Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing hervat vliegtuigproductie na pauze om coronavirus

Boeing hervat vliegtuigproductie na pauze om coronavirus

SEATTLE (ANP) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing gaat de productie van verkeersvliegtuigen in zijn fabriek van Puget Sound bij Seattle geleidelijk hervatten. De werkzaamheden in de staat Washington in het noordwesten van de Verenigde Staten werden vorige maand stilgelegd vanwege de coronacrisis.

De productie bij Puget Sound wordt vanaf volgende week opnieuw begonnen, waardoor circa 27.000 werknemers weer aan de slag kunnen met de bouw van bijvoorbeeld Boeing 747's en 787 Dreamliners. De productie van Dreamliners in de staat South Carolina is nog wel opgeschort.

Ook is Boeing bezig met de herstart van de productie van de 737 MAX die al sinds januari stilligt. De 737 MAX staat al ruim een jaar aan de grond na twee dodelijke ongelukken. Boeing mikt er nog altijd op om de toestellen nog deze zomer weer goedgekeurd te krijgen om weer te vliegen.

Meer uit Financieel

AEX-index daalt na mislukken vredesbesprekingen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag lager geopend door de vrees voor een nieuwe escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. President Donald Trump kondigde aan dat de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz gaat blokkeren na het mislukken van de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran in Islamabad afgelopen weekend. Die zeestraat is een belangrijke transportroute voor olie en gas uit het Midden-Oosten. Iran heeft laten weten de blokkade niet te zullen toestaan.

6 minuten geleden
Basic-Fit getroffen door grote hack, veel klantgegevens gelekt

HOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit is getroffen door een grote hack. In meerdere landen zijn de gegevens van leden gelekt die bij de keten sporten. In Nederland betreft het volgens Basic-Fit data van ongeveer 200.000 mensen.

32 minuten geleden
Honderden vluchten geschrapt door tweedaagse staking Lufthansa

FRANKFURT (ANP/DPA) - Door een tweedaagse pilotenstaking bij de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zijn in Duitsland honderden vluchten geschrapt. Ook de Lufthansa-vluchten die maandag en dinsdag zouden vertrekken vanaf Schiphol zijn volgens de website van Schiphol bijna allemaal geannuleerd.

53 minuten geleden
Wachttijden voor WIA-keuring lopen verder op

AMSTERDAM (ANP) - De wachttijden voor een eerste keuring voor de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA zijn verder opgelopen. Dat bevestigt het UWV na berichtgeving van AD en EenVandaag. Het kan tot vijftien maanden duren, terwijl de termijn voor beoordeling zestien weken is.

55 minuten geleden
Ierse regering trekt extra geld uit voor verlaging brandstofprijs

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse regering trekt nog eens een half miljard euro uit om de belasting op brandstof verder te verlagen. Dat werd zondagavond bekendgemaakt. Daardoor kunnen de prijzen aan de pomp met 10 cent per liter omlaag.

1 uur geleden
Olieprijs weer boven 100 dollar na mislukte vredesbesprekingen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stegen maandag weer tot boven de 100 dollar per vat. De stijging volgde op het mislukken van de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran in het Pakistaanse Islamabad, afgelopen weekend. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren, dat vorige week voor een periode van twee weken werd ingesteld, in gevaar.

1 uur geleden
Aantal faillissementen stijgt met 12 procent in maart

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in maart op jaarbasis toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 301 bedrijven failliet. Dat zijn 32 faillissementen meer dan in dezelfde maand een jaar eerder, een stijging van 12 procent. Ten opzichte van februari daalde het aantal faillissementen wel, met 3 procent.

2 uur geleden