Boeing lager op Wall Street ondanks Turkse miljardenorder
NEW YORK (AFN) - Boeing ging maandag omlaag op de aandelenbeurzen in New York, ondanks een miljardenorder die de vliegtuigfabrikant heeft binnengesleept van luchtvaartmaatschappij Pegasus. De Turkse budgetmaatschappij bestelde honderd toestellen van het type 737 MAX 10 voor 36 miljard dollar (zo'n 34,5 miljard euro). Het is de grootste order van Pegasus ooit, die voorheen vaak bij concurrent Airbus bestelde. Het aandeel Boeing verloor desondanks 0,3 procent.
Boeing staat onder verscherpt toezicht van luchtvaartautoriteit FAA na een reeks incidenten met toestellen van de fabrikant. Ook lag de productie van 737 MAX-toestellen, het bestverkochte vliegtuig van Boeing, onlangs maandenlang stil door een staking.
De algehele stemming op Wall Street was wisselend, na het sterke koersherstel op vrijdag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent lager op 42.699 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,1 procent tot 5925 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,2 procent tot 19.617 punten.
Meevallend inflatiecijfer
Vrijdag veerden de hoofdgraadmeters op Wall Street nog zo'n 1 procent op, na een meevallend inflatiecijfer. Dat herstel volgde op de eerdere forse koersverliezen die werden veroorzaakt door zorgen over het rentebeleid van de Federal Reserve. De centrale bank gaf bij het rentebesluit van afgelopen woensdag aan minder renteverlagingen te zien voor volgend jaar dan gehoopt.
Starbucks zakte 0,3 procent. Werknemers van de koffieketen hebben hun staking uitgebreid naar nog eens vier Amerikaanse steden, verklaarde de vakbond die meer dan 10.000 barista's vertegenwoordigt. De vijfdaagse staking begon vrijdag in Los Angeles, Chicago en Seattle. Inmiddels wordt ook gestaakt bij vestigingen in New Jersey, New York, Philadelphia en St.-Louis. Volgens Starbucks heeft de staking geen significante impact op de activiteiten, omdat het slechts om een handvol vestigingen gaat.
Langlopend licentiegeschil
Qualcomm steeg 2,3 procent, na een overwinning in een langlopend licentiegeschil met chipontwikkelaar Arm Holdings. Volgens een jury in Delaware heeft Qualcomm de licentieovereenkomst met Arm (min 5,6 procent) niet geschonden.
Rumble werd 52 procent meer waard. Cryptobedrijf Tether gaat voor 775 miljoen dollar aan aandelen kopen van het videoplatform.
De euro was 1,0399 dollar waard, tegen 1,0430 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 69,16 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 72,52 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.
32 minuten geledenCAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.
36 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag gemengd geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar cijfers over de groei van de Amerikaanse economie in het derde kwartaal. Dat cijfer kwam nu pas naar buiten door de wekenlange shutdown van de federale overheid, waardoor publicaties van macro-economische gegevens flinke vertraging opliepen.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal in het snelste tempo in twee jaar gegroeid, gesteund door veerkrachtige consumenten- en bedrijfsuitgaven en rustiger handelsbeleid. Dat volgt uit cijfers van het Bureau of Economic Analysis. De cijfers zouden eigenlijk veel eerder verschijnen, maar waren uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een massaclaim van beleggers in Airbusaandelen strandt bij het gerechtshof in Den Haag omdat claimstichting SILC niet wordt toegelaten om op te treden als belangenorganisatie. Volgens het hof is de stichting te nauw verweven met commerciële partijen die vooral aan de claim willen verdienen.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jumbo mag afscheid nemen van zijn huisbakkers, heeft de rechter in Den Bosch geoordeeld. De vorderingen van drie bakkerijen die via een rechtszaak wilden voorkomen dat hun overeenkomst met Jumbo in januari 2026 stopt, zijn afgewezen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het is nog onzeker of reizigers die vrijdag door een storing op Schiphol zonder koffer vertrokken, hun bagage voor kerst zullen ontvangen. Volgens een woordvoerder van de luchthaven zijn er nog "enkele dagen" nodig om alle koffers na te sturen.
3 uur geleden