Boeing krijgt opnieuw grote order voor 737 MAX
CHICAGO (ANP/DPA) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft opnieuw een grote order binnengehaald voor de 737 MAX. De lease- en investeringsmaatschappij 777 Partners bestelt nog eens 30 extra toestellen van dat type. Daarmee wordt een bestaande order vergroot naar 68 737 MAX-toestellen.
Met de nieuwe order is een bedrag gemoeid van 3,7 miljard dollar op basis van catalogusprijzen, omgerekend 3,3 miljard euro. Doorgaans worden bij grote bestellingen flinke kortingen gegeven. In november ontving Boeing nog een order voor 72 vliegtuigen van het type 737 MAX van de Indiase luchtvaartmaatschappij Akasa Air.
Onlangs maakte China bekend dat de 737 MAX weer luchtwaardig is nadat Boeing aanpassingen heeft gedaan aan het toestel. China was het enige grote land dat nog geen toestemming had gegeven voor een terugkeer van het toestel in het luchtruim, na twee dodelijke ongevallen met het type in korte tijd.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/DPA) - Consumenten in de Europese Unie worden in de toekomst beter beschermd tegen fraude en verborgen kosten bij betalingen. Onderhandelaars van het Europees Parlement en de EU-landen zijn donderdag overeengekomen de bestaande wetgeving bij te werken en aan te vullen. Beide partijen moeten de overeenkomst nog wel formeel goedkeuren voordat de nieuwe betaalregels in werking treden.
1 uur geledenLIJNDEN (ANP) - De brancheorganisatie voor uitzendbedrijven ABU draagt oud-minister Bruno Bruins voor als nieuwe voorzitter. Het is de bedoeling dat hij die functie vanaf april bekleedt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV vraagt aandacht voor bezorgers tijdens Black Friday. Voor duizenden bezorgers en pakketmedewerkers is deze week volgens de vakbond "geen feestje", maar zijn de dagen op en rond het koopjesfestijn juist een periode van "extra zwaar en onveilig werk". De vakbond wil dat de overheid ingrijpt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma werd donderdag bijna 14 procent meer waard op de beurs in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg behoort het Chinese sportkledingbedrijf Anta Sports Products tot de bedrijven die een mogelijke overname van het Duitse sportmerk onderzoeken. Anta is eigenaar van kledingmerken als Fila en Jack Wolfskin. Ook het Chinese kledingbedrijf Li Ning en het Japanse sportmerk Asics zouden mogelijk interesse hebben om Puma te kopen.
2 uur geledenSHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De vastgoedsector in China heeft opnieuw een klap te verduren gekregen, nu bekend is dat vastgoedontwikkelaar Vanke bepaalde schulden pas later wil aflossen. Die melding zorgde voor een schrikreactie op de financiƫle markten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De organisator van Enhanced Games krijgt een beursnotering in New York. Enhanced Games is een omstreden sportevenement waarin doping en andere verboden hulpmiddelen zijn toegestaan. De beursintroductie vindt plaats via een fusie van het bedrijf met het lege beursfonds A Paradise.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - Bierconcern Asahi is niet in gesprek met de cybercriminelen achter een grote aanval die veel activiteiten van het bedrijf in Japan stillegde. Dat zei topman Atsushi Katsuki op een persconferentie.
4 uur geleden