
Boeing waarschuwt voor vertraging levering 737 MAX-toestellen
ARLINGTON (ANP) - Boeing heeft klanten laten weten dat de levering van 737 MAX-toestellen in 2025 en 2026 extra vertraging oploopt. De levertijden worden met drie tot zes maanden opgeschort. Dat melden anonieme bronnen aan persbureau Bloomberg.
Boeing wilde geen commentaar geven. Het concern moest de werkzaamheden in fabrieken aan banden leggen na een incident in januari, maar leverde vorige maand weer 44 nieuwe vliegtuigen af, waaronder 35 van het type 737 MAX.
Vertragingen zijn in de lucht- en ruimtevaart al geruime tijd geen uitzondering meer omdat fabrikanten kampen met schaarste aan onderdelen, grondstoffen en personeel. Airbus waarschuwde klanten vorige maand ook al voor mogelijke vertragingen in de komende twee jaar.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil voorkomen dat Hongarije en Slowakije hun veto gebruiken tegen de plannen om te stoppen met de import van Russische fossiele brandstoffen. Dit meldt zakenkrant Financial Times (FT), die een samenvatting van het voorstel heeft ingezien. De twee landen krijgen nog gas uit Rusland en zouden hebben gezegd dat ze hun vetorecht zullen gebruiken om sancties op Russische gasimport te voorkomen.
41 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De navigatiesignalen van meer dan negenhonderd schepen in de Straat van Hormuz en de Perzische Golf zijn afgelopen weekend verstoord geraakt. Daarmee lijkt het conflict tussen Israël en Iran ook gevolgen te hebben voor de scheepvaart. Sinds vrijdag hebben sommige reders hun olietankers uit voorzorg ook niet meer aangeboden voor routes in het Midden-Oosten.
44 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Joachim Nagel, de president van de Duitse centrale bank, denkt dat de Duitse economie dit jaar licht kan groeien, na de krimp in de voorgaande twee jaar. "Een lichte stijging van de totale economische productie zou dit jaar mogelijk zijn", zei de Bundesbank-president en bestuurder van de Europese Centrale Bank (ECB) maandag tijdens de Euro Finance-conferentie in Frankfurt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen krabbelden maandag op, na de koersverliezen van vrijdag. Beleggers bleven wel voorzichtig door de aanhoudende aanvallen tussen Israël en Iran en de vrees voor een escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Naast de geopolitieke spanningen letten beleggers ook op de centrale banken. In Japan, de Verenigde Staten, China, het Verenigd Koninkrijk, Zweden, Turkije en Noorwegen vergaderen de centrale bankiers later deze week over hun rentetarieven.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft met succes de eerste klinische proef afgerond van een technologie waarmee signalen uit de hersenen externe apparaten kunnen aansturen, schrijft de Chinese krant Global Times. Hiermee zou het land na de Verenigde Staten het tweede land zijn dat dit stadium heeft bereikt in wat in media al is omgedoopt tot de hersenimplantatenrace.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De olieprijzen gingen maandag verder omhoog na de sterke opmars op vrijdag. De aanvallen die Israël en Iran in het afgelopen weekend op elkaar hebben uitgevoerd, voedden de angst voor een breder conflict in de regio die goed is voor een derde van de wereldwijde productie van ruwe olie.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Topman Luca de Meo van het Franse autoconcern Renault maakt een overstap naar luxebedrijf Kering, dat bekende modemerken als Gucci, Yves Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga bezit. Dat melden verschillende media, waaronder de Franse krant Le Figaro. De benoeming zou binnenkort officieel bekendgemaakt worden.
6 uur geleden