Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing koopt leverancier terug voor 4,7 miljard dollar

Boeing koopt leverancier terug voor 4,7 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing gaat bedrijfsonderdelen van zijn leverancier Spirit AeroSystems terugkopen voor ongeveer 4,7 miljard dollar. De vliegtuigbouwer verkocht Spirit AeroSystems in 2005 om kosten te besparen, maar wil het nu terugkopen na een lange serie aan incidenten met Boeing-toestellen. Concurrent Airbus gaat ook delen van het bedrijf overnemen.

Met de overname van Spirit AeroSystems hoopt Boeing meer grip te krijgen op de productieprocessen en minder snel in de problemen te komen om gebreken bij vliegtuigen die leiden tot onderzoeken en rechtszaken. De overname moet nog wel goedgekeurd worden door het Pentagon en de Amerikaanse mededingsautoriteiten. Mocht dat gebeuren, dan is deal medio volgend jaar rond.

De aankondiging komt te midden van een spannende week voor Boeing. Het Amerikaanse ministerie van justitie heeft de vliegtuigbouwer namelijk een week de tijd gegeven om schuld te bekennen voor twee crashes van 737 MAX-toestellen in 2018 en 2019 waarbij 346 mensen om het leven kwamen. Doet Boeing dat niet, dan volgt volgens ingewijden die persbureau Reuters heeft gesproken een rechtszaak.

Een dollar

Boeing had in 2021 al een schikking getroffen om de twee crashes, maar justitie meent dat er verplichtingen geschonden zijn die Boeing weer strafbaar maakt. Het ministerie heeft een pleidooiovereenkomst aangeboden met een geldboete en een toezichtsstraf waarmee Boeing een rechtszaak kan vermijden. Wel moet het dan schuld bekennen.

Het totale overnamebedrag komt voor Boeing uit op 8,3 miljard dollar, omdat de vliegtuigbouwer ook de nettoschuld van Spirit AeroSystems overneemt.

Airbus betaalt een symbolisch bedrag van één dollar voor onderdelen van AeroSystems. De Europese vliegtuigbouwer krijgt daarbij 559 miljoen dollar voor de overname. Dat Airbus er zo voordelig uitkomt, is het resultaat van voorwaarden die na maanden overleg tussen de drie partijen overeengekomen zijn.

Meer uit Financieel

Nog geen resultaat na gesprekken over cao streekvervoer

UTRECHT (ANP) - De opnieuw opgestarte onderhandelingen over een cao in het streekvervoer tussen vakbonden en werkgevers hebben nog geen resultaat opgeleverd. Volgende week moet meer duidelijk worden, meldt vakbond FNV. De gesprekken volgen op een landelijke staking een week geleden. Op donderdag stond een nieuwe staking gepland, maar vakbonden FNV en CNV schortten de acties op toen werkgevers met nieuwe voorstellen kwamen.

46 minuten geleden
Leidse biotechnoloog Pharming na cijfers grote winnaar op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Biotechnologiebedrijf Pharming was donderdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Bij de middelgrote fondsen won de Leidse onderneming zo'n 11 procent aan beurswaarde dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht.

1 uur geleden
Onderzoek: meer PlayStations verkocht in aanloop naar GTA VI

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - In aanloop naar de langverwachte release van de game Grand Theft Auto VI vindt de PlayStation 5 gretig aftrek. Amerikaans marktonderzoek door Circana wijst uit dat de verkoop van die spelcomputer van Sony in september met bijna een kwart is gestegen.

2 uur geleden
Nederlandse autobranche verwacht minder nieuwe auto's te verkopen

BUNNIK (ANP) - De Nederlandse autobranche verwacht volgend jaar minder nieuwe personenauto's te verkopen. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging gaat de bijtelling voor elektrische leasewagens naar verwachting omhoog, van 18 naar 20 procent. Ook moeten werkgevers door de zogenoemde pseudo-eindheffing dan wat meer gaan betalen voor zakelijke auto's met een verbrandingsmotor, waaronder plug-inhybrides.

2 uur geleden
Meloni kondigt na wegblokkades akkoord over dieselmaatregelen aan

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering is akkoord gegaan met noodmaatregelen die tegemoetkomen aan transportbedrijven die in de problemen komen door de hoge dieselprijzen. Dat kondigde premier Giorgia Meloni aan in een video op sociale media. Het bericht volgt op truckersprotesten in het zuiden van het land, waarbij blokkades voor lege schappen in de supermarkten en wegrottende tomaten zorgden.

2 uur geleden
Tesla en Meta zakken op negatief Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's zag de winst in het afgelopen kwartaal flink dalen. Ook verlaagde het bedrijf dat wordt geleid door miljardair Elon Musk de prognose voor de kapitaaluitgaven dit jaar. Dit roept vragen op over het tempo waarin het bedrijf zijn AI- en robotica-activiteiten uitbreidt. Het aandeel zakte zo'n 3 procent.

3 uur geleden
PHP waarschuwt: verouderde sites blijven kwetsbaar voor aanvallen

DEN HAAG (ANP) - Websites die draaien op PHP die niet zijn bijgewerkt naar de nieuwste versies blijven kwetsbaar, benadrukt de stichting achter de programmeertaal. "Oudere versies die niet zijn voorzien van de beveiligingspatch blijven kwetsbaar. Updaten is noodzakelijk", zegt de PHP Foundation desgevraagd tegen het ANP.

4 uur geleden