Boeing licht hoger op afwachtend Wall Street na koopadvies
NEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een kleine winst begonnen aan een nieuwe sessie op de aandelenbeurzen in New York. De vliegtuigfabrikant profiteerde van een koopadvies door analisten van investeringsbank RBC Capital Markets en werd 0,5 procent hoger gezet. De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend. Beleggers wachten vooral op nieuwe inflatiegegevens uit de Verenigde Staten, die donderdag naar buiten komen.
De Amerikaanse Federal Reserve heeft de rente flink verhoogd om de inflatie te bestrijden. De inflatie is inmiddels stevig afgekoeld en beleggers hopen dat de Fed na de recente rentepauzes klaar is met het verhogen van de leenkosten. Die hoop zorgde, in combinatie met speculaties op renteverlagingen in 2024, voor een stevig koersherstel in de afgelopen weken. Verschillende beleidsmakers van de Fed, waaronder bestuursleden Christopher Waller en Michelle Bowman, zullen dinsdag toespraken houden waarin ze mogelijk iets loslaten over de toekomstige rentestappen.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel vrijwel vlak op 35.329 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 4544 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,1 procent tot 14.228 punten.
Affirm Holdings
John Bean Technologies (JBT) zakte 0,5 procent. De IJslandse fabrikant van vlees- en visverwerkende machines Marel heeft het overnamevoorstel van deze Amerikaanse branchegenoot verworpen. Het in Chicago gevestigde JBT had zo'n 2,4 miljard euro over voor Marel, dat een beursnotering heeft in Amsterdam.
Affirm Holdings won een fractie na een adviesverhoging door investeringsbank Jefferies. De aanbieder van koop-nu-betaal-laterdiensten steeg een dag eerder al 12 procent dankzij sterke consumentenbestedingen op Cyber Monday, de dag waarop veel webwinkels met extra aanbiedingen stunten. Zscaler zakte 3 procent, na een tegenvallend kwartaalbericht van het cyberbeveiligingsbedrijf.
iRobot, dollar- en oliekoers
iRobot won ruim 2 procent. De fabrikant van robotstofzuigers kelderde een dag eerder ruim 17 procent. Dat kwam door een waarschuwing van de Europese Commissie dat de overname van het bedrijf door webwinkelconcern Amazon mogelijk niet doorgaat, tenzij de bedrijven een aantal mededingingsproblemen oplossen. Amazon verloor 0,7 procent.
De euro was 1,0976 dollar waard, tegen 1,0933 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 75,49 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 80,65 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Spaanse treindienstregeling is verstoord door een driedaagse staking van machinisten. Die begon maandagochtend uit onvrede over de veiligheid op het spoor. Vorige maand kwamen door twee treinongelukken kort na elkaar 47 mensen om.
1 uur geledenKAISERAUGST/MAASTRICHT (ANP) - Speciaalchemieconcern dsm-firmenich verkoopt de tak voor ingrediƫnten en vitamines voor diervoeding ter waarde van 2,2 miljard euro aan investeringsmaatschappij CVC Capital Partners. Na het afstoten van Animal Nutrition & Health (ANH) richt het Nederlands-Zwitserse bedrijf zich alleen nog op grondstoffen voor verzorgingsproducten en voedingssupplementen voor consumenten. CVC en dsm-firmenich zijn beide genoteerd in de Amsterdamse AEX-index.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Douaniers voeren dinsdagmiddag actie op Schiphol en de havens van Rotterdam en Vlissingen omdat ze een hoger salaris voor ambtenaren willen. Dit doen ze door tijdelijk extra controles uit te voeren, meldt vakbond FNV, ook namens CNV en AC Rijksvakbonden. De bonden waarschuwen dat de actie kan leiden tot flinke vertragingen voor reizigers en het goederenvervoer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aan de Amsterdamse aandelenbeurs genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost wordt overgenomen door een investeringsconsortium met onder meer investeringsmaatschappij Advent International en pakketbezorger FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro, werd maandag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Een Republikeins lid van het Huis van Afgevaardigden wil dat de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zijn functie neerlegt over diens vermeende contacten met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Afgevaardigde Thomas Massie deed de oproep in een interview met CNN.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uber komt wereldwijd met eigen Uber-kiosken die draaien op technologie van het Nederlandse Adyen. Ze komen onder meer op grote luchthavens en in hotels. Om dit mogelijk te maken breiden de Amerikaanse taxi-app en het betalingsbedrijf hun samenwerking uit, werd maandag naar buiten gebracht.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De aandelenbeurs in Tokio is maandag flink gestegen na de verkiezingsoverwinning van de Japanse premier Sanae Takaichi. Haar regeringscoalitie heeft volgens de Japanse publieke omroep NHK een tweederdemeerderheid behaald in het Lagerhuis van het parlement, bij de vervroegde verkiezingen die ze zelf had uitgeroepen.
2 uur geleden