Boeing zakt op Wall Street na vliegtuigcrash in China
NEW YORK (ANP) - Vliegtuigfabrikant Boeing stond maandag onder druk op de beurzen in New York. Beleggers reageerden geschrokken op het neerstorten van een Boeing 737 in China. De stemming op Wall Street bleef verder terughoudend in afwachting van de verdere ontwikkelingen rond de Russische oorlog in Oekraïne. Ook lijken de markten even op adem te komen na de sterke opleving van vorige week.
Boeing zakte 4,5 procent. Een Boeing 737 van China Eastern Airlines is maandag neergestort in het zuiden van China. Volgens de luchtvaartautoriteiten zaten er 123 passagiers en negen bemanningsleden aan boord. Reddingswerkers zijn naar de rampplek gestuurd. Het verongelukte toestel was volgens Boeing geen 737 MAX. Dat toestel werd in maart 2019 wereldwijd aan de grond gehouden na twee dodelijke ongelukken in korte tijd met dat type.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een fractie hoger op 34.766 punten. De brede S&P 500 steeg 0,3 procent tot 4476 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde een fractie tot 13.892 punten. Afgelopen week boekten de Amerikaanse beurzen de grootste weekwinst sinds november 2020.
Buffett
Allegehany dikte ruim 25 procent aan. Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van beursmiljardair Warren Buffett, koopt de onderneming die onder meer een verzekeraar en een speelgoedmaker omvat voor 11,6 miljard dollar in contanten. Anaplan werd haast 28 procent meer waard. Het softwarebedrijf wordt voor 10,7 miljard dollar opgekocht door de private investeringsmaatschappij Thoma Bravo.
Nielsen Holdings kelderde 10,5 procent. Het marktonderzoeksbureau heeft een overnamebod van zo'n 9,1 miljard dollar van een groep private investeerders afgewezen. Het bedrijf dat vooral bekend is van zijn kijk- en luisteronderzoeken, vindt het bod te laag.
General Motors
General Motors verloor 1,3 procent. De autofabrikant koopt voor 2,1 miljard dollar het belang van de Japanse techinvesteerder SoftBank in het bedrijfsonderdeel Cruise, dat zich richt op zelfrijdende auto's. Ook investeert GM 1,35 miljard dollar extra in de divisie om het wegvallen van de investeringen door SoftBank te compenseren.
Sportmerk Nike, dat na de slotbel met resultaten komt, steeg 0,2 procent.
De olieprijzen zaten in de lift na berichten dat de Europese Unie een verbod op de import van Russische olie zou overwegen. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,8 procent meer op 108,72 dollar en Brentolie werd 4,2 procent duurder op 112,45 dollar per vat. De euro was 1,1035 dollar waard tegen 1,1059 dollar op vrijdag.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin wordt nauwelijks geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Waar de traditioneel veilige belegging van goud bijvoorbeeld fors in waarde zakte sinds eind februari, steeg de koers van de bitcoin flink in dezelfde periode.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML is van plan met andere Europese technologiebedrijven te lobbyen voor een sterkere techsector in de Europese Unie. Volgens de top van de chipmachinemaker is het een "enorme rode vlag" dat slechts 1 procent van alle apparatuur die ASML verkoopt naar Europese klanten gaat.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie gaat de productie, export, import en voorraden van brandstoffen in de Europese Unie nauwer in de gaten houden. Daarvoor wordt een nieuw zogenoemd brandstofobservatorium opgericht. Dat maakte het dagelijks EU-bestuur woensdag bekend bij de presentatie van een reeks maatregelen om de impact van de Iranoorlog voor de energiemarkten in de regio te beperken.
3 uur geledenKAATSHEUVEL (ANP) - De Efteling heeft vorig jaar bijna 5 miljoen unieke bezoekers verwelkomd. Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder. Dat meldt de Efteling in het jaarverslag over 2025.
3 uur geleden