Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing investeert bijna half miljard in zelfvliegende taxi

Boeing investeert bijna half miljard in zelfvliegende taxi

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Boeing investeert nog eens 450 miljoen dollar (400 miljoen euro) in Wisk, de ontwikkelaar van onbemande vliegende voertuigen die in de toekomst als taxi kunnen worden gebruikt. Dat heeft de Amerikaanse vliegtuigbouwer maandag bekendgemaakt.

Het in Californië gevestigde Wisk is eigendom van Boeing en Kitty Hawk, het luchtvaartbedrijf van Google-medeoprichter Larry Page. Wisk is een van de tientallen ontwikkelaars van elektrische voertuigen die verticaal kunnen opstijgen en landen. Deze kruising tussen een auto, helikopter en vliegtuig staat bekend als een eVTOL. In tegenstelling tot andere ontwikkelaars richt Wisk zich op voertuigen die zelf kunnen vliegen.

De beslissing van Wisk om de ontwikkeling van een bemande eVTOL over te slaan, waar veel andere start-ups en luchtvaartbedrijven aan werken, betekent dat het onbemande voertuig van het bedrijf later in gebruik zal worden genomen dan de streefdatum van 2024 die de meeste concurrenten voor hun bemande voertuigen voorzien.

Boeing wilde geen streefdatum geven voor het onbemande passagiersvoertuig van Wisk, maar volgens bronnen in de sector is het de bedoeling om het toestel rond 2028 voor certificering te presenteren in de Verenigde Staten.

Meer uit Financieel

Prijzen aan de pomp voor het eerst in dagen licht gedaald

EINDHOVEN (ANP) - De sterke opmars van de brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp door de oorlog in het Midden-Oosten is woensdag tot stilstand gekomen, nadat de gemiddelde landelijke adviesprijs voor diesel op dinsdag nog voor het eerst tot boven de 2,50 euro per liter steeg. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is die adviesprijs voor diesel nu een fractie gezakt tot 2,495 euro.

7 minuten geleden
Achmea wil AI breed inzetten en verwacht banenverlies

ZEIST (ANP) - Ook bij verzekeraar Achmea zullen banen verloren gaan door de inzet van kunstmatige intelligentie, zei bestuursvoorzitter Bianca Tetteroo bij de bekendmaking van de jaarcijfers van het bedrijf. Hoeveel banen dit raakt bij de verzekeraar achter merken als FBTO, Interpolis, Centraal Beheer en InShared, kan de topvrouw nog niet zeggen. Eerder meldden grote Nederlandse banken dat bepaalde taken kunnen worden vervangen door AI.

8 minuten geleden
Lagere schadelasten helpen verzekeraar achter Interpolis en FBTO

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea heeft vorig jaar een hogere operationele winst geboekt. Het bedrijf achter merken als Centraal Beheer, Zilveren Kruis, FBTO en Interpolis dankte dat onder andere aan een toename van het aantal klanten. Daarnaast waren de schadelasten lager, omdat er in 2025 weinig grote schades door noodweer waren.

8 minuten geleden
Trump kondigt bouw nieuwe olieraffinaderij in Texas aan

HOUSTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft plannen voor de bouw van een nieuwe olieraffinaderij in Texas aangekondigd. De raffinaderij zal worden gebouwd met steun van het Indiase energieconcern Reliance Industries. Reliance beheert het grootste oliecomplex ter wereld, in Jamnagar.

55 minuten geleden
Bijna kwart Nederlandse bedrijven gebruikt ICT voor duurzaamheid

DEN HAAG (ANP) - Bijna een kwart van de Nederlandse bedrijven maakt gebruik van ICT-oplossingen voor duurzaam materiaalverbruik. Daarmee staat Nederland Europees gezien op de vierde plek, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en Eurostat. Bedrijven kunnen bijvoorbeeld gebruikmaken van software om afval te scheiden of materiaalverspilling tegen te gaan.

1 uur geleden
WSJ: Energieagentschap stelt grootste olievrijgave ooit voor

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft voorgesteld om de grootste vrijgave van oliereserves in de geschiedenis te doen om de olieprijzen te verlagen. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van functionarissen.

1 uur geleden
Groene belegger naar de rechter omdat BP klimaatvoorstel weigert

LONDEN (ANP) - Een collectief voor groene beleggers dreigt in het Verenigd Koninkrijk naar de rechter te stappen, omdat olie- en gasconcern BP hun aandeelhoudersvoorstel niet op de agenda voor de jaarvergadering wil zetten. Volgens klimaatbelegger Follow This druist dat in tegen de aandeelhoudersrechten.

1 uur geleden