Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing wint op Wall Street na nieuws vertrek topman

Boeing wint op Wall Street na nieuws vertrek topman

NEW YORK (ANP) - Boeing stond maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York na het nieuws dat topman Dave Calhoun van de door incidenten geplaagde vliegtuigbouwer eind dit jaar aftreedt. Topman Stan Deal van de tak voor verkeersvliegtuigen van Boeing legt daarnaast per direct zijn functie neer. Boeing-voorzitter Larry Kellner stapt in mei op.

Boeing stond kort na de opening van de beurs rond 1 procent hoger. Dat het aandeel hoger noteert, duidt op opgeluchte reacties bij beleggers. Het bedrijf wordt de laatste tijd geplaagd door technische problemen met vliegtuigen. Zo verloor begin dit jaar een 737 MAX van Alaska Airlines tijdens de vlucht een deurpaneel. Boeing staat nu onder grote druk om verbeteringen bij de kwaliteit en veiligheid door te voeren.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,3 procent lager op 39.374 punten. De brede S&P 500 zakte 0,2 procent tot 5221 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq daalde 0,3 procent tot 16.377 punten.

Apple, Google-moeder Alphabet en Facebook-eigenaar Meta Platforms gingen elk ruim 1 procent omlaag. De Europese Commissie dreigt die grote techbedrijven miljardenboetes op te leggen. De Commissie verdenkt ze ervan nieuwe regels te hebben overtreden die hun macht moeten inperken en is een formeel onderzoek naar de drie begonnen.

Het is voor het eerst dat de Commissie de nieuwe regels van de zogeheten Wet op de Digitale Markten in stelling brengt. Die wet is nu een paar weken van kracht. De regels moeten de macht aan banden leggen van techbedrijven met platforms waarop gebruikers zo aangewezen zijn dat ze feitelijk bepalen tot welke diensten en producten gebruikers toegang hebben.

Handelaren op Wall Street hebben een verkorte beursweek. Op Goede Vrijdag blijven de beurzen dicht. Die dag komt dan nog wel een belangrijk cijfer over de Amerikaanse inflatie naar buiten.

De chipbedrijven Intel en AMD verloren tot ruim 3 procent. Volgens zakenkrant Financial Times wil China af van overheidscomputers en servers die draaien op Amerikaanse microprocessoren van Intel en AMD. Ook zijn er inkooprichtlijnen opgesteld om het Windows-besturingssysteem van Microsoft en buitenlands gemaakte databasesoftware te omzeilen. In plaats daarvan zouden er Chinese alternatieven moeten komen.

Chemieconcern Chemours (min 0,9 procent) kondigde aan Denise Dignam te benoemen tot topvrouw. Chemours heeft in Dordrecht een fabriek waar kritiek op wordt geuit om vervuiling van het oppervlaktewater met schadelijke stoffen.

Meer uit Financieel

Brussel waarschuwt EU-landen voor lange verstoring energiemarkten

BRUSSEL (ANP) - Lidstaten van de Europese Unie moeten zich voorbereiden op een "langdurige verstoring" van de energiemarkten door de Iranoorlog. Met die waarschuwing komt de Europese Commissie, die nationale regeringen aanspoort om voorzorgsmaatregelen te nemen.

1 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt naar 2,5 procent in maart

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in maart gestegen naar 2,5 procent als gevolg van de hogere energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in februari. In die maand liep de inflatie al op tot 1,9 procent, van 1,7 procent in januari.

1 uur geleden
ING verwacht verdere stijging inflatie na milde opmars in maart

AMSTERDAM (ANP) - ING verwacht dat de inflatie in Nederland in de komende tijd verder oploopt, na de relatief milde stijging van de consumentenprijzen in maart. Volgens ING-econoom Marcel Klok verhult de lichte stijging waarschijnlijk "wat ons nog te wachten staat", aangezien de hogere energieprijzen nog niet volledig zijn doorgevoerd.

1 uur geleden
KLM verkoopt dochterbedrijf voor cateringdiensten

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM verkoopt naar verwachting zijn dochterbedrijf voor cateringdiensten aan gategroup. De twee bedrijven hebben daarover een akkoord bereikt. KLM is al langer bezig met kostenbesparingen en de verkoop van KLM Catering Services maakt daar deel van uit.

3 uur geleden
DNB: pensioenfondsen beleggen meer in Europa en minder in de VS

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen hebben vorig jaar meer belegd in Europa en minder in de Verenigde Staten. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB).

3 uur geleden
AEX-index daalt ondanks berichten dat Trump oorlog wil beëindigen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht lager geopend. De beurshandel bleef in het teken staan van de ontwikkelingen rond de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran, die al vijf weken duurt. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil president Donald Trump de oorlog graag beëindigen, ook zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend. Iran heeft die zeestraat bijna volledig afgesloten, waardoor een deel van de wereldwijde oliehandel stil is komen te liggen.

3 uur geleden
ACM: Odido overtreft gezamenlijk datagebruik KPN en VodafoneZiggo

DEN HAAG (ANP) - Odido-klanten hebben in het laatste kwartaal van vorig jaar meer mobiele data verbruikt dan die van concurrenten KPN en VodafoneZiggo samen. Dit komt door een relatief nieuw product van Odido, waardoor het verbruik voor rekening komt van de categorie mobiele data in plaats van vast internet. Odido en KPN zijn qua aantal klanten gezamenlijk marktleider op de mobiele markt, VodafoneZiggo is iets kleiner. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de Telecommonitor.

3 uur geleden