Boeing-incident kost Alaska Airlines 150 miljoen dollar
SEATAC (ANP/BLOOMBERG) - Het op de grond houden van Boeing-vliegtuigen levert Alaska Air Group dit jaar naar schatting een financiële klap op van 150 miljoen dollar, omgerekend meer dan 137 miljoen euro. Dat maakt het luchtvaartconcern donderdag bekend. Het is een van de eerste indicatoren die laat zien wat de impact was van het incident begin deze maand waarbij een deurpaneel van een Boeing 737 MAX 9 losraakte, waardoor een toestel van Alaska Airlines een noodlanding moest maken.
Ook in andere vliegtuigen van dit type zijn losse bouten gevonden. Alaska Air Group, waar naast Alaska Airlines ook de regionale luchtvaartmaatschappij Horizon Air onder valt, is bezig met de inspectie van alle vliegtuigen en verwacht dat de Boeing 737 MAX 9-vloot vanaf begin februari weer geleidelijk in gebruik wordt genomen.
De luchtvaartmaatschappij zei ook nog dat het aan de grond houden van de vliegtuigen ervoor zou zorgen dat het bedrijf de doelen voor de groei van de vliegcapaciteit niet kan waarmaken.
De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA zei eerder deze maand dat alles erop wees dat het ging om een fabricagefout en geen ontwerpfout die leidde tot het incident in Alaska.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft China gedreigd met importheffingen als het Aziatische land zijn handelsoverschot met de Europese Unie niet verkleint. Dat heeft hij na afloop van een bezoek aan China gezegd in een interview met de zakenkrant Les Echos.
13 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart heeft de Nederlandse topman van IndiGo, Pieter Elbers, 24 uur de tijd gegeven om met een verklaring te komen voor de grote chaos bij die luchtvaartmaatschappij. IndiGo schrapte de afgelopen dagen duizenden vluchten in India door roosterproblemen. Die gaten in de planning ontstonden nadat de wettelijk verplichte rusttijden voor piloten waren verruimd.
16 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
1 dag geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
1 dag geleden