Boeing verliest op Wall Street na aantijgingen klokkenluider
NEW YORK (ANP) - Vliegtuigfabrikant Boeing is dinsdag lager geëindigd op de beurs in New York. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit is een nieuw onderzoek begonnen na aantijgingen van een klokkenluider, die stelt dat de rompen van de 787 Dreamliner niet juist in elkaar zijn gezet.
Boeing eindigde bijna 2 procent lager na het nieuws, en sleurde daarmee de Dow-Jonesindex ook omlaag tot een klein verlies. De Amerikaanse vliegtuigfabrikant maakte ook bekend dat het aantal afgeleverde vliegtuigen in het eerste kwartaal is gedaald tot het laagste niveau sinds medio 2021.
De Dow-Jonesindex eindigde een fractie in de min op 38.883,67 punten. De bredere S&P 500 won 0,1 procent tot 5209,91 punten. Techbeurs Nasdaq steeg 0,3 procent tot 16.306,64 punten.
Rentevergadering
Beleggers zijn vooral in afwachting van nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten, die woensdag verschijnen. Die zijn van belang voor het rentebeleid van de Federal Reserve, die de leenkosten eerder in recordtempo opvoerde om de inflatie te beteugelen.
Op de financiële markten is de hoop op een snelle daling van de rente ietwat bekoeld na uitlatingen van centralebankiers in de VS vorige week. In dat opzicht zullen ze deze week ook aandacht hebben voor de notulen rond de rentevergadering van de Fed in maart.
Ontspoorde trein
Tesla steeg 2,3 procent. De fabrikant van elektrische auto's heeft een schikking getroffen rond een dodelijk ongeval uit 2018, waarbij de Tesla reed met het hulpsysteem Autopilot.
Spoorwegbedrijf Norfolk Southern steeg 1,3 procent. De uitbater van spoorlijnen voor vrachtvervoer koopt een massaclaimzaak rond een ontspoorde trein voor 600 miljoen euro af.
Bitcoin
Cryptobeurs Coinbase daalde 5,5 procent, na een koersdaling van de bitcoin. De prijs van de bekendste cryptomunt ter wereld viel wat terug na de sterke stijging een dag eerder.
De euro was 1,0859 dollar waard, tegen 1,0852 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1,3 procent tot 85,33 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder, op 89,53 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DUIVEN (ANP) - Besi onderzoekt avances van bedrijven die interesse hebben in een overname van de Nederlandse fabrikant van apparatuur voor de chipindustrie, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het bedrijf uit Duiven zou zakenbank Morgan Stanley in de arm hebben genomen om de voorstellen te beoordelen.
20 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Mediabedrijf BuzzFeed, bekend van de gelijknamige site, zit in financiële problemen. Het bedrijf heeft moeite om zijn betalingsverplichtingen na te komen en kreeg onlangs uitstel van schuldeisers bij het aflossen van een lening.
40 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Iranoorlog raakt de economische groei van alle sectoren in Nederland. Rabobank rekende drie scenario's door en concludeert dat onder meer de industrie, bouw en de vervoerssector hard kunnen worden getroffen. Veel is daarbij nog afhankelijk van hoe lang de oorlog duurt.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Chinese vicepremier He Lifeng vertrekt zaterdag naar Parijs voor economische besprekingen met de Verenigde Staten. Dat heeft China vrijdag bevestigd. De besprekingen in de Franse hoofdstad worden gezien als een opmaat voor de geplande topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping, die later deze maand in China moet plaatsvinden.
1 uur geledenSAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."
11 uur geleden