Boeing trekt loonaanbod in na mislukte onderhandelingen vakbond
ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing en vakbond IAM zijn er niet in geslaagd om tot een overeenkomst te komen. Boeing zei dinsdag het loonaanbod voor de ongeveer 33.000 stakende fabrieksmedewerkers in te trekken en meldde dat er geen verdere onderhandelingen met de vakbondsvertegenwoordigers gepland staan.
"Helaas heeft de vakbond onze voorstellen niet serieus overwogen", zei Stephanie Pope, de hoogste baas van de tak voor verkeersvliegtuigen, in een brief aan de werknemers. Ook noemde ze de eisen van de vakbond "niet-onderhandelbaar". "Verdere onderhandelingen hebben op dit moment geen zin en we hebben ons aanbod ingetrokken."
De vakbond streeft naar een loonsverhoging van 40 procent, verdeeld over vier jaar. Ook wil de vakbond dat een pensioen met vastgestelde uitkeringen dat tien jaar geleden uit het contract werd geschrapt weer wordt ingevoerd. Vorige maand kwam Boeing met een voorstel waarin het werknemers onder meer een loonsverhoging van 30 procent aanbood.
De fabrieksmedewerkers legden inmiddels drieënhalve week geleden, op vrijdag 13 september, het werk neer uit onvrede over het cao-bod van Boeing. Kredietbeoordelaars hebben gewaarschuwd dat een langdurige staking het herstel van Boeing ondermijnt en de kredietwaardigheid van het bedrijf kan raken. Ook de financieel directeur van Boeing, Brian West, zei dat de werkonderbreking het herstel van de vliegtuigmaker in gevaar brengt.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
10 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
14 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
15 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
1 dag geleden