Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing zakt op Wall Street na vliegtuigcrash in China

Boeing zakt op Wall Street na vliegtuigcrash in China

NEW YORK (ANP) - Vliegtuigfabrikant Boeing stond maandag onder druk op de beurzen in New York. Beleggers reageerden geschrokken op het neerstorten van een Boeing 737 in China. De stemming op Wall Street bleef verder terughoudend in afwachting van de verdere ontwikkelingen rond de Russische oorlog in Oekraïne. Ook lijken de markten even op adem te komen na de sterke opleving van vorige week.

Boeing zakte 4,5 procent. Een Boeing 737 van China Eastern Airlines is maandag neergestort in het zuiden van China. Volgens de luchtvaartautoriteiten zaten er 123 passagiers en negen bemanningsleden aan boord. Reddingswerkers zijn naar de rampplek gestuurd. Het verongelukte toestel was volgens Boeing geen 737 MAX. Dat toestel werd in maart 2019 wereldwijd aan de grond gehouden na twee dodelijke ongelukken in korte tijd met dat type.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een fractie hoger op 34.766 punten. De brede S&P 500 steeg 0,3 procent tot 4476 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde een fractie tot 13.892 punten. Afgelopen week boekten de Amerikaanse beurzen de grootste weekwinst sinds november 2020.

Buffett

Allegehany dikte ruim 25 procent aan. Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van beursmiljardair Warren Buffett, koopt de onderneming die onder meer een verzekeraar en een speelgoedmaker omvat voor 11,6 miljard dollar in contanten. Anaplan werd haast 28 procent meer waard. Het softwarebedrijf wordt voor 10,7 miljard dollar opgekocht door de private investeringsmaatschappij Thoma Bravo.

Nielsen Holdings kelderde 10,5 procent. Het marktonderzoeksbureau heeft een overnamebod van zo'n 9,1 miljard dollar van een groep private investeerders afgewezen. Het bedrijf dat vooral bekend is van zijn kijk- en luisteronderzoeken, vindt het bod te laag.

General Motors

General Motors verloor 1,3 procent. De autofabrikant koopt voor 2,1 miljard dollar het belang van de Japanse techinvesteerder SoftBank in het bedrijfsonderdeel Cruise, dat zich richt op zelfrijdende auto's. Ook investeert GM 1,35 miljard dollar extra in de divisie om het wegvallen van de investeringen door SoftBank te compenseren.

Sportmerk Nike, dat na de slotbel met resultaten komt, steeg 0,2 procent.

De olieprijzen zaten in de lift na berichten dat de Europese Unie een verbod op de import van Russische olie zou overwegen. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,8 procent meer op 108,72 dollar en Brentolie werd 4,2 procent duurder op 112,45 dollar per vat. De euro was 1,1035 dollar waard tegen 1,1059 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Moeder Opel en Fiat waarschuwt voor miljardenlast om e-voertuigen

HOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.

5 minuten geleden
Maker Delfts blauw neemt kaasschaafproducent Boska over

DELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, de maker van het Delfts blauw, neemt kaasgereedschapproducent Boska over. Met de overname is 10,5 miljoen euro gemoeid, melden de twee Nederlandse bedrijven in een verklaring.

6 minuten geleden
AEX-index daalt na aanhoudende tech-uitverkoop op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende uitverkoop onder de Amerikaanse techaandelen op Wall Street. In Amsterdam gingen de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX weer omlaag met minnen tot 4 procent. Wereldwijd staan de data- en softwarebedrijven deze week flink onder druk door de vrees dat de AI-assistent van techbedrijf Anthropic voor juristen hard gaat concurreren met diensten van deze bedrijven.

58 minuten geleden
Tijdelijk Noodfonds Energie wil snelle heropening door kou

ROTTERDAM (ANP) - Het Tijdelijk Noodfonds Energie wil snel met de nieuwe coalitie spreken over een vlotte heropening vanwege de kou. "We maken een koudere winter mee dan de afgelopen jaren. De energievraag is hoog en veel gezinnen moeten noodgedwongen de keuze maken tussen stoken of koken", zegt het Noodfonds vrijdag.

1 uur geleden
DNB: richt defensie-uitgaven op chips in plaats van tanks

AMSTERDAM (ANP) - Nederland moet zich bij het verhogen van de defensie-uitgaven niet richten op tanks, maar op zaken waarin Nederland uitblinkt. Dat betogen economen van De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag na nieuw onderzoek.

1 uur geleden
VEH: lagere rekening met thuisbatterij, terugverdientijd onzeker

AMERSFOORT (ANP) - Huishoudens kunnen hun energierekening verlagen met een thuisbatterij, maar het blijft onzeker hoe snel ze die kunnen terugverdienen. Dit meldt de Vereniging Eigen Huis (VEH) na een proef onder dertien huizenbezitters met verschillende typen batterijen.

1 uur geleden
Uber moet 8,5 miljoen betalen na seksueel misbruik door chauffeur

PHOENIX (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Uber moet 8,5 miljoen dollar schadevergoeding betalen aan een vrouw die zegt dat ze op 19-jarige leeftijd seksueel is misbruikt door een Uber-chauffeur. Dat heeft een jury in het Amerikaanse Phoenix bepaald.

2 uur geleden