Boeing: nieuwe problemen met 737 MAX-toestellen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Boeing heeft de leveringen van sommige 737 MAX-toestellen stilgelegd nadat er opnieuw problemen zijn geconstateerd met dit type vliegtuig. De Amerikaanse vliegtuigbouwer zegt donderdag dat de vastgestelde gebreken geen invloed hebben op de vliegwaardigheid van de toestellen.
"Dit is geen onmiddellijk probleem voor de vliegveiligheid en de in gebruik zijnde vloot kan veilig blijven vliegen", laat het bedrijf in een verklaring weten. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA is volgens Boeing in kennis gesteld van de problemen en de inspecties en reparatiewerkzaamheden aan de toestellen zijn in volle gang. "We zullen in de komende dagen en weken aanvullende informatie verstrekken naarmate we de gevolgen voor de levering beter begrijpen."
Een dag eerder meldde toeleveringsbedrijf Spirit AeroSystems, dat het aluminium frame van de 737's maakt, aan Boeing dat er een probleem is met twee fittingen waarmee de verticale staart van het toestel wordt bevestigd aan de achterkant van de romp. De mankementen zijn aangetroffen bij een aanzienlijk aantal nog niet-geleverde toestellen en vliegtuigen die bij Boeing zijn opgeslagen.
In 2018 en 2019 kwamen bij ongelukken met 737 MAX-toestellen in totaal 346 mensen om. Daarna werd het toestel lange tijd wereldwijd aan de grond gehouden en moest Boeing technische aanpassingen doorvoeren. De kwestie heeft het concern al meer dan 20 miljard dollar gekost.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders die deze zomer met de auto op vakantie binnen Europa gaan, kunnen het voordeligst tanken of laden in Spanje. Het land heeft Luxemburg ingehaald als het goedkoopste Europese tankland, meldt de ANWB.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager aan een nieuwe handelsweek begonnen. Het opgelaaide geweld tussen de Verenigde Staten en Iran in het Midden-Oosten drukte de stemming. Beide landen voerden dit weekend nieuwe aanvallen uit en gaven tegenstrijdige verklaringen af over de vraag of de Straat van Hormuz open is voor de scheepvaart.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse verfconcern Nippon Paint wil 7,5 miljard euro betalen voor een overname van de consumententak van AkzoNobel. Het Nederlandse bedrijf bevestigde maandag na geruchten meerdere voorstellen te hebben gekregen, maar wil hier niet op ingaan. De onderneming achter merken als Flexa en Sikkens werkt al langer aan een fusie met het Amerikaanse Axalta en kiest ervoor daarmee door te gaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verzekeraars willen dat Nederland zich beter voorbereidt op extreme neerslag. Ze roepen op tot een landelijke, wettelijke norm over wateroverlast. Nieuwe woningen en bedrijfspanden moeten beter bestand zijn tegen zware regenval, stelt het Verbond van Verzekeraars maandag.
2 uur geledenOEGSTGEEST (ANP) - De Stichting Massaschade & Consument (SMC) is een massaclaim tegen de betaaldienst Klarna gestart. De stichting stelt dat het bedrijf met zijn diensten voor achteraf betalen de regels voor consumentenkrediet overtreedt. Daardoor zouden consumenten onterechte vorderingen, extra kosten en oplopende schulden krijgen.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen maandagochtend omhoog, nadat de Verenigde Staten en Iran over en weer nieuwe aanvallen hebben uitgevoerd. Beide landen geven ook tegenstrijdige verklaringen af over de vraag of de Straat van Hormuz open is voor de scheepvaart.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mkb-ondernemers in Nederland zijn terughoudend met het doen van investeringen. Dat komt naar voren uit onderzoek naar meer dan 7000 jaarrekeningen van bedrijven door SRA, de grootste vereniging van accountantskantoren werkzaam voor het mkb.
16 uur geleden