Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing krijgt miljardenorder van Turkse luchtvaartmaatschappij

Boeing krijgt miljardenorder van Turkse luchtvaartmaatschappij

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Vliegtuigfabrikant Boeing heeft een miljardenorder binnengesleept van de Turkse luchtvaartmaatschappij Pegasus. De budgetmaatschappij heeft honderd toestellen van het type 737 MAX 10 besteld voor 36 miljard dollar (zo'n 34,5 miljard euro). Dit is de grootste order van Pegasus ooit, die voorheen vaak bij concurrent Airbus bestelde, en een flinke opsteker voor Boeing.

De toestellen worden naar verwachting in 2028 geleverd en Pegasus heeft de optie om nog eens honderd vliegtuigen bij te bestellen. De luchtvaartmaatschappij wil uitbreiden naar Noord-Afrika en de Baltische staten. Volgens de website heeft Pegasus nu meer dan honderd toestellen, waarvan de meeste van Airbus zijn. De luchtvaartmaatschappij meldt met beide vliegtuigbouwers te willen blijven werken en ook nog toestellen van Airbus geleverd te krijgen.

Boeing kent al enige tijd problemen. Die begonnen nadat in januari een van zijn toestellen een deurpaneel in de lucht verloor en een noodlanding moest maken. Later zijn meer gebreken in toestellen van Boeing gevonden. De Amerikaanse vliegtuigbouwer staat onder verscherpt toezicht van luchtvaartautoriteit FAA en moet de kwaliteitscontroles in zijn fabrieken verbeteren.

De productie van 737 MAX-toestellen, het bestverkochte vliegtuig van Boeing, stond onlangs maandenlang stil door een staking. Tienduizenden werknemers in fabrieken rond Seattle hadden het werk neergelegd uit onvrede over een hoger loonbod door Boeing. De staking begon halverwege september en eindigde begin november. Vorige week meldde persbureau Reuters dat Boeing de productie van de 737 MAX heeft hervat.

Meer uit Financieel

Trump: besluit Hooggerechtshof 'zeer teleurstellend'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".

2 uur geleden
Trump: nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.

2 uur geleden
AEX hoger na uitspraak Hooggerechtshof VS over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.

4 uur geleden
Trump noemt heffingenuitspraak Hooggerechtshof 'schande'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiƫle reactie gekomen.

4 uur geleden
VK verwacht gunstige handelspositie met VS te behouden

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.

4 uur geleden
EU zegt uitspraak Hooggerechtshof VS 'zorgvuldig te analyseren'

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft afwachtend gereageerd op de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van president Donald Trump. Een groot deel van de invoertarieven die Trump heeft opgelegd op buitenlandse goederen, is volgens rechters onwettelijk. De EU "analyseert de uitspraak zorgvuldig", zegt een woordvoerder.

4 uur geleden
Hooggerechtshof VS: groot deel importheffingen Trump onwettelijk

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft een groot deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettelijk verklaard. Trump gebruikte daarvoor een noodwet. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door deze wet uit 1977 toe te passen.

5 uur geleden