Boeing-werknemers vegen loonbod van tafel, stakingen gaan door
SEATTLE (ANP/RTR) - Een meerderheid van ruim 30.000 Boeing-medewerkers in de Verenigde Staten heeft tegen een nieuw loonbod gestemd. Daardoor gaan de stakingen bij Boeing-fabrieken in de regio Seattle de komende tijd door. Al weken ligt de productie in de fabrieken stil, omdat werknemers en Boeing het niet eens worden.
Vakbond International Association of Machinists and Aerospace Workers (IAM) meldt dat 64 procent van de werknemers tegen het loonbod heeft gestemd. Volgens het aanbod van Boeing, dat dus nu van tafel is geschoven, zouden de werknemers 35 procent loonsverhoging tegemoetzien in een periode van vier jaar.
Woensdag werd bekend dat de Amerikaanse vliegtuigbouwer, mede door de stakingen, het grootste kwartaalverlies heeft geleden sinds de coronacrisis. In het derde kwartaal kwam het verlies uit op 6,2 miljard dollar (een kleine 6 miljard euro). In het tweede kwartaal draaide Boeing een verlies van 1,4 miljard dollar.
Eerder deze maand kondigde de nieuwe topman van het vliegtuigbedrijf, Kelly Ortberg, de slechte cijfers al aan. Toen werd ook bekend dat 17.000 banen bij Boeing geschrapt worden. Naast de stakingen hebben ook kostenoverschrijdingen bij tal van opdrachten bijgedragen aan de slechte cijfers.
Sinds begin dit jaar kampt Boeing met problemen rond de kwaliteit van vliegtuigen die het bouwt. Een Boeing 737 MAX 9 van Alaska Airlines verloor in januari een deurpaneel, waarna het een noodlanding moest maken. Daarna kwamen meer technische problemen bij Boeing-toestellen aan het licht. Ortberg zei eerder dat het bedrijf "nog een paar flinke hobbels" te overwinnen heeft voor het weer beter zal gaan.
Meer uit Financieel
DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.
5 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent noemt eventuele tegenheffingen van Europese landen "heel onverstandig". De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil pleitte voor tegenmaatregelen als reactie op de aangekondigde 10 procent-heffing van Donald Trump om Groenland.
5 uur geleden