Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing neemt miljardenlast door productieproblemen 787 Dreamliner

Boeing neemt miljardenlast door productieproblemen 787 Dreamliner

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing neemt een buitengewone last van 3,5 miljard dollar, omgerekend ruim 3 miljard euro, in verband met de productieproblemen met de 787 Dreamliner. Vanwege die technische problemen heeft Boeing sinds het voorjaar van 2021 de leveringen van de 787 stilgelegd. Het bedrijf denkt dat dit nog langer gaat duren en dat de productiekosten harder stijgen dan eerder voorzien.

Vooral vanwege die afschrijving leed Boeing in het afgelopen kwartaal een nettoverlies van bijna 4,2 miljard dollar, wat wel de helft minder is dan de min die een jaar eerder onder streep verscheen. De omzet zakte in het vierde kwartaal met 3 procent tot 14,8 miljard dollar ten opzichte van een jaar terug.

Over heel 2021 stegen de inkomsten met 7 procent naar 62,3 miljard dollar. In 2020 werd Boeing nog hard geraakt door de coronapandemie, waardoor luchtvaartmaatschappijen massaal orders introkken. Inmiddels is daar flink herstel te zien, vooral geholpen door de terugkeer in het luchtruim van de 737 MAX die wereldwijd lang aan de grond moest blijven staan na twee dodelijke ongelukken in korte tijd. Daardoor nemen de orders voor de 737 MAX weer sterk toe.

Topman David Calhoun van Boeing, dat ook een defensie-, ruimtevaart- en dienstendivisie heeft, noemt 2021 dan ook een jaar van wederopbouw. De onderneming leed desondanks voor het derde jaar op rij verlies, met een min van 4,3 miljard dollar. Dat is wel fors minder dan het verlies van 11,9 miljard dollar in 2020. De totale orderportefeuille voor commerciële vliegtuigen bedraagt meer dan 4200 toestellen met een waarde van 297 miljard dollar.

Meer uit Financieel

Grote pensioenfondsen hebben meer geld om pensioenen te betalen

DEN HAAG (ANP) - Grote pensioenfondsen hadden eind vorig jaar meer geld om alle pensioenen te kunnen betalen. Dit laten zorgfonds PFZW, ambtenarenpensioenfonds ABP, metaalfonds PMT, metalektrofonds PME en bpfBOUW weten. Dat komt volgens hen door de gestegen rente.

2 uur geleden
De Hypotheker: doorstroming huizenmarkt komt verder onder druk

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De doorstroming op de woningmarkt komt verder onder druk te staan, stelt De Hypotheker. Dat is het gevolg van aangescherpte hypotheekregels, waardoor het voor ouderen financieel minder interessant wordt om naar een kleinere koopwoning te verhuizen.

2 uur geleden
Elektrische autobouwer Tesla ziet winst flink dalen

AUSTIN (ANP) - De winst van de bouwer van elektrische auto's Tesla is in het afgelopen kwartaal flink gedaald onder druk van lagere verkopen en hogere kosten. Volgens het door Elon Musk geleide bedrijf kwam de nettowinst uit op 840 miljoen dollar, wat 61 procent minder is dan een jaar eerder.

3 uur geleden
Facebook-moederbedrijf Meta voert AI-investeringen nog verder op

MENLO PARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gaat dit jaar veel meer geld uitgeven aan datacenters en kunstmatige intelligentie. Dat kwam woensdag naar voren bij de presentatie van de jaarcijfers van het socialemediabedrijf. Daarmee voert Meta de druk flink op in de concurrentiestrijd op het vlak van AI tussen grote techbedrijven.

3 uur geleden
Kleine koersuitslagen op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen gesloten na het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten, zoals was verwacht. Daarnaast ging de aandacht op Wall Street uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven, waaronder koffieketen Starbucks en chipproducent Texas Instruments.

4 uur geleden
Centrale bank VS laat rente onveranderd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.

6 uur geleden
Bloomberg: CVC praat met dsm-firmenich over koop diervoedingstak

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners is in vergevorderde gesprekken met speciaalchemieconcern dsm-firmenich over een overname van zijn tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH). Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk kan al binnen enkele dagen een deal worden aangekondigd, aldus Bloomberg.

7 uur geleden