Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing neemt miljardenlast door productieproblemen 787 Dreamliner

Boeing neemt miljardenlast door productieproblemen 787 Dreamliner

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing neemt een buitengewone last van 3,5 miljard dollar, omgerekend ruim 3 miljard euro, in verband met de productieproblemen met de 787 Dreamliner. Vanwege die technische problemen heeft Boeing sinds het voorjaar van 2021 de leveringen van de 787 stilgelegd. Het bedrijf denkt dat dit nog langer gaat duren en dat de productiekosten harder stijgen dan eerder voorzien.

Vooral vanwege die afschrijving leed Boeing in het afgelopen kwartaal een nettoverlies van bijna 4,2 miljard dollar, wat wel de helft minder is dan de min die een jaar eerder onder streep verscheen. De omzet zakte in het vierde kwartaal met 3 procent tot 14,8 miljard dollar ten opzichte van een jaar terug.

Over heel 2021 stegen de inkomsten met 7 procent naar 62,3 miljard dollar. In 2020 werd Boeing nog hard geraakt door de coronapandemie, waardoor luchtvaartmaatschappijen massaal orders introkken. Inmiddels is daar flink herstel te zien, vooral geholpen door de terugkeer in het luchtruim van de 737 MAX die wereldwijd lang aan de grond moest blijven staan na twee dodelijke ongelukken in korte tijd. Daardoor nemen de orders voor de 737 MAX weer sterk toe.

Topman David Calhoun van Boeing, dat ook een defensie-, ruimtevaart- en dienstendivisie heeft, noemt 2021 dan ook een jaar van wederopbouw. De onderneming leed desondanks voor het derde jaar op rij verlies, met een min van 4,3 miljard dollar. Dat is wel fors minder dan het verlies van 11,9 miljard dollar in 2020. De totale orderportefeuille voor commerciële vliegtuigen bedraagt meer dan 4200 toestellen met een waarde van 297 miljard dollar.

Meer uit Financieel

FNV en CNV: maandag staking bij spoedbezorgdienst DHL

UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.

2 uur geleden
IEA-landen geven bijna 412 miljoen olievaten vrij uit reserves

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.

5 uur geleden
Minister: bedrijven VS sluiten 56 miljard dollar aan energiedeals

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.

6 uur geleden
Hoofdeconoom ING bezorgd over stijgende olieprijzen

HILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.

7 uur geleden
Grote aluminiumsmelterij Bahrein beperkt productie om Iranoorlog

MANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.

9 uur geleden
Werk in oliecomplex Verenigde Arabische Emiraten hervat na aanval

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.

13 uur geleden
Duitse uitstoot CO2 vrijwel onveranderd in 2025

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 dag geleden