Boeing levert eerste 737 MAX-toestel aan China in bijna vijf jaar
GUANGZHOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Voor het eerst in bijna vijf jaar heeft Boeing een nieuw 737 MAX-toestel geleverd aan een luchtvaartmaatschappij in China. Het vliegtuig, een 737 MAX 8, landde zaterdagochtend op de internationale luchthaven Guangzhou Baiyun in het zuidoosten van het land, is te zien op de website Flightradar. De levering aan China Southern Airlines is een zeldzaam lichtpuntje voor Boeing na het incident met een losgeraakt deurpaneel eerder deze maand.
China hield MAX-toestellen aan de grond na twee ongelukken met de MAX 8 in 2018 en 2019. Daarbij kwamen bijna 350 mensen om. Het Aziatische land, een van de snelst groeiende luchtvaartmarkten, gaf Boeing vorige maand weer toestemming om MAX-vliegtuigen te leveren.
Naar schatting gaan dit jaar 64 vliegtuigen van het type MAX-8 naar Chinese luchtvaartmaatschappijen en volgend jaar nog eens 58, laten gegevens van het in luchtvaartdata gespecialiseerde bedrijf Cirium zien. In totaal hebben Chinese vliegtuigmaatschappijen zeker 209 MAX-toestellen besteld.
Deurpaneel
Sinds het incident met het deurpaneel met een 737 MAX 9 moest Boeing een aantal tegenslagen verwerken. Het deurpaneel bleek los te zijn geraakt door loszittende bouten en ook in andere vliegtuigen zijn losse bouten gevonden. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA hield daarom toestellen van hetzelfde type aan de grond.
De toezichthouder keurde deze week een inspectieprotocol goed en de vliegtuigen mogen nu weer worden gebruikt. Luchtvaartmaatschappijen moeten de bouten, fittingen en andere componenten van de vliegtuigen met dat protocol extra goed controleren. Alaska Airlines voerde vrijdag weer zijn eerste vlucht met de MAX 9 uit. Het incident met het deurpaneel gebeurde tijdens een vlucht van deze vliegmaatschappij.
Meer uit Financieel
EKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met de overname van het entertainment- en mediaconcern door concurrent Paramount Skydance. Door die deal van 110 miljard dollar (94 miljard euro) ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.
2 uur geledenPAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het eerste kwartaal van 2026 de verwachtingen van analisten overtroffen. Zowel de omzet als de winst steeg in het eerste kwartaal, meldt het bedrijf donderdag in een bericht aan beleggers. Het bedrijf profiteerde naar eigen zeggen vooral van de populariteit van het kaartspel Magic: The Gathering.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's wist de omzet en winst in het eerste kwartaal van dit jaar op te voeren, nadat het concern vorig jaar kampte met lagere verkopen en hogere kosten. Mede dankzij prijsverlagingen wist Tesla de verkopen weer aan te jagen.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft nog zo'n 140 miljoen euro extra van het kabinet nodig voor leningen aan huiseigenaren om hun woning te verduurzamen. Eigenaren met een inkomen tot 60.000 euro per jaar kunnen met het fonds een lening zonder rente krijgen. Als het extra geld uitblijft, kan dat over een aantal jaren mogelijk niet meer, heeft bestuursvoorzitter Ernst-Jan Boers van het Nationaal Warmtefonds tegen het ANP gezegd.
4 uur geleden