Boeing lager op Wall Street ondanks Turkse miljardenorder
NEW YORK (AFN) - Boeing ging maandag omlaag op de aandelenbeurzen in New York, ondanks een miljardenorder die de vliegtuigfabrikant heeft binnengesleept van luchtvaartmaatschappij Pegasus. De Turkse budgetmaatschappij bestelde honderd toestellen van het type 737 MAX 10 voor 36 miljard dollar (zo'n 34,5 miljard euro). Het is de grootste order van Pegasus ooit, die voorheen vaak bij concurrent Airbus bestelde. Het aandeel Boeing verloor desondanks 0,3 procent.
Boeing staat onder verscherpt toezicht van luchtvaartautoriteit FAA na een reeks incidenten met toestellen van de fabrikant. Ook lag de productie van 737 MAX-toestellen, het bestverkochte vliegtuig van Boeing, onlangs maandenlang stil door een staking.
De algehele stemming op Wall Street was wisselend, na het sterke koersherstel op vrijdag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent lager op 42.699 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,1 procent tot 5925 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,2 procent tot 19.617 punten.
Meevallend inflatiecijfer
Vrijdag veerden de hoofdgraadmeters op Wall Street nog zo'n 1 procent op, na een meevallend inflatiecijfer. Dat herstel volgde op de eerdere forse koersverliezen die werden veroorzaakt door zorgen over het rentebeleid van de Federal Reserve. De centrale bank gaf bij het rentebesluit van afgelopen woensdag aan minder renteverlagingen te zien voor volgend jaar dan gehoopt.
Starbucks zakte 0,3 procent. Werknemers van de koffieketen hebben hun staking uitgebreid naar nog eens vier Amerikaanse steden, verklaarde de vakbond die meer dan 10.000 barista's vertegenwoordigt. De vijfdaagse staking begon vrijdag in Los Angeles, Chicago en Seattle. Inmiddels wordt ook gestaakt bij vestigingen in New Jersey, New York, Philadelphia en St.-Louis. Volgens Starbucks heeft de staking geen significante impact op de activiteiten, omdat het slechts om een handvol vestigingen gaat.
Langlopend licentiegeschil
Qualcomm steeg 2,3 procent, na een overwinning in een langlopend licentiegeschil met chipontwikkelaar Arm Holdings. Volgens een jury in Delaware heeft Qualcomm de licentieovereenkomst met Arm (min 5,6 procent) niet geschonden.
Rumble werd 52 procent meer waard. Cryptobedrijf Tether gaat voor 775 miljoen dollar aan aandelen kopen van het videoplatform.
De euro was 1,0399 dollar waard, tegen 1,0430 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 69,16 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 72,52 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.
4 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.
1 uur geledenTOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Air France-KLM verwacht zijn vliegschema deze zomer te kunnen uitvoeren, ondanks eerdere zorgen over mogelijke brandstoftekorten. "Air France, KLM en Transavia zullen al hun klanten deze zomer vervoeren", heeft topman Ben Smith van het luchtvaartconcern woensdag gezegd in een Franse persverklaring.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ov-bedrijf Transdev biedt buschauffeurs in Utrecht sinds deze week een hoger salaris voor extra diensten om een chauffeurstekort. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door RTV Utrecht. De regeling geldt in elk geval tot de zomer en wordt mogelijk verlengd als de personeelskrapte in die regio aanblijft.
1 uur geleden