Boeing kan beginnen met testvluchten 737 MAX
SEATTLE (ANP/RTR/DPA) - Boeing mag beginnen met de testvluchten van de 737 MAX om een nieuwe certificatie te krijgen. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit (FAA) gaf het bedrijf daarvoor zondag toestemming. De toestellen van dat type werden meer dan een jaar aan de grond gehouden na twee crashes, met in totaal 346 doden. Problemen met het besturingssysteem speelden een beslissende rol bij het neerstorten. Die zouden nu zijn opgelost.
Om de 737 MAX, die minder brandstof gebruikt dan zijn voorganger voor de middellange afstand, wereldwijd weer in te kunnen zetten moeten verscheidene hobbels worden genomen. Boeing-klanten moeten waarschijnlijk nog zeker tot september geduld hebben. Voor de vliegtuigbouwer uit Seattle loopt de schade in de miljarden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht lager aan de handelsdag begonnen. Zorgen over de toenemende inflatie houden beleggers bezig, wat een dag eerder ook al duidelijk werd op Wall Street. Daar eindigden de belangrijkste graadmeters toen lager, gevoed door de zorg dat sterke prijsstijgingen ook voor hogere rentes zullen zorgen.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar gemiddeld meer dan honderd bouwkundige onderzoeken per week uitgevoerd, 17 procent meer dan in 2024. Daarbij klaagden huurders steeds vaker over onder meer schimmel, lekkages en tocht, staat in het jaarverslag van de instantie die huurgeschillen beslecht.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De verkoop van elektrische auto's wereldwijd ligt op koers om opnieuw een recordhoogte te bereiken. Dat zegt het Internationale Energieagentschap (IEA) in een onderzoek. Naar verwachting zullen er 23 miljoen elektrische auto's worden verkocht in 2026.
1 uur geledenSEJONG (ANP/RTR) - Tienduizenden werknemers van Samsung dreigen te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. De vakbond van het bedrijf in Zuid-Korea heeft plannen waarbij 48.000 personeelsleden het werk achttien dagen neerleggen. Vanwege het grote belang van Samsung wordt gevreesd voor schade aan de economie.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz heeft een elektrische sportwagen onthuld die klinkt als een brullende V8-benzinemotor, maar wordt aangedreven door drie krachtige elektromotoren. Daarmee richt de autofabrikant zich op kopers die de elektrische modellen van het merk tot nu toe links lieten liggen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Europese Unie heeft een voorlopig akkoord bereikt over wetgeving om invoerrechten op Amerikaanse goederen af te schaffen. Dit is een belangrijk onderdeel van het handelsakkoord dat afgelopen juli met Washington werd gesloten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het inflatiecijfer is hetzelfde als bij een eerdere snelle raming.
2 uur geleden