Boeing licht hoger op afwachtend Wall Street
NEW YORK (ANP) - Boeing ging woensdag licht omhoog op de aandelenbeurzen in New York. Topman Dave Calhoun verklaarde dat de productiefouten die zijn geconstateerd bij 737 MAX 9-toestellen de schuld zijn van de vliegtuigbouwer zelf. Bij een passagiersvliegtuig van Alaska Airlines liet afgelopen vrijdag een deurpaneel los na het opstijgen. Alle Amerikaanse 737 MAX 9-vliegtuigen staan sindsdien aan de grond.
Ook in andere 737 MAX 9-toestellen werden later losse bouten gevonden in deurpanelen. Door het incident raakte Boeing in de afgelopen twee handelsdagen ruim 9 procent aan beurswaarde kwijt. Het aandeel won woensdag 0,6 procent.
Beleggers wachten daarnaast vooral op het Amerikaanse inflatiecijfer over december, dat donderdag verschijnt. Op Wall Street wordt gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld en dat de Federal Reserve in de komende maanden al kan gaan beginnen met het verlagen van de rente.
Overname Juniper Networks
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 37.574 punten. De brede S&P 500-index won 0,2 procent tot 4766 punten. De Nasdaq steeg 0,3 procent tot 14.902 punten.
Juniper Networks won bijna 2 procent. IT-bedrijf Hewlett Packard Enterprise (HPE) bevestigde de fabrikant van netwerkapparatuur te kopen voor 14 miljard dollar. Het aandeel Juniper steeg dinsdag al bijna 22 procent na mediaberichten over een mogelijke overname door HPE. Het aandeel HPE steeg 0,3 procent, na een koersdaling van 9 procent een dag eerder.
Koersdaling cryptobeurzen
De cryptobeurzen Coinbase en Marathon Digital verloren tot 3,3 procent. De koers van de bitcoin bleef woensdag onder druk staan. Dinsdag daalde de grootste cryptomunt ter wereld al in waarde na een onjuist bericht op X waarin werd gemeld dat de Amerikaanse beurswaakhond SEC goedkeuring zou hebben gegeven voor de komst van beursgenoteerde bitcoinfondsen. De prijs van bitcoin schoot kortstondig omhoog na het bericht, maar zakte snel weg nadat de SEC benadrukte nog geen goedkeuring te hebben verleend.
Vermogensbeheerder BlackRock (plus 0,4 procent) kondigde aan zeshonderd mensen te ontslaan. Dat is ongeveer 3 procent van het totale personeelsbestand. WD-40 steeg ruim 11 procent na beter dan verwachte kwartaalresultaten van het bedrijf achter het gelijknamige smeermiddel en de waterafdrijvende spray.
Dollar- en oliekoers
De euro was 1,0939 dollar waard, tegen 1,0926 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent meer op 73,19 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 78,40 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
18 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
47 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.
2 uur geledenDEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
8 uur geleden