Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing levert eerste 737 MAX-toestel aan China in bijna vijf jaar

Boeing levert eerste 737 MAX-toestel aan China in bijna vijf jaar

GUANGZHOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Voor het eerst in bijna vijf jaar heeft Boeing een nieuw 737 MAX-toestel geleverd aan een luchtvaartmaatschappij in China. Het vliegtuig, een 737 MAX 8, landde zaterdagochtend op de internationale luchthaven Guangzhou Baiyun in het zuidoosten van het land, is te zien op de website Flightradar. De levering aan China Southern Airlines is een zeldzaam lichtpuntje voor Boeing na het incident met een losgeraakt deurpaneel eerder deze maand.

China hield MAX-toestellen aan de grond na twee ongelukken met de MAX 8 in 2018 en 2019. Daarbij kwamen bijna 350 mensen om. Het Aziatische land, een van de snelst groeiende luchtvaartmarkten, gaf Boeing vorige maand weer toestemming om MAX-vliegtuigen te leveren.

Naar schatting gaan dit jaar 64 vliegtuigen van het type MAX-8 naar Chinese luchtvaartmaatschappijen en volgend jaar nog eens 58, laten gegevens van het in luchtvaartdata gespecialiseerde bedrijf Cirium zien. In totaal hebben Chinese vliegtuigmaatschappijen zeker 209 MAX-toestellen besteld.

Deurpaneel

Sinds het incident met het deurpaneel met een 737 MAX 9 moest Boeing een aantal tegenslagen verwerken. Het deurpaneel bleek los te zijn geraakt door loszittende bouten en ook in andere vliegtuigen zijn losse bouten gevonden. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA hield daarom toestellen van hetzelfde type aan de grond.

De toezichthouder keurde deze week een inspectieprotocol goed en de vliegtuigen mogen nu weer worden gebruikt. Luchtvaartmaatschappijen moeten de bouten, fittingen en andere componenten van de vliegtuigen met dat protocol extra goed controleren. Alaska Airlines voerde vrijdag weer zijn eerste vlucht met de MAX 9 uit. Het incident met het deurpaneel gebeurde tijdens een vlucht van deze vliegmaatschappij.

Meer uit Financieel

Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

9 minuten geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

11 minuten geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

1 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

3 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

4 uur geleden
Bloomberg: eerste West-Europese schip verlaat Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.

6 uur geleden
Investeerders Vesteda stemmen in met pakket maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.

6 uur geleden