Boeing wil volgend jaar eerste astronauten naar ISS brengen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing streeft ernaar om rond maart volgend jaar voor het eerst astronauten naar ruimtestation ISS te brengen. Of dat lukt, hangt af van een parachutetest in november. Dat laat het bedrijf weten.
Boeing is al jaren bezig met de ontwikkeling van een eigen ruimteschip, de Starliner. In 2017 had de eerste vlucht moeten worden uitgevoerd, maar dit liep meerdere keren vertraging op. De ontwikkeling van het vaartuig kostte al ruim een miljard meer dan begroot. Zo zijn er problemen met de parachutes, die het vaartuig moeten afremmen voor een landing.
Vorig jaar slaagde Boeing erin om voor het eerst het ISS te bereiken, maar dat was zonder mensen aan boord.
De Verenigde Staten willen graag een tweede transportmiddel hebben om op het ISS te komen. Ze maken nu gebruik van een vaartuig van SpaceX, het bedrijf van Elon Musk.
Meer uit Buitenland
TENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
31 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby hoort zijn vonnis op 15 juni. De rechtbank van Oslo heeft dit tegenover het Noorse TV 2 bevestigd. Tegen de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft het Noorse OM zeven jaar en zeven maanden gevangenisstraf geëist.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Alle 27 EU-landen zijn het maandag eens geworden over sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten. Dat meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X. De sancties lagen al langer op tafel, maar werden geblokkeerd door Hongarije. Onder de nieuwe premier Péter Magyar is dat veto opgeheven.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft alarm geslagen over het hoge aantal burgerdoden dat in Soedan valt door droneaanvallen. Het gaat dit jaar al om zeker 880 personen, zegt Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk.
2 uur geledenQUEZON CITY (ANP/AFP/RTR) - Een meerderheid van het Filipijnse parlement heeft ingestemd met een afzettingsprocedure tegen vicepresident Sara Duterte. Ze wordt beschuldigd van fraude, corruptie en doodsbedreigingen.
3 uur geleden