Boeing levert eerste 737 MAX-toestel aan China in bijna vijf jaar
GUANGZHOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Voor het eerst in bijna vijf jaar heeft Boeing een nieuw 737 MAX-toestel geleverd aan een luchtvaartmaatschappij in China. Het vliegtuig, een 737 MAX 8, landde zaterdagochtend op de internationale luchthaven Guangzhou Baiyun in het zuidoosten van het land, is te zien op de website Flightradar. De levering aan China Southern Airlines is een zeldzaam lichtpuntje voor Boeing na het incident met een losgeraakt deurpaneel eerder deze maand.
China hield MAX-toestellen aan de grond na twee ongelukken met de MAX 8 in 2018 en 2019. Daarbij kwamen bijna 350 mensen om. Het Aziatische land, een van de snelst groeiende luchtvaartmarkten, gaf Boeing vorige maand weer toestemming om MAX-vliegtuigen te leveren.
Naar schatting gaan dit jaar 64 vliegtuigen van het type MAX-8 naar Chinese luchtvaartmaatschappijen en volgend jaar nog eens 58, laten gegevens van het in luchtvaartdata gespecialiseerde bedrijf Cirium zien. In totaal hebben Chinese vliegtuigmaatschappijen zeker 209 MAX-toestellen besteld.
Deurpaneel
Sinds het incident met het deurpaneel met een 737 MAX 9 moest Boeing een aantal tegenslagen verwerken. Het deurpaneel bleek los te zijn geraakt door loszittende bouten en ook in andere vliegtuigen zijn losse bouten gevonden. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA hield daarom toestellen van hetzelfde type aan de grond.
De toezichthouder keurde deze week een inspectieprotocol goed en de vliegtuigen mogen nu weer worden gebruikt. Luchtvaartmaatschappijen moeten de bouten, fittingen en andere componenten van de vliegtuigen met dat protocol extra goed controleren. Alaska Airlines voerde vrijdag weer zijn eerste vlucht met de MAX 9 uit. Het incident met het deurpaneel gebeurde tijdens een vlucht van deze vliegmaatschappij.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
8 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
8 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
11 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
22 uur geleden