
Boeing licht hoger op afwachtend Wall Street na koopadvies
NEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een kleine winst begonnen aan een nieuwe sessie op de aandelenbeurzen in New York. De vliegtuigfabrikant profiteerde van een koopadvies door analisten van investeringsbank RBC Capital Markets en werd 0,5 procent hoger gezet. De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend. Beleggers wachten vooral op nieuwe inflatiegegevens uit de Verenigde Staten, die donderdag naar buiten komen.
De Amerikaanse Federal Reserve heeft de rente flink verhoogd om de inflatie te bestrijden. De inflatie is inmiddels stevig afgekoeld en beleggers hopen dat de Fed na de recente rentepauzes klaar is met het verhogen van de leenkosten. Die hoop zorgde, in combinatie met speculaties op renteverlagingen in 2024, voor een stevig koersherstel in de afgelopen weken. Verschillende beleidsmakers van de Fed, waaronder bestuursleden Christopher Waller en Michelle Bowman, zullen dinsdag toespraken houden waarin ze mogelijk iets loslaten over de toekomstige rentestappen.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel vrijwel vlak op 35.329 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 4544 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,1 procent tot 14.228 punten.
Affirm Holdings
John Bean Technologies (JBT) zakte 0,5 procent. De IJslandse fabrikant van vlees- en visverwerkende machines Marel heeft het overnamevoorstel van deze Amerikaanse branchegenoot verworpen. Het in Chicago gevestigde JBT had zo'n 2,4 miljard euro over voor Marel, dat een beursnotering heeft in Amsterdam.
Affirm Holdings won een fractie na een adviesverhoging door investeringsbank Jefferies. De aanbieder van koop-nu-betaal-laterdiensten steeg een dag eerder al 12 procent dankzij sterke consumentenbestedingen op Cyber Monday, de dag waarop veel webwinkels met extra aanbiedingen stunten. Zscaler zakte 3 procent, na een tegenvallend kwartaalbericht van het cyberbeveiligingsbedrijf.
iRobot, dollar- en oliekoers
iRobot won ruim 2 procent. De fabrikant van robotstofzuigers kelderde een dag eerder ruim 17 procent. Dat kwam door een waarschuwing van de Europese Commissie dat de overname van het bedrijf door webwinkelconcern Amazon mogelijk niet doorgaat, tenzij de bedrijven een aantal mededingingsproblemen oplossen. Amazon verloor 0,7 procent.
De euro was 1,0976 dollar waard, tegen 1,0933 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 75,49 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 80,65 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag tarieven van 25 procent aan op alle staal- en aluminiumimporten in de Verenigde Staten. Trump zei dit zondag in gesprek met verslaggevers aan boord van het presidentiƫle vliegtuig Air Force One, waarin hij op weg is naar New Orleans voor de Super Bowl, een American footballwedstrijd.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is boos op een aantal bij de BOVAG aangesloten bedrijven. Die worden door leden van de bond ervan beschuldigd dat medewerkers die de afgelopen week staakten, verplicht moesten overwerken. Afgelopen week legden leden van vakbonden in de regio's Rotterdam en Groningen het werk neer. "Een schande", aldus Murat Sekercan, cao-onderhandelaar van de FNV. "Wat de werkgevers nu doen, is niet meer of minder dan hun eigen personeel terugpakken voor het feit dat ze hebben gestaakt. Staken is een recht en dat wordt hier gesaboteerd. Ik vind dit echt heel kwalijk."
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Medewerkers van de Amerikaanse consumentenautoriteit CFPB moeten nagenoeg al hun werk stopzetten. Russell Vought, die door president Donald Trump is aangesteld als de waarnemend directeur van de toezichthouder, heeft dit opgedragen in een e-mail die in handen is van onder meer CNN.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - AI-experts van over de hele wereld willen dat kunstmatige intelligentie (AI) meer wordt gereguleerd. Deze oproep doen ze in aanloop naar de grote AI-top volgende week in Parijs. Meer regulering moet volgens hen voorkomen dat mensen de controle over AI verliezen.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De energiebelasting en netbeheerkosten voor consumenten en bedrijven moeten omlaag. Hiervoor pleit topman As Tempelman van energieleverancier Eneco. Dit kan volgens hem bijdragen aan een snellere energietransitie in Nederland.
16 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De consumentenprijzen in China zijn vorige maand gestegen naar het hoogste niveau in vijf maanden. Consumenten gaven meer geld uit vanwege de viering van het Chinese Nieuwjaar, dat dit jaar al op 29 januari begon. In die periode reizen doorgaans veel mensen naar hun familie en kopen meer voedsel.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij PlayStation Network is voorbij. Door de storing konden sommige gebruikers sinds de nacht van vrijdag op zaterdag niet inloggen op hun accounts. Ook konden ze problemen ondervinden met onlinegames.
20 uur geleden