Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing levert eerste 737 MAX-toestel aan China in bijna vijf jaar

Boeing levert eerste 737 MAX-toestel aan China in bijna vijf jaar

GUANGZHOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Voor het eerst in bijna vijf jaar heeft Boeing een nieuw 737 MAX-toestel geleverd aan een luchtvaartmaatschappij in China. Het vliegtuig, een 737 MAX 8, landde zaterdagochtend op de internationale luchthaven Guangzhou Baiyun in het zuidoosten van het land, is te zien op de website Flightradar. De levering aan China Southern Airlines is een zeldzaam lichtpuntje voor Boeing na het incident met een losgeraakt deurpaneel eerder deze maand.

China hield MAX-toestellen aan de grond na twee ongelukken met de MAX 8 in 2018 en 2019. Daarbij kwamen bijna 350 mensen om. Het Aziatische land, een van de snelst groeiende luchtvaartmarkten, gaf Boeing vorige maand weer toestemming om MAX-vliegtuigen te leveren.

Naar schatting gaan dit jaar 64 vliegtuigen van het type MAX-8 naar Chinese luchtvaartmaatschappijen en volgend jaar nog eens 58, laten gegevens van het in luchtvaartdata gespecialiseerde bedrijf Cirium zien. In totaal hebben Chinese vliegtuigmaatschappijen zeker 209 MAX-toestellen besteld.

Deurpaneel

Sinds het incident met het deurpaneel met een 737 MAX 9 moest Boeing een aantal tegenslagen verwerken. Het deurpaneel bleek los te zijn geraakt door loszittende bouten en ook in andere vliegtuigen zijn losse bouten gevonden. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA hield daarom toestellen van hetzelfde type aan de grond.

De toezichthouder keurde deze week een inspectieprotocol goed en de vliegtuigen mogen nu weer worden gebruikt. Luchtvaartmaatschappijen moeten de bouten, fittingen en andere componenten van de vliegtuigen met dat protocol extra goed controleren. Alaska Airlines voerde vrijdag weer zijn eerste vlucht met de MAX 9 uit. Het incident met het deurpaneel gebeurde tijdens een vlucht van deze vliegmaatschappij.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt lager, JPMorgan verliest na resultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.

1 uur geleden
Rusland neemt controle over fabrieken isolatiefabrikant Rockwool

KOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".

3 uur geleden
Trump zegt binnen enkele weken Fed-nominatie aan te kondigen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.

3 uur geleden
Boeing ontvangt voor het eerst sinds 2018 meer orders dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.

6 uur geleden
AEX-index zet opmars naar historische 1000-puntengrens voort

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geƫindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geƫindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.

6 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

8 uur geleden
Wereldbank: dit decennium minste economische groei sinds jaren 60

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.

8 uur geleden