Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing lager op Wall Street ondanks Turkse miljardenorder

Boeing lager op Wall Street ondanks Turkse miljardenorder

NEW YORK (AFN) - Boeing ging maandag omlaag op de aandelenbeurzen in New York, ondanks een miljardenorder die de vliegtuigfabrikant heeft binnengesleept van luchtvaartmaatschappij Pegasus. De Turkse budgetmaatschappij bestelde honderd toestellen van het type 737 MAX 10 voor 36 miljard dollar (zo'n 34,5 miljard euro). Het is de grootste order van Pegasus ooit, die voorheen vaak bij concurrent Airbus bestelde. Het aandeel Boeing verloor desondanks 0,3 procent.

Boeing staat onder verscherpt toezicht van luchtvaartautoriteit FAA na een reeks incidenten met toestellen van de fabrikant. Ook lag de productie van 737 MAX-toestellen, het bestverkochte vliegtuig van Boeing, onlangs maandenlang stil door een staking.

De algehele stemming op Wall Street was wisselend, na het sterke koersherstel op vrijdag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent lager op 42.699 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,1 procent tot 5925 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,2 procent tot 19.617 punten.

Meevallend inflatiecijfer

Vrijdag veerden de hoofdgraadmeters op Wall Street nog zo'n 1 procent op, na een meevallend inflatiecijfer. Dat herstel volgde op de eerdere forse koersverliezen die werden veroorzaakt door zorgen over het rentebeleid van de Federal Reserve. De centrale bank gaf bij het rentebesluit van afgelopen woensdag aan minder renteverlagingen te zien voor volgend jaar dan gehoopt.

Starbucks zakte 0,3 procent. Werknemers van de koffieketen hebben hun staking uitgebreid naar nog eens vier Amerikaanse steden, verklaarde de vakbond die meer dan 10.000 barista's vertegenwoordigt. De vijfdaagse staking begon vrijdag in Los Angeles, Chicago en Seattle. Inmiddels wordt ook gestaakt bij vestigingen in New Jersey, New York, Philadelphia en St.-Louis. Volgens Starbucks heeft de staking geen significante impact op de activiteiten, omdat het slechts om een handvol vestigingen gaat.

Langlopend licentiegeschil

Qualcomm steeg 2,3 procent, na een overwinning in een langlopend licentiegeschil met chipontwikkelaar Arm Holdings. Volgens een jury in Delaware heeft Qualcomm de licentieovereenkomst met Arm (min 5,6 procent) niet geschonden.

Rumble werd 52 procent meer waard. Cryptobedrijf Tether gaat voor 775 miljoen dollar aan aandelen kopen van het videoplatform.

De euro was 1,0399 dollar waard, tegen 1,0430 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 69,16 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 72,52 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Chatbot Grok genereert duizenden seksueel getinte beelden per uur

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok genereert ongeveer 6700 afbeeldingen per uur van mensen die, zonder hun toestemming, door AI zijn uitgekleed. Dat blijkt uit onderzoek van een deepfake-onderzoeker. De vijf websites die daarna het meest worden gebruikt voor dergelijke verzoeken, genereren gemiddeld 79 beelden per uur.

4 minuten geleden
Luchtvaarteconoom: annuleringen kosten KLM tientallen miljoenen

SCHIPHOL (ANP) - De kosten van de honderden vluchten die KLM heeft moeten annuleren in de afgelopen dagen door het extreme winterweer lopen waarschijnlijk in de tientallen miljoenen, zegt luchtvaarteconoom Rogier Lieshout van onderzoeksbureau Beelining. De precieze omvang van de schade is volgens hem echter nog moeilijk te bepalen. KLM zelf geeft vooralsnog geen commentaar op de financiële gevolgen en verwijst naar de eerstekwartaalcijfers die eind april worden gepubliceerd.

10 minuten geleden
Supermarkten: bevoorrading snel weer op orde

DEN HAAG (ANP) - Supermarktketens Jumbo en Albert Heijn verwachten in de loop van de dag en donderdag de bevoorrading van hun supermarkten weer op orde te hebben. In verscheidene filialen zijn schappen leeg. Door het winterse weer is vooral de levering van de versproducten verhinderd, zoals groenten en fruit.

19 minuten geleden
Noors olieconcern Equinor: geen plannen voor terugkeer Venezuela

OSLO (ANP/RTR) - Het grote Noorse olie- en gasconcern Equinor is voorlopig niet van plan terug te keren naar Venezuela. Dat heeft Equinor-topman Anders Opedal gezegd tegen persbureau Reuters.

37 minuten geleden
Ørsted spant tweede rechtszaak aan tegen Amerikaanse regering

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted maakte woensdag bekend een tweede rechtszaak aan te spannen tegen de Amerikaanse regering van Donald Trump. Washington kondigde in december aan dat het alle grote offshore-windenergieprojecten stopzet. Ørsted bouwt meerdere grote windparken voor de Amerikaanse oostkust.

1 uur geleden
Picnic annuleert alle bezorgingen door onveiligheid op de weg

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic annuleert de bezorging van alle bestellingen voor woensdag. "Omdat er van alle kanten wordt afgeraden de weg op te gaan, hebben wij besloten om landelijk niet te bezorgen", zegt een woordvoerder.

1 uur geleden
Inflatie eurozone gezakt naar 2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december gezakt naar 2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. In november bedroeg de inflatie in het eurogebied nog 2,1 procent op jaarbasis.

1 uur geleden