Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing verliest op Wall Street na aantijgingen klokkenluider

Boeing verliest op Wall Street na aantijgingen klokkenluider

NEW YORK (ANP) - Vliegtuigfabrikant Boeing is dinsdag lager geëindigd op de beurs in New York. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit is een nieuw onderzoek begonnen na aantijgingen van een klokkenluider, die stelt dat de rompen van de 787 Dreamliner niet juist in elkaar zijn gezet.

Boeing eindigde bijna 2 procent lager na het nieuws, en sleurde daarmee de Dow-Jonesindex ook omlaag tot een klein verlies. De Amerikaanse vliegtuigfabrikant maakte ook bekend dat het aantal afgeleverde vliegtuigen in het eerste kwartaal is gedaald tot het laagste niveau sinds medio 2021.

De Dow-Jonesindex eindigde een fractie in de min op 38.883,67 punten. De bredere S&P 500 won 0,1 procent tot 5209,91 punten. Techbeurs Nasdaq steeg 0,3 procent tot 16.306,64 punten.

Rentevergadering

Beleggers zijn vooral in afwachting van nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten, die woensdag verschijnen. Die zijn van belang voor het rentebeleid van de Federal Reserve, die de leenkosten eerder in recordtempo opvoerde om de inflatie te beteugelen.

Op de financiële markten is de hoop op een snelle daling van de rente ietwat bekoeld na uitlatingen van centralebankiers in de VS vorige week. In dat opzicht zullen ze deze week ook aandacht hebben voor de notulen rond de rentevergadering van de Fed in maart.

Ontspoorde trein

Tesla steeg 2,3 procent. De fabrikant van elektrische auto's heeft een schikking getroffen rond een dodelijk ongeval uit 2018, waarbij de Tesla reed met het hulpsysteem Autopilot.

Spoorwegbedrijf Norfolk Southern steeg 1,3 procent. De uitbater van spoorlijnen voor vrachtvervoer koopt een massaclaimzaak rond een ontspoorde trein voor 600 miljoen euro af.

Bitcoin

Cryptobeurs Coinbase daalde 5,5 procent, na een koersdaling van de bitcoin. De prijs van de bekendste cryptomunt ter wereld viel wat terug na de sterke stijging een dag eerder.

De euro was 1,0859 dollar waard, tegen 1,0852 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1,3 procent tot 85,33 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder, op 89,53 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

35 minuten geleden
Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

2 uur geleden
Bloomberg: Iran begeleidde Indiase tanker door Straat van Hormuz

NEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.

3 uur geleden
Krant: Brussel wil geen haast bij aanvullen gasvoorraden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.

5 uur geleden
Netflix rekent op miljoenen kijkers met livestream comeback BTS

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.

6 uur geleden
United Airlines schrapt vluchten om flink gestegen brandstofprijs

CHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.

7 uur geleden
Jury: Musk misleidde aandeelhouders Twitter met tweets

SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.

14 uur geleden