Boeing voert twee software-updates door voor 737 MAX
SEATTLE (ANP/RTR) - Vliegtuigfabrikant Boeing moet nog eens twee software-updates uitvoeren voor zijn geplaagde toestel 737 MAX. Dat type toestel staat al sinds maart 2019 aan de grond nadat er in korte tijd twee dodelijke crashes mee waren gebeurd.
Een update moet mogelijke problemen voorkomen met een chip in het besturingssysteem van de vliegtuigen. Die mankementen, die volgens Boeing nog puur hypothetisch zijn, kunnen het toestel moeilijker bestuurbaar maken. Met de andere update wil Boeing voorkomen dat de automatische piloot ongewild wordt uitgeschakeld.
Het bedrijf weet niet wanneer de aanpassingen gereed zijn. De fabrikant houdt ondanks de nieuwe updates vast aan de verwachting dat de 737 MAX medio 2020 weer toestemming krijgt van luchtvaartautoriteiten om te vliegen.
Geen van de mogelijke problemen waarvoor de updates zijn bedoeld hebben zich voorgedaan tijdens vluchten met de 737 MAX, stelt Boeing. De nieuwe updates hebben ook niet te maken met de software die een grote rol speelde bij de twee vliegrampen met de 737 MAX. Bij die crashes in Indonesië en Ethiopië, waarbij 346 doden vielen, drukte een haperend veiligheidssysteem de neus van de vliegtuigen telkens naar beneden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.
7 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten in Nederland zijn in het afgelopen kwartaal opnieuw rustiger geworden, meldt onderzoeksbureau RMC. De organisatie wijt dit aan de recordhete zomer.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag gemengd geopend, na de winsten van vrijdag door een zwak cijfer over de banengroei in de Verenigde Staten. Door het tegenvallende banenrapport wordt de kans op een nieuwe renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank later deze maand minder waarschijnlijk geacht.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden waarmee schokken in het aanbod opgevangen kunnen worden, zijn "angstaanjagend klein" geworden. Dat zegt de topman van het Saudische staatsoliebedrijf Saudi Aramco, Ami Nasser. Daardoor dreigen de markten verder onder druk te komen als de Straat van Hormuz niet opengaat.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia komt met een grootschalig bezuinigingsprogramma in een poging de winst op te krikken. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het is nog niet duidelijk hoeveel diesel EU-landen gaan vrijgeven uit hun noodvoorraden, zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. De G7-landen maakten vrijdag bekend de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden op de markt te brengen, in de hoop daarmee energieprijzen omlaag te krijgen. Dat gebeurde op aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die dreigde met exportverboden op Amerikaanse diesel naar Frankrijk en Duitsland.
4 uur geleden