Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing licht hoger op afwachtend Wall Street

Boeing licht hoger op afwachtend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Boeing ging woensdag licht omhoog op de aandelenbeurzen in New York. Topman Dave Calhoun verklaarde dat de productiefouten die zijn geconstateerd bij 737 MAX 9-toestellen de schuld zijn van de vliegtuigbouwer zelf. Bij een passagiersvliegtuig van Alaska Airlines liet afgelopen vrijdag een deurpaneel los na het opstijgen. Alle Amerikaanse 737 MAX 9-vliegtuigen staan sindsdien aan de grond.

Ook in andere 737 MAX 9-toestellen werden later losse bouten gevonden in deurpanelen. Door het incident raakte Boeing in de afgelopen twee handelsdagen ruim 9 procent aan beurswaarde kwijt. Het aandeel won woensdag 0,6 procent.

Beleggers wachten daarnaast vooral op het Amerikaanse inflatiecijfer over december, dat donderdag verschijnt. Op Wall Street wordt gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld en dat de Federal Reserve in de komende maanden al kan gaan beginnen met het verlagen van de rente.

Overname Juniper Networks

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 37.574 punten. De brede S&P 500-index won 0,2 procent tot 4766 punten. De Nasdaq steeg 0,3 procent tot 14.902 punten.

Juniper Networks won bijna 2 procent. IT-bedrijf Hewlett Packard Enterprise (HPE) bevestigde de fabrikant van netwerkapparatuur te kopen voor 14 miljard dollar. Het aandeel Juniper steeg dinsdag al bijna 22 procent na mediaberichten over een mogelijke overname door HPE. Het aandeel HPE steeg 0,3 procent, na een koersdaling van 9 procent een dag eerder.

Koersdaling cryptobeurzen

De cryptobeurzen Coinbase en Marathon Digital verloren tot 3,3 procent. De koers van de bitcoin bleef woensdag onder druk staan. Dinsdag daalde de grootste cryptomunt ter wereld al in waarde na een onjuist bericht op X waarin werd gemeld dat de Amerikaanse beurswaakhond SEC goedkeuring zou hebben gegeven voor de komst van beursgenoteerde bitcoinfondsen. De prijs van bitcoin schoot kortstondig omhoog na het bericht, maar zakte snel weg nadat de SEC benadrukte nog geen goedkeuring te hebben verleend.

Vermogensbeheerder BlackRock (plus 0,4 procent) kondigde aan zeshonderd mensen te ontslaan. Dat is ongeveer 3 procent van het totale personeelsbestand. WD-40 steeg ruim 11 procent na beter dan verwachte kwartaalresultaten van het bedrijf achter het gelijknamige smeermiddel en de waterafdrijvende spray.

Dollar- en oliekoers

De euro was 1,0939 dollar waard, tegen 1,0926 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent meer op 73,19 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 78,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

1 uur geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

13 uur geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

15 uur geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

17 uur geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

1 dag geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

1 dag geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

1 dag geleden