Boeing verliest op Wall Street na aantijgingen klokkenluider
NEW YORK (ANP) - Vliegtuigfabrikant Boeing is dinsdag lager geëindigd op de beurs in New York. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit is een nieuw onderzoek begonnen na aantijgingen van een klokkenluider, die stelt dat de rompen van de 787 Dreamliner niet juist in elkaar zijn gezet.
Boeing eindigde bijna 2 procent lager na het nieuws, en sleurde daarmee de Dow-Jonesindex ook omlaag tot een klein verlies. De Amerikaanse vliegtuigfabrikant maakte ook bekend dat het aantal afgeleverde vliegtuigen in het eerste kwartaal is gedaald tot het laagste niveau sinds medio 2021.
De Dow-Jonesindex eindigde een fractie in de min op 38.883,67 punten. De bredere S&P 500 won 0,1 procent tot 5209,91 punten. Techbeurs Nasdaq steeg 0,3 procent tot 16.306,64 punten.
Rentevergadering
Beleggers zijn vooral in afwachting van nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten, die woensdag verschijnen. Die zijn van belang voor het rentebeleid van de Federal Reserve, die de leenkosten eerder in recordtempo opvoerde om de inflatie te beteugelen.
Op de financiële markten is de hoop op een snelle daling van de rente ietwat bekoeld na uitlatingen van centralebankiers in de VS vorige week. In dat opzicht zullen ze deze week ook aandacht hebben voor de notulen rond de rentevergadering van de Fed in maart.
Ontspoorde trein
Tesla steeg 2,3 procent. De fabrikant van elektrische auto's heeft een schikking getroffen rond een dodelijk ongeval uit 2018, waarbij de Tesla reed met het hulpsysteem Autopilot.
Spoorwegbedrijf Norfolk Southern steeg 1,3 procent. De uitbater van spoorlijnen voor vrachtvervoer koopt een massaclaimzaak rond een ontspoorde trein voor 600 miljoen euro af.
Bitcoin
Cryptobeurs Coinbase daalde 5,5 procent, na een koersdaling van de bitcoin. De prijs van de bekendste cryptomunt ter wereld viel wat terug na de sterke stijging een dag eerder.
De euro was 1,0859 dollar waard, tegen 1,0852 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1,3 procent tot 85,33 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder, op 89,53 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.
4 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.
5 uur geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.
9 uur geledenDELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
10 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
10 uur geleden