Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing krijgt miljardenorder van Turkse luchtvaartmaatschappij

Boeing krijgt miljardenorder van Turkse luchtvaartmaatschappij

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Vliegtuigfabrikant Boeing heeft een miljardenorder binnengesleept van de Turkse luchtvaartmaatschappij Pegasus. De budgetmaatschappij heeft honderd toestellen van het type 737 MAX 10 besteld voor 36 miljard dollar (zo'n 34,5 miljard euro). Dit is de grootste order van Pegasus ooit, die voorheen vaak bij concurrent Airbus bestelde, en een flinke opsteker voor Boeing.

De toestellen worden naar verwachting in 2028 geleverd en Pegasus heeft de optie om nog eens honderd vliegtuigen bij te bestellen. De luchtvaartmaatschappij wil uitbreiden naar Noord-Afrika en de Baltische staten. Volgens de website heeft Pegasus nu meer dan honderd toestellen, waarvan de meeste van Airbus zijn. De luchtvaartmaatschappij meldt met beide vliegtuigbouwers te willen blijven werken en ook nog toestellen van Airbus geleverd te krijgen.

Boeing kent al enige tijd problemen. Die begonnen nadat in januari een van zijn toestellen een deurpaneel in de lucht verloor en een noodlanding moest maken. Later zijn meer gebreken in toestellen van Boeing gevonden. De Amerikaanse vliegtuigbouwer staat onder verscherpt toezicht van luchtvaartautoriteit FAA en moet de kwaliteitscontroles in zijn fabrieken verbeteren.

De productie van 737 MAX-toestellen, het bestverkochte vliegtuig van Boeing, stond onlangs maandenlang stil door een staking. Tienduizenden werknemers in fabrieken rond Seattle hadden het werk neergelegd uit onvrede over een hoger loonbod door Boeing. De staking begon halverwege september en eindigde begin november. Vorige week meldde persbureau Reuters dat Boeing de productie van de 737 MAX heeft hervat.

Meer uit Financieel

Fors meer nieuwe elektrische auto's verkocht in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.

23 minuten geleden
Beurzen in New York openen lager na escalerende taal Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".

24 minuten geleden
Duitse Commerzbank ziet geen basis voor deal met UniCredit

FRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.

56 minuten geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

56 minuten geleden
Kwart meer doorrijders na tanken door hogere prijzen aan de pomp

VOORBURG (ANP) - Meer automobilisten rijden na het tanken weg zonder te betalen door hogere brandstofprijzen. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is er een toename van meer dan een kwart in het aantal tankbeurten waarbij niet betaald wordt. Dat ziet SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat.

2 uur geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

2 uur geleden
Tabaksfabrikanten ontlopen boetes voor sponsoring festivals

DEN HAAG (ANP) - De tabaksfabrikanten British American Tobacco (BAT) International en Philip Morris zijn onder boetes uitgekomen voor sponsoring op festivals, maar worden nog steeds bestraft voor het maken van verboden reclame. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) oordeelde dinsdag dat drie van de vier boetes die door de overheid zijn opgelegd aan de fabrikanten van onder meer Pall Mall, Dunhill, Lucky Strike en Marlboro, onterecht zijn.

3 uur geleden