Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing in VS weer onderzocht, nu om brand in motor vliegtuig

Boeing in VS weer onderzocht, nu om brand in motor vliegtuig

WASHINGTON (ANP/AFP/BELGA) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA is opnieuw een onderzoek gestart naar Boeing. Donderdag werd bij een vlucht van Southwest Airlines net voor het toestel wilde opstijgen een brand in een van de motoren gesignaleerd.

Het toestel, een Boeing 737-800 NG met bestemming Las Vegas, moest de start afbreken en keerde terug naar de terminal van de luchthaven van Lubbock in Texas. Er zijn geen gewonden gevallen. Volgens de maatschappij zijn alle 154 passagiers uiteindelijk met een ander toestel naar hun bestemming gebracht.

Uit een opname van de gesprekken tussen de controletoren en de cockpit blijkt dat de piloot tijdens het taxiën naar de startbaan "een oververhitting van de remmen" constateerde en "een brand ter hoogte van de linkermotor".

Crisis

Het is niet het eerste probleem met een toestel van de Amerikaanse vliegtuigbouwer. Boeing verkeert sinds begin dit jaar al in crisis door meerdere defecten aan zijn vliegtuigen. Dat begon met een tijdens een vlucht losgeschoten deurpaneel van een Boeing 737 MAX 9 van Alaska Airlines.

Boeing heeft Alaska Airlines in het afgelopen kwartaal 160 miljoen dollar compensatie betaald. Sinds het incident in januari moesten tientallen vliegtuigen aan de grond blijven en zijn veel vluchten geannuleerd. Alaska Airlines verwacht in de loop van dit jaar verder te worden gecompenseerd door Boeing.

Veiligheidsprocedures

Boeing waarschuwde vorige maand al voor financiële tegenvallers door diverse onderzoeken die naar het concern lopen en door een tragere productie van zijn 737 MAX-toestellen. Boeing is inmiddels druk bezig om de veiligheidsprocedures te verbeteren. Topman Dave Calhoun van de vliegtuigfabrikant kondigde onlangs aan dat hij het bedrijf gaat verlaten. Ook enkele andere topbestuurders vertrekken.

De vertrekkende Calhoun verdiende volgens Boeing vorig jaar 32,8 miljoen dollar, omgerekend ruim 30 miljoen euro. Dat is 45 procent meer dan het jaar ervoor. De toename kwam vooral door een bonus die bedoeld was om hem tot en met 2025 bij het concern te houden. Na het Alaska Airlines-incident heeft hij wel afgezien van een prestatietoeslag van 2,8 miljoen dollar.

De FAA onderzoekt ook een ander incident dat zich heeft voorgedaan met een Southwest-vliegtuig dat op 23 maart zou landen op de luchthaven LaGuardia in New York, maar werd omgeleid naar de luchthaven Baltimore-Washington. Dat toestel kampte met turbulentie en slecht zicht en lijkt geen technische problemen te hebben gehad.

Meer uit Financieel

Rechter: huurders moeten meewerken aan aansluiting op warmtenet

ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.

1 uur geleden
Kerosinetekort in Europa als Straat van Hormuz weken dichtblijft

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.

1 uur geleden
Wall Street voorzichtig in aanloop naar gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.

1 uur geleden
Tientallen Ierse tankstations leeg na dagenlang brandstofprotest

DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.

4 uur geleden
Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

6 uur geleden
Bouwmarkten zien flinke stijging in verkoop jerrycans

DEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.

6 uur geleden
Bond: piloten vrezen straf bij weigeren vliegen in Midden-Oosten

MONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.

7 uur geleden