Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Boeing overweegt nieuwe productieverlaging Dreamliner'

'Boeing overweegt nieuwe productieverlaging Dreamliner'

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigfabrikant Boeing overweegt de productie van de 787 Dreamliner verder te verlagen vanwege een zwakke vraag naar het toestel. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Bloomberg. In oktober werd het productietempo van de Dreamliner ook al teruggeschroefd.

Boeing bekijkt nu of de productie wordt verlaagd naar tien toestellen per maand, van de huidige twaalf per maand. Mogelijk komt Boeing volgende week bij de bekendmaking van cijfers met de officiële bekendmaking rond de Dreamliner, al zou nog geen definitief besluit zijn genomen over de productie. China, een belangrijke klant van Boeing, heeft al langere tijd geen nieuwe orders geplaatst. Ook is er op de vliegtuigmarkt een groot aanbod van gebruikte toestellen.

De zwakkere vraag naar Dreamliners is een extra kopzorg voor Boeing, dat al kampt met de problemen rond de 737 MAX. Dat type wordt al sinds maart vorig jaar wereldwijd aan de grond gehouden nadat binnen korte tijd twee crashes met het toestel gebeurden.

Meer uit Financieel

Kledingwebsite Asos mogelijk gehackt, klanten krijgen pushmelding

LONDEN (ANP) - De Britse modesite Asos lijkt mogelijk slachtoffer te zijn geworden van een hack. Gebruikers van de app ontvingen dinsdagochtend een melding waaruit kan worden opgemaakt dat de systemen van het kledingbedrijf zijn gehackt.

32 minuten geleden
Gita Salden nieuwe voorzitter toezicht bij DNB

AMSTERDAM (ANP) - Gita Salden wordt de nieuwe voorzitter toezicht bij De Nederlandsche Bank (DNB). In haar nieuwe rol wordt zij onder meer verantwoordelijk voor het bankentoezicht. Ze volgt Steven Maijoor op, die in maart vertrekt bij DNB.

1 uur geleden
Le Pen wil Frans begrotingstekort uiterlijk 2032 onder 3 procent

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen wil het begrotingstekort van Frankrijk uiterlijk in 2032 onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) brengen. Dat zei Le Pen dinsdag op een bijeenkomst van haar partij Rassemblement National.

1 uur geleden
Rheinmetall begint serieproductie van satellieten in Neuss

NEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.

2 uur geleden
Britse waakhond onderzoekt Meta om nieuwe Instagram-functie

LONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.

2 uur geleden
Werknemers wasserijen leggen opnieuw werk neer in cao-conflict

UTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.

3 uur geleden
AEX-index verder omhoog na recordslot op maandag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op het nieuwe slotrecord van een dag eerder. In New York steeg de technologiebeurs Nasdaq op maandag eveneens naar een nieuw record. De olieprijzen stonden licht lager.

3 uur geleden