Boeing verplaatst hoofdkantoor naar omgeving Washington
CHICAGO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Boeing gaat zijn hoofdkantoor verplaatsen van Chicago naar Arlington in Virginia. Dat is in de buurt van het politieke centrum van de Verenigde Staten in Washington. Daar is ook het hoofdkwartier van het Amerikaanse leger gevestigd en dat is een belangrijke klant van Boeing. De beslissing van de vliegtuigbouwer werd al langer verwacht.
Boeing werkt ook aan een herstel van de relatie met luchtvaartautoriteit Federal Aviation Administration (FAA), dat ook gevestigd is in Washington. Begin vorig jaar werd bekend dat Boeing een boete betaalt van 2,5 miljard dollar vanwege het misleiden van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. Dat deed de vliegtuigbouwer bij de keuring van het toestel 737 MAX.
Door de ongelukken met vluchten van het Indonesische Lion Air en Ethiopian Airlines kwamen 346 mensen om het leven. De problemen met de 737 MAX kostte voormalig topman Dennis Muilenburg zijn baan.
Seattle
Boeing was het grootste deel van zijn ruim honderdjarige bestaan gevestigd in Seattle, aan de westkust van de Verenigde Staten. In 1997 werd het hoofdkantoor verplaatst naar Chicago na een fusie met branchegenoot McDonnell Douglas.
Overigens werken veruit de meeste medewerkers van Boeing in fabrieken in andere steden, ver weg van het hoofdkantoor. Dat stond tijdens de coronapandemie ook grotendeels leeg doordat de meeste werknemers van Boeing vanuit huis werkten. De vliegtuigfabrikant heeft niet gemeld hoeveel banen er worden verplaatst naar Arlington. Het bedrijf wil een "aanzienlijke aanwezigheid" houden in Chicago.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept mensen op voorzichtig te zijn met koptelefoons die volgens een recent onderzoek te veel schadelijke stoffen bevatten. "Wij raden aan om langdurig huidcontact met de koptelefoons die slecht uit het onderzoek komen te verminderen, houd hem bijvoorbeeld niet om je nek als je hem niet gebruikt. En heel simpel: doe hem niet in je mond. Sabbel bijvoorbeeld niet op het kabeltje terwijl je de koptelefoon draagt", meldt een woordvoerster van de Consumentenbond.
8 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.
10 uur geleden