Boeing: volledig herstel luchtvaartsector in 2024
CHICAGO (ANP/AFP/RTR) - De wereldwijde luchtvaartsector zou in 2024 weer volledig moeten zijn hersteld van de zware klappen door de coronapandemie. Dat denkt de Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing. Het bedrijf verwacht verder dat de vraag naar nieuwe verkeersvliegtuigen de komende twintig jaar wat sterker zal toenemen dan eerder voorzien.
Boeing denkt dat in de periode tot en met 2040 de wereldwijde leveringen van commerciële vliegtuigen zullen uitkomen op 43.610 stuks, met een totale waarde van 7,2 biljoen dollar, omgerekend 6,1 biljoen euro. Een jaar geleden rekende het bedrijf nog op 43.110 afgeleverde toestellen in die periode.
"Wij houden vertrouwen in de groei op de lange termijn van de luchtvaart", aldus strategiedirecteur Marc Allen van Boeing, dat vooral in een concurrentiestrijd is verwikkeld met het Europese Airbus. Boeing stelt dat het herstel wordt aangejaagd door de vaccinaties tegen het coronavirus en de toenemende vraag naar vliegreizen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
7 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
10 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
10 uur geleden