Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing mag productie 737 MAX-vliegtuigen opvoeren

Boeing mag productie 737 MAX-vliegtuigen opvoeren

WASHINGTON (ANP/RTR) - Boeing mag de productie van zijn 737 MAX-vliegtuigen opvoeren. Die was eerder beperkt na een incident met een losgeraakt deurpaneel. De vliegtuigbouwer heeft nu toestemming gekregen van de Amerikaanse luchtvaarttoezichthouder FAA om 42 toestellen per maand te produceren in plaats van 38.

De FAA had de productiebeperkingen opgelegd na een incident vorig jaar, waarbij een Boeing 737 MAX 9-toestel van Alaska Airlines tijdens de vlucht in problemen kwam en een deurpaneel verloor. Het voorval bracht tekortkomingen in veiligheid en kwaliteit bij Boeing aan het licht.

Het verhogen van de leveringen van het populaire vliegtuig is belangrijk voor het herstel van Boeings financiƫle stabiliteit, na jaren van productieverstoringen en crises. Het bedrijf is al jarenlang verlieslatend. De FAA heeft verklaard dat veiligheidsinspecteurs uitgebreide controles hebben uitgevoerd op Boeings productielijnen om te garanderen dat de productieverhoging veilig gebeurt.

Meer uit Financieel

Meer huishoudens komen moeilijk rond, signaleert Nibud

UTRECHT (ANP) - Steeds meer huishoudens in Nederland komen moeilijk rond. Dat meldt voorlichtingsinstituut Nibud na onderzoek onder ruim 2500 Nederlanders. Ook maken steeds meer mensen zich vrijwel altijd zorgen over hun financiƫle situatie.

1 uur geleden
Wall Street overwegend lager door verkoopgolf in techsector

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag overwegend lager gesloten. Stevige verliezen bij grote technologiebedrijven, waaronder SpaceX, overschaduwden het optimisme over de voortgang van de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

8 uur geleden
AEX start beursweek met nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is de week begonnen met een nieuw slotrecord. Na een daling aan het eind van vorige week toonden beleggers zich, mede door de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, weer positiever.

12 uur geleden
Installatiebranche: vraag naar airco's 'explosief' gestegen

DEN HAAG (ANP) - De vraag naar airconditioners is sinds vorige week "explosief" gestegen, meldt Techniek Nederland. Volgens de installatiebrancheorganisatie melden sommige installateurs in de afgelopen dagen vier keer zoveel aanvragen vergeleken met de weken ervoor.

12 uur geleden
Odido-klanten melden problemen met internet en bellen

ROTTERDAM (ANP) - Telecomprovider Odido heeft maandagmiddag last van een storing, blijkt uit duizenden meldingen op Allestoringen. Meerdere personen melden problemen met internetverbindingen en zeggen niet te kunnen bellen.

12 uur geleden
Iran mag tijdelijk weer olie exporteren na opschorting sancties

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben maandag aangekondigd bepaalde sancties tegen Iran tijdelijk op te schorten. Daardoor kan de Islamitische Republiek tot en met 21 augustus ruwe olie en aanverwante producten produceren, verkopen en leveren.

14 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street, SpaceX opnieuw omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York kwamen maandag bij de opening nauwelijks in beweging. Beleggers op Wall Street keerden terug van een lang weekend, want vrijdag waren de Amerikaanse beurzen dicht voor Juneteenth, waarbij de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten wordt herdacht. Handelaren volgden verder de ontwikkelingen rond de vredesgesprekken tussen Iran en de VS. De olieprijzen gingen omlaag.

15 uur geleden