Boeing licht hoger op afwachtend Wall Street
NEW YORK (ANP) - Boeing ging woensdag licht omhoog op de aandelenbeurzen in New York. Topman Dave Calhoun verklaarde dat de productiefouten die zijn geconstateerd bij 737 MAX 9-toestellen de schuld zijn van de vliegtuigbouwer zelf. Bij een passagiersvliegtuig van Alaska Airlines liet afgelopen vrijdag een deurpaneel los na het opstijgen. Alle Amerikaanse 737 MAX 9-vliegtuigen staan sindsdien aan de grond.
Ook in andere 737 MAX 9-toestellen werden later losse bouten gevonden in deurpanelen. Door het incident raakte Boeing in de afgelopen twee handelsdagen ruim 9 procent aan beurswaarde kwijt. Het aandeel won woensdag 0,6 procent.
Beleggers wachten daarnaast vooral op het Amerikaanse inflatiecijfer over december, dat donderdag verschijnt. Op Wall Street wordt gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld en dat de Federal Reserve in de komende maanden al kan gaan beginnen met het verlagen van de rente.
Overname Juniper Networks
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 37.574 punten. De brede S&P 500-index won 0,2 procent tot 4766 punten. De Nasdaq steeg 0,3 procent tot 14.902 punten.
Juniper Networks won bijna 2 procent. IT-bedrijf Hewlett Packard Enterprise (HPE) bevestigde de fabrikant van netwerkapparatuur te kopen voor 14 miljard dollar. Het aandeel Juniper steeg dinsdag al bijna 22 procent na mediaberichten over een mogelijke overname door HPE. Het aandeel HPE steeg 0,3 procent, na een koersdaling van 9 procent een dag eerder.
Koersdaling cryptobeurzen
De cryptobeurzen Coinbase en Marathon Digital verloren tot 3,3 procent. De koers van de bitcoin bleef woensdag onder druk staan. Dinsdag daalde de grootste cryptomunt ter wereld al in waarde na een onjuist bericht op X waarin werd gemeld dat de Amerikaanse beurswaakhond SEC goedkeuring zou hebben gegeven voor de komst van beursgenoteerde bitcoinfondsen. De prijs van bitcoin schoot kortstondig omhoog na het bericht, maar zakte snel weg nadat de SEC benadrukte nog geen goedkeuring te hebben verleend.
Vermogensbeheerder BlackRock (plus 0,4 procent) kondigde aan zeshonderd mensen te ontslaan. Dat is ongeveer 3 procent van het totale personeelsbestand. WD-40 steeg ruim 11 procent na beter dan verwachte kwartaalresultaten van het bedrijf achter het gelijknamige smeermiddel en de waterafdrijvende spray.
Dollar- en oliekoers
De euro was 1,0939 dollar waard, tegen 1,0926 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent meer op 73,19 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 78,40 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.
5 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.
5 uur geleden