en OpenAI doen op dat gebied.

6 uur geleden
Beurzen in New York sluiten lager voor kwartaalbericht Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met lichte verliezen gesloten. Beleggers waren vooral in afwachting van de kwartaalcijfers van Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips waarop geavanceerde toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) draaien. Het cijferbericht geldt als belangrijke barometer voor de stand van techbedrijven uit de AI-sector.

6 uur geleden
Krant: VS willen verkoop ontwerpsoftware chips aan China stoppen

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft Amerikaanse bedrijven die ontwerpsoftware voor chips leveren, opgedragen niet langer aan Chinese klanten te leveren. Dat meldt de zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Het zou een nieuwe stap zijn van de Amerikaanse regering om China af te knijpen van technologie voor de ontwikkeling van geavanceerde chips.

7 uur geleden
OPEC+ verandert nog niets aan afspraken over olieproductie

LONDEN (ANP) - Het verbond van olie-exporterende landen OPEC+ zegt voorlopig niets te veranderen aan de afspraken over de hoeveelheid olie die ze oppompen, meldde de organisatie woensdag. Wel nemen acht leden vermoedelijk aanstaande zaterdag een besluit over afzonderlijke productieverhogingen in juli, schrijft persbureau Reuters op basis van ingewijden.

7 uur geleden
Geen wetgeving voor alcohol- en drugstesten op werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Er komt geen wetgeving voor alcohol- en drugstesten op de werkvloer, schrijft staatssecretaris Jurgen Nobel (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, VVD) woensdag aan de Tweede Kamer. Deze tests zijn nu alleen toegestaan bij enkele beroepen zoals piloten en machinisten.

9 uur geleden
OM dagvaardt Morgan Stanley om ontduiken dividendbelasting

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft aangekondigd een buitenlandse bank te dagvaarden op verdenking van het ontduiken van 124 miljoen euro aan dividendbelasting. Eerder werd via journalistiek platform Follow the Money bekend dat de Amerikaanse bank Morgan Stanley met de Belastingdienst in de clinch lag over dat bedrag aan dividendbelasting.

10 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!