Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing in het rood door problemen 737 MAX

Boeing in het rood door problemen 737 MAX

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing is in het vierde kwartaal van vorig jaar in de rode cijfers beland door de problemen met de 737 MAX. Die staat al sinds maart vorig jaar wereldwijd aan de grond na twee crashes met het type in korte tijd. Het concern leed een nettoverlies van 1 miljard dollar, terwijl een jaar eerder nog een winst van ruim 3,4 miljard dollar werd geboekt.

Boeing schat de totale kosten van het aan de grond houden van de 737 MAX inmiddels op 18,6 miljard dollar, onder meer voor compensatiebetalingen aan luchtvaartmaatschappijen. De productie van de 737 MAX is stilgelegd. De omzet ging afgelopen kwartaal met 37 procent op jaarbasis omlaag tot bijna 18 miljard dollar, omdat flink minder nieuwe verkeersvliegtuigen werden afgeleverd aan klanten.

Ook bij de 787 Dreamliner gaan de zaken minder. Boeing gaat daarom het productietempo van de Dreamliner verder terugschroeven. Begin volgend jaar zal de productie van de Dreamliner gaan naar tien toestellen per maand, van de huidige veertien stuks.

Meer uit Financieel

VS werken aan tijdelijk exportverbod op diesel, meldt Politico

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.

7 minuten geleden
Adyen behoort tot grootste verliezers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.

2 uur geleden
Beleggers houden zich koest bij opening Wall Street

NEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.

4 uur geleden
Staat koopt aandelen kerncentrale Borssele van Zeeuwse overheden

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat koopt 70 procent van de aandelen van EPZ, de exploitant van de kerncentrale in het Zeeuwse dorp Borssele. Het doel van de overname is het langer openhouden van de kerncentrale.

5 uur geleden
Rechter wijst verzet afhandelaren tegen aanbesteding Schiphol af

DEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.

5 uur geleden
IKEA opent volgend jaar 'supermarktformaat' winkels in Nederland

HAARLEM (ANP) - IKEA wil volgend jaar een aantal kleinere winkels in Nederland openen. Dat bevestigt een woordvoerder van de meubelketen na berichtgeving van het AD. In de nieuwe winkels, met het formaat van een supermarkt, zal onder meer servies en verlichting te koop zijn.

5 uur geleden
Rechter wijst verzet afhandelaren tegen aanbesteding Schiphol af

DEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.

6 uur geleden