Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing in VS weer onderzocht, nu om brand in motor vliegtuig

Boeing in VS weer onderzocht, nu om brand in motor vliegtuig

WASHINGTON (ANP/AFP/BELGA) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA is opnieuw een onderzoek gestart naar Boeing. Donderdag werd bij een vlucht van Southwest Airlines net voor het toestel wilde opstijgen een brand in een van de motoren gesignaleerd.

Het toestel, een Boeing 737-800 NG met bestemming Las Vegas, moest de start afbreken en keerde terug naar de terminal van de luchthaven van Lubbock in Texas. Er zijn geen gewonden gevallen. Volgens de maatschappij zijn alle 154 passagiers uiteindelijk met een ander toestel naar hun bestemming gebracht.

Uit een opname van de gesprekken tussen de controletoren en de cockpit blijkt dat de piloot tijdens het taxiën naar de startbaan "een oververhitting van de remmen" constateerde en "een brand ter hoogte van de linkermotor".

Crisis

Het is niet het eerste probleem met een toestel van de Amerikaanse vliegtuigbouwer. Boeing verkeert sinds begin dit jaar al in crisis door meerdere defecten aan zijn vliegtuigen. Dat begon met een tijdens een vlucht losgeschoten deurpaneel van een Boeing 737 MAX 9 van Alaska Airlines.

Boeing heeft Alaska Airlines in het afgelopen kwartaal 160 miljoen dollar compensatie betaald. Sinds het incident in januari moesten tientallen vliegtuigen aan de grond blijven en zijn veel vluchten geannuleerd. Alaska Airlines verwacht in de loop van dit jaar verder te worden gecompenseerd door Boeing.

Veiligheidsprocedures

Boeing waarschuwde vorige maand al voor financiële tegenvallers door diverse onderzoeken die naar het concern lopen en door een tragere productie van zijn 737 MAX-toestellen. Boeing is inmiddels druk bezig om de veiligheidsprocedures te verbeteren. Topman Dave Calhoun van de vliegtuigfabrikant kondigde onlangs aan dat hij het bedrijf gaat verlaten. Ook enkele andere topbestuurders vertrekken.

De vertrekkende Calhoun verdiende volgens Boeing vorig jaar 32,8 miljoen dollar, omgerekend ruim 30 miljoen euro. Dat is 45 procent meer dan het jaar ervoor. De toename kwam vooral door een bonus die bedoeld was om hem tot en met 2025 bij het concern te houden. Na het Alaska Airlines-incident heeft hij wel afgezien van een prestatietoeslag van 2,8 miljoen dollar.

De FAA onderzoekt ook een ander incident dat zich heeft voorgedaan met een Southwest-vliegtuig dat op 23 maart zou landen op de luchthaven LaGuardia in New York, maar werd omgeleid naar de luchthaven Baltimore-Washington. Dat toestel kampte met turbulentie en slecht zicht en lijkt geen technische problemen te hebben gehad.

Meer uit Financieel

Dsm-firmenich is van Amerikaans kartelonderzoek af

MAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich is van een Amerikaans onderzoek naar mogelijke kartelvorming af. Het ministerie van Justitie van de Verenigde Staten heeft het gezondheids- en voedingsbedrijf onlangs gemeld dit onderzoek te sluiten, schrijft het Zwitsers-Nederlandse bedrijf in zijn jaarverslag.

35 minuten geleden
Export EU-staal naar VS daalt met 30 procent door hogere tarieven

BRUSSEL (ANP) - De verhoogde importheffingen raken de staalindustrie in de Europese Unie hard. De export van staal vanuit de EU naar de Verenigde Staten is in de tweede helft van vorig jaar met 30 procent gedaald ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt Europese belangenvereniging voor de staalindustrie Eurofer op basis van gegevens van Eurostat.

41 minuten geleden
Bedrijvigheid in eurozone stijgt door groei Duitse industrie

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in februari sterker toegenomen dan verwacht. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral door een versnelling van de groei in Duitsland, de grootste economie van het eurogebied. Zo liet de omvangrijke Duitse industrie voor het eerst in meer dan 3,5 jaar weer groei zien door de hogere overheidsuitgaven aan defensie en infrastructuur.

2 uur geleden
Nederlandse gebruikers kunnen niet meer gokken op Polymarket

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse gebruikers kunnen niet meer gokken op het Amerikaanse platform Polymarket. Daarmee lijkt de goksite gehoor te geven aan de oproep van de Kansspelautoriteit (Ksa), die had geëist dat het bedrijf de "illegale activiteit" zou staken.

3 uur geleden
Aston Martin waarschuwt voor slecht resultaat door heffingen VS

LONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Aston Martin waarschuwt dat het verlies over vorig jaar groter uitvalt dan verwacht. Het Britse bedrijf heeft veel last van importheffingen die de Verenigde Staten onder Donald Trump hebben ingevoerd op buitenlandse auto's.

3 uur geleden
AEX-index krabbelt licht op, focus op ontwikkelingen rond Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak krabbelde vrijdag wat op na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig en hielden vooral de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran in de gaten. De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwde dat Iran de komende dagen een "betekenisvolle deal" over zijn nucleaire programma moet sluiten, want "anders gaan er slechte dingen gebeuren". Ook wordt gewacht op een belangrijk Amerikaans inflatiecijfer, dat later op de dag verschijnt.

4 uur geleden
Terugroepactie babyvoeding doet Danone financieel weinig pijn

PARIJS (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone ziet op dit moment geen grote financiële gevolgen van een terugroepactie van babyvoeding. Het bedrijf riep in verschillende landen batches producten terug, omdat ze mogelijk besmet waren met een giftige stof. De "huidige geïdentificeerde financiële gevolgen" zijn "niet materieel", schrijft het bedrijf in een toelichting bij de jaarcijfers. "De impactbeoordeling zal worden afgerond zodra de terugroepacties zijn voltooid."

4 uur geleden