Boeing licht hoger op afwachtend Wall Street
NEW YORK (ANP) - Boeing ging woensdag licht omhoog op de aandelenbeurzen in New York. Topman Dave Calhoun verklaarde dat de productiefouten die zijn geconstateerd bij 737 MAX 9-toestellen de schuld zijn van de vliegtuigbouwer zelf. Bij een passagiersvliegtuig van Alaska Airlines liet afgelopen vrijdag een deurpaneel los na het opstijgen. Alle Amerikaanse 737 MAX 9-vliegtuigen staan sindsdien aan de grond.
Ook in andere 737 MAX 9-toestellen werden later losse bouten gevonden in deurpanelen. Door het incident raakte Boeing in de afgelopen twee handelsdagen ruim 9 procent aan beurswaarde kwijt. Het aandeel won woensdag 0,6 procent.
Beleggers wachten daarnaast vooral op het Amerikaanse inflatiecijfer over december, dat donderdag verschijnt. Op Wall Street wordt gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld en dat de Federal Reserve in de komende maanden al kan gaan beginnen met het verlagen van de rente.
Overname Juniper Networks
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 37.574 punten. De brede S&P 500-index won 0,2 procent tot 4766 punten. De Nasdaq steeg 0,3 procent tot 14.902 punten.
Juniper Networks won bijna 2 procent. IT-bedrijf Hewlett Packard Enterprise (HPE) bevestigde de fabrikant van netwerkapparatuur te kopen voor 14 miljard dollar. Het aandeel Juniper steeg dinsdag al bijna 22 procent na mediaberichten over een mogelijke overname door HPE. Het aandeel HPE steeg 0,3 procent, na een koersdaling van 9 procent een dag eerder.
Koersdaling cryptobeurzen
De cryptobeurzen Coinbase en Marathon Digital verloren tot 3,3 procent. De koers van de bitcoin bleef woensdag onder druk staan. Dinsdag daalde de grootste cryptomunt ter wereld al in waarde na een onjuist bericht op X waarin werd gemeld dat de Amerikaanse beurswaakhond SEC goedkeuring zou hebben gegeven voor de komst van beursgenoteerde bitcoinfondsen. De prijs van bitcoin schoot kortstondig omhoog na het bericht, maar zakte snel weg nadat de SEC benadrukte nog geen goedkeuring te hebben verleend.
Vermogensbeheerder BlackRock (plus 0,4 procent) kondigde aan zeshonderd mensen te ontslaan. Dat is ongeveer 3 procent van het totale personeelsbestand. WD-40 steeg ruim 11 procent na beter dan verwachte kwartaalresultaten van het bedrijf achter het gelijknamige smeermiddel en de waterafdrijvende spray.
Dollar- en oliekoers
De euro was 1,0939 dollar waard, tegen 1,0926 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent meer op 73,19 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 78,40 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.
33 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.
56 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.
6 uur geleden