Boeing zet sterker in op ombouw vliegtuigen tot vrachttoestellen
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Boeing zet sterker in op het ombouwen van passagierstoestellen tot vrachtvliegtuigen. Volgens Ted Colbert, hoofd van de servicetak van het Amerikaanse concern, is de capaciteit op dit vlak sinds het begin van de pandemie bijna verdubbeld. En Boeing zou nog steeds naar mogelijkheden kijken om deze capaciteit verder uit te breiden, bijvoorbeeld in Azië.
Aanvankelijk had de vliegtuigfabrikant twaalf productielijnen om passagiersvliegtuigen om te bouwen. Dat zijn er nu al 22 heeft Colbert gezegd op de Singapore Airshow. Zeventien lijnen zijn voor Boeing 737's en vijf voor 767's, zei hij.
Reden voor deze ontwikkeling is de toegenomen vraag bij luchtvaartmaatschappijen naar cargotoestellen. Door de pandemie zijn er namelijk veel minder passagiersvluchten. Dat betekent ook dat er minder vracht mee kan in het ruim van die toestellen. Om dat te compenseren zijn extra vrachtvluchten nodig.
Daarbij kan het lucratief zijn voor maatschappijen om vliegtuigen, die anders maar geparkeerd staan, in te zetten voor vrachtvervoer. Luchtvaartbrancheorganisatie IATA zei vorige maand dat de wereldwijde vrachtcapaciteit nog steeds beperkt is, wat de prijzen in de cargobranche opdrijft. In december lagen de tarieven volgens IATA bijna 150 procent boven het niveau van 2019, het laatste jaar voor de virusuitbraak.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt maandag voor lange rijen voor de security, op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Het vliegveld heeft besloten om extra kantoorpersoneel in te zetten. Ook wordt water uitgedeeld aan de wachtenden.
3 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Demonstraties en acties aan het spoor in de Rotterdamse haven veroorzaken reputatieschade voor Nederland als "betrouwbare logistieke toegangspoort van Europa". Dat laat spoorbeheerder ProRail maandag weten, een dag na opnieuw acties aan het spoor.
1 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX "binnenkort" naar de beurs brengen. Dat zei de rijkste man ter wereld en topman van Tesla maandag. Eerder werd door Amerikaanse persbureaus al gemeld dat SpaceX waarschijnlijk deze week een aanvraag voor een beursgang in New York zou kunnen indienen.
1 uur geledenDELFT (ANP/RTR) - IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen en de organisatie te vereenvoudigen. De reorganisatie moet eind van het kalenderjaar klaar zijn. Of er ook banen in Nederland op het spel staan, is nog niet bekend. IKEA Nederland heeft nog niet gereageerd op vragen van het ANP.
1 uur geledenBEMMEL (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans werkt samen met Joosten Groep en Rijkswaterstaat aan een nieuw systeem dat vervuiling van grondwater langs de weg tegen moet gaan. Van maandag tot en met woensdag wordt het systeem getest langs de A58 tussen Eindhoven en Tilburg.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco wil dat de overheid voldoende ruimte laat voor de rol van bedrijven in de energietransitie. Aanleiding voor de oproep van het energiebedrijf is de steeds grotere rol van de overheid in de productie van energie, zoals kernenergie en warmtenetten, waardoor de marktwerking onder druk komt te staan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.
4 uur geleden