Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing licht hoger op afwachtend Wall Street na koopadvies

Boeing licht hoger op afwachtend Wall Street na koopadvies

NEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een kleine winst begonnen aan een nieuwe sessie op de aandelenbeurzen in New York. De vliegtuigfabrikant profiteerde van een koopadvies door analisten van investeringsbank RBC Capital Markets en werd 0,5 procent hoger gezet. De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend. Beleggers wachten vooral op nieuwe inflatiegegevens uit de Verenigde Staten, die donderdag naar buiten komen.

De Amerikaanse Federal Reserve heeft de rente flink verhoogd om de inflatie te bestrijden. De inflatie is inmiddels stevig afgekoeld en beleggers hopen dat de Fed na de recente rentepauzes klaar is met het verhogen van de leenkosten. Die hoop zorgde, in combinatie met speculaties op renteverlagingen in 2024, voor een stevig koersherstel in de afgelopen weken. Verschillende beleidsmakers van de Fed, waaronder bestuursleden Christopher Waller en Michelle Bowman, zullen dinsdag toespraken houden waarin ze mogelijk iets loslaten over de toekomstige rentestappen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel vrijwel vlak op 35.329 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 4544 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,1 procent tot 14.228 punten.

Affirm Holdings

John Bean Technologies (JBT) zakte 0,5 procent. De IJslandse fabrikant van vlees- en visverwerkende machines Marel heeft het overnamevoorstel van deze Amerikaanse branchegenoot verworpen. Het in Chicago gevestigde JBT had zo'n 2,4 miljard euro over voor Marel, dat een beursnotering heeft in Amsterdam.

Affirm Holdings won een fractie na een adviesverhoging door investeringsbank Jefferies. De aanbieder van koop-nu-betaal-laterdiensten steeg een dag eerder al 12 procent dankzij sterke consumentenbestedingen op Cyber Monday, de dag waarop veel webwinkels met extra aanbiedingen stunten. Zscaler zakte 3 procent, na een tegenvallend kwartaalbericht van het cyberbeveiligingsbedrijf.

iRobot, dollar- en oliekoers

iRobot won ruim 2 procent. De fabrikant van robotstofzuigers kelderde een dag eerder ruim 17 procent. Dat kwam door een waarschuwing van de Europese Commissie dat de overname van het bedrijf door webwinkelconcern Amazon mogelijk niet doorgaat, tenzij de bedrijven een aantal mededingingsproblemen oplossen. Amazon verloor 0,7 procent.

De euro was 1,0976 dollar waard, tegen 1,0933 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 75,49 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 80,65 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Kwartaalwinst Ryanair krijgt knauw door grote Italiaanse boete

DUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse budgetluchtvaartmaatschappij Ryanair heeft afgelopen kwartaal flink minder winst gemaakt. Dat komt door de boete van meer dan 255 miljoen euro die de Italiaanse mededingingsautoriteit in december oplegde. De toezichthouder stelde dat Ryanair zijn dominante positie misbruikte om reisbureaus de toegang tot zijn diensten te blokkeren.

34 minuten geleden
Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP/RTR) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen stijgen.

1 uur geleden
Warmtepomp moet goedkoper worden voor sociale huurwoningen

DEN HAAG (ANP) - Een warmtepomp in huurwoningen moet veel goedkoper worden, vinden woningcorporaties, installateurs en fabrikanten. Daarvoor hebben de branches een plan gemaakt met het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De samenwerking moet ertoe leiden dat de kosten van warmtepompen in een groot aantal huurwoningen met de helft omlaag gaan.

1 uur geleden
Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.

7 uur geleden
DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

18 uur geleden
Reuters: India verlaagt importheffing op Europese auto's

NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.

18 uur geleden
Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

20 uur geleden