Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing pleit schuldig aan fraude

Boeing pleit schuldig aan fraude

WASHINGTON (ANP/RTR) - Boeing gaat schuldig pleiten aan fraude rond een schikking die de Amerikaanse vliegtuigbouwer trof met justitie in de Verenigde Staten. De vliegtuigbouwer geeft toe de voorwaarden te hebben geschonden van de schikking rond twee dodelijke crashes met de geplaagde 737 MAX-toestellen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Justitie bekendgemaakt.

Boeing en justitie troffen in 2021 al een schikking rondom de twee fatale ongelukken uit 2018 en 2019. Maar het ministerie van Justitie concludeerde dat Boeing verplichtingen uit die overeenkomst heeft geschonden. Daardoor kon het bedrijf alsnog strafrechtelijk vervolgd worden voor de twee crashes, waarbij 346 mensen omkwamen.

Als het akkoord wordt goedgekeurd door een federale rechter is de vliegtuigbouwer officieel een veroordeelde misdadiger. Boeing zal ook een boete van 243,6 miljoen dollar (225 miljoen euro) betalen, aldus een functionaris van het Amerikaanse ministerie van Justitie.

Deals met overheid

De schuldbekentenis kan mogelijk in de weg staan van lucratieve overheidscontracten met onder andere het Amerikaanse ministerie van Defensie en ruimtevaartorganisatie NASA. Toch ontloopt Boeing een langdurig strafproces dat de beslissingen van het bedrijf rond de fatale vliegtuigcrashes aan het grote publiek zou onthullen.

Boeing ligt sinds begin dit jaar opnieuw onder een vergrootglas nadat een toestel kort na het opstijgen een deurpaneel verloor. Ook zijn er mankementen geweest met zijn ruimteschip Starliner.

Meer uit Financieel

Vakbond roept op tot grote staking Duitse metaalelektroindustrie

FRANKFURT (ANP/DPA) - IG Metall, de grootste vakbond van Duitsland, heeft maandag opgeroepen tot een grote staking bij metaal- en elektrobedrijven later deze week. IG Metall roept werknemers bij meer dan 2000 bedrijfslocaties op het werk neer te leggen om eisen voor onder meer hoger loon kracht bij te zetten.

14 minuten geleden
Ook koelkasten en vriezers van IKEA-filiaal in België getroffen

BERGEN (ANP/BELGA) - Koelkasten en vriezers van een filiaal van IKEA in België zijn ook geraakt door een cyberaanval. Het gaat om de IKEA in het Waalse Bergen, nabij Charleroi. Andere winkels van IKEA in België hebben geen last van een cyberaanval. Een woordvoerder van IKEA in Nederland kon niet direct aangeven of ook Nederlandse winkels getroffen zijn.

18 minuten geleden
Fiscus wacht nog op aflossing 1,9 miljard euro aan coronaschulden

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 70.000 ondernemers hebben hun coronaschuld aan de Belastingdienst nog niet afgelost. Volgens de fiscus staat er nog een schuld van 1,9 miljard euro open. Zo'n 25.000 ondernemers kampen daarbij met een achterstand op hun betalingsregeling. De Belastingdienst waarschuwt dat de meeste bedrijven met openstaande coronaschulden nog elf maanden hebben om deze af te lossen.

20 minuten geleden
PostNL verhoogt postzegelprijs verder naar 1,52 euro

DEN HAAG (ANP) - Postzegels worden volgend jaar opnieuw duurder. Een normale postzegel kost per 1 januari 1,52 euro, heeft PostNL bekendgemaakt. Nu kost een postzegel nog 1,40 euro. De verhoging past volgens het bedrijf binnen de ruimte die PostNL jaarlijks krijgt om de posttarieven aan te passen.

1 uur geleden
Schiphol: minder geluidshinder in 2027 door stillere vliegtuigen

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol verwacht volgend jaar minder geluidshinder door een verdere toename van de inzet van stillere vliegtuigen. Volgens Schiphol zal volgend jaar circa 45 procent van de vluchten worden uitgevoerd met vliegtuigen uit de stilste categorieën. Daarmee zet de trend van minder vliegtuiggeluid verder door in 2027, aldus Schiphol.

1 uur geleden
Koelingsproblemen in supermarkten spelen in meer Europese landen

DUBLIN (ANP) - Ook supermarkten in Ierland en Estland hebben last van een cyberaanval op koelingssystemen. Dat melden Ierse en Estse media. Supermarkten moeten vanwege de gehackte vriezers en koelkasten eten weggooien. In België en Zweden blijken meer supermarktketens getroffen.

1 uur geleden
Boekingen vakantiewoningen in Parijs flink lager na rellen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Boekingen voor vakantiewoningen in Parijs bij Airbnb, Booking.com en andere verhuurplatformen zijn flink gedaald door de gewelddadige straatprotesten in de Franse hoofdstad van de afgelopen tijd. Dat meldt data-analysebedrijf AirDNA, dat is gespecialiseerd in onderzoek naar de verhuur van vakantieaccommodaties.

1 uur geleden