Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing verkocht meer vliegtuigen dan Airbus in 2021

Boeing verkocht meer vliegtuigen dan Airbus in 2021

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft voor het eerst sinds 2018 meer vliegtuigen verkocht dan de Europese rivaal Airbus. Dat hing sterk samen met het lot van de 737 MAX. Dat vliegtuig werd in 2019 wereldwijd aan de ketting gelegd na twee crashes door een softwarefout. Pas vorig jaar werd het toestel weer vrijgegeven en dat leidde tot een reeks bestellingen bij Boeing.

In totaal kreeg Boeing orders voor 909 vliegtuigen binnen. Dat is meer dan twee keer zoveel als in 2019 en 2020 samen. Airbus kwam tot 771 bestellingen. De Europese vliegtuigbouwer herstelde wel sneller van de coronacrisis en bouwde afgelopen jaar 611 toestellen. Boeing leverde 340 vliegtuigen af aan klanten.

Boeing deed vooral in eigen land goede zaken. Luchtvaartmaatschappijen United Airlines en Southwest Airlines hoorden bij de klanten die in de thuismarkt 580 toestellen van de 737 MAX bestelden. Airbus deed het juist beter buiten de Verenigde Staten. Zo kreeg die vliegtuigbouwer grote orders van KLM en het Australische Qantas, twee maatschappijen die eerder juist veel met Boeings vlogen.

Meer uit Financieel

Duitse reisbranche: tienduizenden toeristen vast in Midden-Oosten

ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.

3 uur geleden
Defensiebedrijven winnen op Wall Street door onrust Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.

4 uur geleden
Hof wijst verzoek Trump af om uitstel zaken over importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.

6 uur geleden
Vrachttarieven olie Midden-Oosten bereiken records door onrust

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.

6 uur geleden
Website politie meldt nu ook of gegevens Odido zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.

6 uur geleden
ABN AMRO mag NIBC overnemen, zegt toezichthouder ACM

DEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.

8 uur geleden
Air France-KLM verliest flink op Damrak na aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.

8 uur geleden