
Boeing opnieuw akkoord met bonden over mogelijk einde staking
ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Vliegtuigbouwer Boeing heeft met vakbonden opnieuw een voorlopig akkoord bereikt over een forse loonsverhoging en daarmee mogelijk definitief een einde aan de ontregelende staking van tienduizenden medewerkers. Vakbond IAM District 751 adviseert leden nadrukkelijk voor te stemmen, omdat het volgende aanbod weleens minder zou kunnen zijn.
Het voorstel geeft medewerkers van Boeing een loonsverhoging van 38 procent verspreid over vier jaar en een eenmalige 'tekenbonus' van 12.000 dollar (zo'n 11.000 euro). In het vorige voorstel, dat afgelopen maand werd weggestemd, ging het om een iets mindere loonstijging van 35 procent in vier jaar.
"Bij elke onderhandeling en staking is er een punt waarop we alles eruit hebben gehaald wat we kunnen", stelt IAM District 751. "We bevinden ons nu op dat punt en riskeren een minder goed aanbod in de toekomst."
Deurpaneel
De staking heeft de productie van vliegtuigen zoals de 737 MAX in de regio Seattle al sinds half september stilgelegd. Het conflict komt voort uit ongunstige voorwaarden die tien jaar geleden van kracht werden voor nieuwe medewerkers, waardoor zij onder meer naast een gunstige pensioenregeling grepen. In het nieuwe voorstel zitten geen vergelijkbare pensioenafspraken. Medewerkers worden geacht daar zelf een deel van het hogere loon voor opzij te zetten.
De staking van zo'n 33.000 medewerkers is slechts een van de grote problemen bij Boeing. Die begonnen met zorgen om de veiligheid van de toestellen nadat in januari een deurpaneel van een Boeing-toestel was losgeraakt tijdens een vlucht. Vervolgens nam de productie flink af door strengere kwaliteitscontroles, met een miljardenverlies dit jaar tot gevolg.
De Boeing-medewerkers stemmen op 4 november over het nieuwe voorstel. Het vorige onderhandelingsresultaat stemde een meerderheid van 64 procent van de IAM District 751-leden weg.
Meer uit Financieel
ECHT (ANP) - Gamestate, een Nederlandse keten van arcadehallen, neemt alle speelhallen van concurrent The Game Box over. Dat heeft moederbedrijf Veltmeijer Group dinsdag aangekondigd. Door de overname groeit het aantal vestigingen van Gamestate van 50 naar 61, verspreid over acht Europese landen.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese CO2-belasting die vanaf 2027 gaat gelden, moet burgers en bedrijven niet te veel kosten. Dat zei Eurocommissaris (Klimaat) Wopke Hoekstra voorafgaand aan de bijeenkomst met EU-milieuministers.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse boeren bekritiseren het idee van president Donald Trump om meer rundvlees uit Argentiniƫ te importeren. Trump suggereerde dat dit weekend, om de tot recordhoogtes gestegen rundvleesprijzen in de VS omlaag te krijgen. Ook zou hij hiermee de Argentijnse president Javier Milei, die Trump als bondgenoot beschouwt, kunnen helpen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het failliete vloerenbedrijf Carpetright heeft de afgelopen jaren tientallen miljoenen euro's verlies gedraaid. Dat komt naar voren uit het faillissementsverslag van de curatoren. Daarin worden ook de problemen met de ingebruikname van een nieuw softwaresysteem uiteengezet die uiteindelijk tot het faillissement leidden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten moeten oppassen als verkopers van energiecontracten via een telefoongesprek vragen om een volmacht te tekenen. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Consument & Markt (ACM).
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA stelt zijn prestigieuze maanlandingscontract open voor andere bieders, nu Elon Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX kampt met vertragingen bij het maken van de Starship-maanlander. De stap maakt de weg vrij voor concurrenten zoals Blue Origin van Amazon-oprichter Jeff Bezos voor een rol bij de eerste bemande missie naar de maan in meer dan een halve eeuw.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Galapagos ging dinsdag bijna 13 procent onderuit op de Amsterdamse beurs. De biotechnoloog overweegt te stoppen met zijn activiteiten op het gebied van celtherapie. Daardoor dreigt onder meer de sluiting van de vestiging in Leiden, waar ongeveer tweehonderd mensen werken. Ook vestigingen in Bazel, Princeton, Pittsburgh en Shanghai dreigen te sluiten. De plannen raken naar verwachting in totaal ongeveer 365 medewerkers in Europa, de Verenigde Staten en China.
4 uur geleden