Boeing verder omlaag op Wall Street na koersval
NEW YORK (ANP) - Boeing ging dinsdag verder omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De vliegtuigbouwer raakte een dag eerder al 8 procent aan waarde kwijt. Die koersval volgde op het incident met een Boeing 737 MAX. Bij een passagiersvliegtuig van Alaska Airlines liet afgelopen vrijdag een deurpaneel los na het opstijgen. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA besloot daarop 171 737 MAX 9-vliegtuigen aan de grond te houden. Het aandeel Boeing daalde bijna 2 procent.
United Airlines liet daarnaast weten losse bouten te hebben gevonden in deurpanelen van het type Boeing dat afgelopen vrijdag een noodlanding moest maken. Ook Alaska Airlines zei "losse hardware" gevonden te hebben, zonder te specificeren wat het was. United Airlines verklaarde meerdere bouten te hebben gevonden die moesten worden aangedraaid in een tiental vliegtuigen. Alaska Airlines sprak van "enkele vliegtuigen".
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 0,6 procent lager op 37.455 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,5 procent tot 4737 punten. De Nasdaq verloor 0,6 procent tot 14.746 punten. De techgraadmeter steeg een dag eerder ruim 2 procent, mede dankzij een koerswinst van dik 6 procent van AI-chipmaker Nvidia die een nieuw recordniveau bereikte.
Netflix
Juniper Networks werd bijna 23 procent meer waard. Volgens persbureau Reuters is IT-bedrijf Hewlett Packard Enterprise (HPE) in gesprek om de fabrikant van netwerkapparatuur te kopen voor 13 miljard dollar. HPE zakte 8 procent.
Netflix verloor 1,6 procent. Analisten van Citigroup haalden de streamingdienst van hun kooplijst af.
Tinder
Microsoft daalde 0,6 procent. De Europese Commissie bekijkt of er een formeel onderzoek nodig is naar de investeringen van Microsoft in OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT. Daarvoor onderzoekt Brussel nu eerst of de investeringen ter waarde van 13 miljard dollar wel onder de Europese mededingingsregels vallen.
Match Group won 6 procent. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dat Elliott Investment Management een belang van zo'n 1 miljard dollar heeft opgebouwd in de eigenaar van de Tinder-datingapp. De activistische investeerder zou daarmee de druk op het bedrijf willen opvoeren om de prestaties te verbeteren.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
11 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geleden