Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing licht hoger op afwachtend Wall Street na koopadvies

Boeing licht hoger op afwachtend Wall Street na koopadvies

NEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een kleine winst begonnen aan een nieuwe sessie op de aandelenbeurzen in New York. De vliegtuigfabrikant profiteerde van een koopadvies door analisten van investeringsbank RBC Capital Markets en werd 0,5 procent hoger gezet. De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend. Beleggers wachten vooral op nieuwe inflatiegegevens uit de Verenigde Staten, die donderdag naar buiten komen.

De Amerikaanse Federal Reserve heeft de rente flink verhoogd om de inflatie te bestrijden. De inflatie is inmiddels stevig afgekoeld en beleggers hopen dat de Fed na de recente rentepauzes klaar is met het verhogen van de leenkosten. Die hoop zorgde, in combinatie met speculaties op renteverlagingen in 2024, voor een stevig koersherstel in de afgelopen weken. Verschillende beleidsmakers van de Fed, waaronder bestuursleden Christopher Waller en Michelle Bowman, zullen dinsdag toespraken houden waarin ze mogelijk iets loslaten over de toekomstige rentestappen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel vrijwel vlak op 35.329 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 4544 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,1 procent tot 14.228 punten.

Affirm Holdings

John Bean Technologies (JBT) zakte 0,5 procent. De IJslandse fabrikant van vlees- en visverwerkende machines Marel heeft het overnamevoorstel van deze Amerikaanse branchegenoot verworpen. Het in Chicago gevestigde JBT had zo'n 2,4 miljard euro over voor Marel, dat een beursnotering heeft in Amsterdam.

Affirm Holdings won een fractie na een adviesverhoging door investeringsbank Jefferies. De aanbieder van koop-nu-betaal-laterdiensten steeg een dag eerder al 12 procent dankzij sterke consumentenbestedingen op Cyber Monday, de dag waarop veel webwinkels met extra aanbiedingen stunten. Zscaler zakte 3 procent, na een tegenvallend kwartaalbericht van het cyberbeveiligingsbedrijf.

iRobot, dollar- en oliekoers

iRobot won ruim 2 procent. De fabrikant van robotstofzuigers kelderde een dag eerder ruim 17 procent. Dat kwam door een waarschuwing van de Europese Commissie dat de overname van het bedrijf door webwinkelconcern Amazon mogelijk niet doorgaat, tenzij de bedrijven een aantal mededingingsproblemen oplossen. Amazon verloor 0,7 procent.

De euro was 1,0976 dollar waard, tegen 1,0933 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 75,49 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 80,65 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

3 uur geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

5 uur geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

5 uur geleden
Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

7 uur geleden
Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

9 uur geleden
Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

20 uur geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

22 uur geleden