Boeing verkocht meer vliegtuigen dan Airbus in 2021
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft voor het eerst sinds 2018 meer vliegtuigen verkocht dan de Europese rivaal Airbus. Dat hing sterk samen met het lot van de 737 MAX. Dat vliegtuig werd in 2019 wereldwijd aan de ketting gelegd na twee crashes door een softwarefout. Pas vorig jaar werd het toestel weer vrijgegeven en dat leidde tot een reeks bestellingen bij Boeing.
In totaal kreeg Boeing orders voor 909 vliegtuigen binnen. Dat is meer dan twee keer zoveel als in 2019 en 2020 samen. Airbus kwam tot 771 bestellingen. De Europese vliegtuigbouwer herstelde wel sneller van de coronacrisis en bouwde afgelopen jaar 611 toestellen. Boeing leverde 340 vliegtuigen af aan klanten.
Boeing deed vooral in eigen land goede zaken. Luchtvaartmaatschappijen United Airlines en Southwest Airlines hoorden bij de klanten die in de thuismarkt 580 toestellen van de 737 MAX bestelden. Airbus deed het juist beter buiten de Verenigde Staten. Zo kreeg die vliegtuigbouwer grote orders van KLM en het Australische Qantas, twee maatschappijen die eerder juist veel met Boeings vlogen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.
6 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.
6 uur geledenMANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.
9 uur geledenNEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
10 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
11 uur geleden